4 головні небезпеки від поїдання трави собакою

Домашні собаки дуже часто вражають власних господарів, роблячи незрозумілі для нас деякі дії. Одним з подібних дивних проявів вважається поїдання трави.

Під час прогулянки тварина може почати активно відкушувати травинки з апетитом їх поїдаючи.

Певні власники помічають прояв уваги тварини до іншої рослинності-кімнатних рослин.

Причин, чому тварина їсть траву, є велика кількість. Однак слід знати про те, що при поїданні трави тварині загрожує небезпека.

1. Отруєння токсичними рослинами

Перша небезпека, яка підстерігає собаку при поїданні трави – ризик отруєння. Більшість квітів і дикі трави, які ростуть поза домом, можуть бути небезпечними для організму вихованця. Основою виникнення зацікавленості у собаки до трави як правило виступає гостра нестача корисних речовин в поживному раціоні.

Іноді тварина проявляє стандартне цікавість, пробуючи на смак нове.

Господарі нечасто переживають щодо того, що собака їсть траву, вважаючи що тварини на інтуїтивному рівні відчувають корисні і не корисні для них продукти. У фахівців на даний рахунок є власна думка. За роки життя під одним дахом з людиною багато тварин втратили здатність визначати що небезпечно, а що корисно.

Ряд рослин ростуть в кімнатних умовах є токсичними. При попаданні в травний тракт з’являються великі пошкодження.

Першими ознаками інтоксикації організму отрутами з рослин вважаються:

  • напади нудоти і подальшої блювоти;
  • дуже високе виділення слинного секрету;
  • розлад шлунку і напади болю;
  • різке зменшення активності вихованця і байдужість.

Через пару днів розвиваються симптоми анемії. Відзначається блідість помітних слизових оболонок. Можливий розвиток кон’юнктивіту, порушується дихання, вихованець сонний і байдужий. При великих порціях отрути, що потрапили в організм собаки одночасно зі з’їденим рослиною, спостерігається хиткість ходи, а виділяється сеча темного кольору. На підставі даних ветлікар зможе поставити точний діагноз і призначити адекватне лікування.

Головне завдання власника-спробувати не допустити поїдання рослин, заздалегідь токсичних. Домашні рослини необхідно тримати в недоступному від тварини місці. Найкраще тримати рослини на балконі або лоджії. З самого молодого віку цуценя потрібно привчати до того, що рослини є неприпустимо.

Якщо бажання собаки їсти траву не можливо не допустити, рекомендується проростити в побутових умовах безпечні Рослини – насіння вівса, жита, пшениці або ячменю. Пророщена трава реалізується і в певних зоомагазинах.

Щоб собака не відчувала нестачі корисних речовин, необхідно дуже і дуже уважно підбирати раціон харчування. Якщо знадобиться необхідно давати полівітамінні комплекси.

2. Отруєння хімічними речовинами для обробки трави

Друга небезпека, яку таїть в собі поїдання собакою трави та інших рослин – отруєння хімічними речовинами, застосовуваними для обробки. Гербіциди активно застосовуються для боротьби з бур’яном на полях, пасовищах і луках.

Більшою чи меншою мірою гербіциди є отруйними для людини, не якщо говорити про тварин. Гуляючи в подібних зонах, тварина любляче їсти, траву піддається ризикам отруєння.

Найрізноманітніші хімічні речовини, які застосовуються в якості гербіцидів, при попаданні в організм тварини, провокують появу таких ознак:

  • бажання собаки забитися в темний куток;
  • апатичність (вихованець сидить згорблено);
  • трясе вухами;
  • виникає розлад шлунку з домішками слизу і крові.

У більшості випадків відзначається тремор м’язових волокон.

Важливо надати першу допомогу якомога швидше, щоб не дозволити розвитку небезпечних наслідків.

3. Отруєння важкими металами від поїдання трави зростаючої уздовж автомагістралей

Важкі метали шкідливі для організму в будь-якому вигляді. Трава, що росте вздовж автомагістралей, вбирає в себе всі небезпечні речовини із зовнішнього середовища. Осідаючи на траві солі важких металів, як правило провокують небезпечне отруєння. Першими симптомами розвитку інтоксикації організму солями важких металів, що з’являються через 2-4 години, вважаються:

  • сильне збуджений стан, іноді межує з буйством;
  • розширення зіниць;
  • спроби прагнути вперед;
  • пригніченість;
  • поява обережності в рухах, нетривка ХОДА;
  • своєрідний блиск в очах.

При отруєнні важкими металами, може порушуватися серцевий ритм, дихання ставати рідкісним і поверхневим. Сповільнюється моторика кишкового тракту, проблеми з калоизвержением. Покриви шкіри і слизові оболонки стають сухими.

З появою інтоксикації організму з’являється тремтіння м’язів і судомні явища. При малих дозах токсичних речовин, що потрапили в організм собаки, самостійне одужання відбувається через пару днів. Але буває, що через пару годин після отруєння і виникнення відмінних ознак, собака гине на тлі асфіксії при пригніченні дихання і проблем в роботі міокарда.

Отруєння свинцем, вимальовується різкою зміною функцій печінки, нирок і кровоносної системи. Може порушуватися синтез гемоглобіну і функції нервової системи. Руйнування еритроцитів на тлі інтоксикації свинцем, може призводить до набряку тканин головного мозку з паралельним порушенням периферичних нервових волокон. Слинотеча, нудота і блювота, розлад шлунку у собаки після поїдання трави, може вказувати на отруєння важкими металами.

4. Інфікування гельмінтами

Гельмінти-паразити, що існують виключно за рахунок власного головного господаря. Але заздалегідь, гельмінти повинні покинути організм господаря, потрапляючи в навколишнє середовище для поширення. Статевозрілі самки розмножуються, що потрапляють в що знаходиться навколо середу здебільшого поряд з каловими масами, рідше сечею і іншими виділеннями. Яйця гельмінтів частіше знаходяться в траві, грунті і воді. Тому поїдаючи траву на вулиці, ризик інфікуватися гельмінтами у собаки збільшується у багато разів.

Яйця гельмінтів прекрасно відчувають себе у вологому і теплій обстановці. Личинка, що вилупилася з яйця, цілком готова захворіти тварина. Потрапляючи в травний тракт, личинка починає активно рости і розвиватися, харчуючись за рахунок власного господаря, виростаючи у велику особину, готову до розмноження і відкладання яєць.

Незалежно від варіанту глистів, ознаки можуть бути наступними:

  • байдуже і мляве стан тварини;
  • зміна структури вовняного покриву-шерсть тьмяна і свалявшаяся, вірогідна поява ділянок облисіння;
  • роздутий живіт при вираженому зниженні ваги вихованця;
  • сверблячка в області ректального отвору, що спонукає тварина соватися на попі.

З метою попередження розвитку гельмінтозів, потрібно систематично проводити планові протипаразитарні обробки, а ще не надавати можливість собаці поїдати траву і підбирати на вулиці різне сміття.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , ,
close