Бліді слизові у собаки
Відтінок слизових оболонок у домашнього вихованця може змінюватися в залежності від часу доби і фізіологічного стану собаки. У більшості випадків, відзначається блідість слизових покривів, яка вказує на розвиток серйозного патологічного процесу в організмі.
Важливо пам’ятати, що зміна кольору слизових оболонок не рахується захворюванням. Це тільки ознака, що вказує на розвиток порушень.
Механізм утворення блідих слизових
В процесі догляду за вихованцем або ж під час ігор, господар собаки може помітити, що слизова оболонка порожнини рота надмірно бліда. Не така як зазвичай. Можуть також перебувати або ж бути відсутнім інші ознаки патології.
Оцінка стану слизових оболонок повинна виконуватися ветеринарним кваліфікованим лікарем. Тільки справжній фахівець зможе запідозрити початок захворювання і призначити ряд діагностичних досліджень.
Нормальним кольором слизової рота, вважається блідо-рожевий відтінок. Однак важливо також пам’ятати, що організм кожної тварини індивідуальний. У зв’язку з цим, норма у кожного різна.
Бліді слизові у собаки дуже часто діагностуються при розвитку анемії або недокрів’я. Анемія собою являє патологічний процес, що відрізняється порушенням складу крові – падіння гемоглобіну і червоних кров’яних тілець в кінці кінців обсязі циркулюючої крові.
Червоні кров’яні тільця або еритроцити займають важливе місце в насиченні організму потрібним киснем. Залізовмісний білок крові (гемоглобін), надає підтримуючу дію на загальний газообмін в організмі. При порушеннях, які пов’язані з анемією, клітинні структури починають страждати від нестачі кисню.
Крім блідих слизових оболонок, при анемії у собаки відзначаються:
- тварина-вихованець відмовляється від прогулянок, втрачає апетит, іноді повністю відмовляючись від їжі;
- з’являється задишка і загальне порушення дихання;
- збільшується спрага (полідипсія).
У запущених випадках, при анемії у собаки з’являються гарячкові стану, зустрічається виверження шлункового вмісту і діарея. Загальна кількість виділеної урини збільшується, а колір ставати коричневим.
При розвитку недокрів’я у собаки, симптоми можуть виникати потроху. Головними факторами, що провокують розвиток анемії у вихованців проживають в будинку, стають:
- порушення цілісності органів знаходяться всередині-виразкові ураження і запальні процеси в шлунку або кишечнику;, що спровокували втрату значних обсягів крові;
- захворювання інфекційної природи (наприклад, піроплазмоз); і інфікування ектопаразитами; організму токсичними речовинами.
Блідість слизових оболонок і анемія, часто спостерігаються у тварин у віці, що мають хронічні хвороби, тим більше на тлі прийому препаратів, що зменшують кількість червоних кров’яних тілець в організмі.
Основою анемії може бути недостатність функції кровотворення, вродженого або ж набутого характеру. У разі дефіциту потрібних речовин, наприклад як фолієва кислота, залізо, ціанокобаламін, кобальт і мідь, кровотворна функція страждає.
Можливі захворювання
Помітивши, що слизові оболонки у собаки не нормального блідо-рожевого відтінку, володар повинен ретельно оглянути вихованця і відправитися з ним у ветеринарну клініку.
В умовах стаціонару ветеринарної оздоровчі центри, тварині проведуть всі необхідні діагностичні заходи і встановлять причину, що спровокувала блідість слизових покривів. Спровокувати зміну відтінку слизових оболонок, можуть як тілесні, так і патологічні чинники.
Серед небезпечних патологій, значаться-сторонні предмети, що застрягли в глотці або ж пухлини, що перекривають дихальний тракт. Не менш небезпечним патологічним аргументом, здатним виявитися причиною блідості слизових оболонок, вважаються внутрішні геморагії.
Важливо пам’ятати, що більшість хвороб, одним з ознак яких вважається бліді ясна у собаки, вкрай небезпечні і загрожують життю тварини. У переважній більшості, анемічність слизових вказує на гостру нестачу кисню в організмі, пов’язану зі зниженням железосодержащего білка, втратою крові, недостатністю м’язи серця.
Якщо тварина потрапила під машину і серед інших порушень, відзначається блідість ясен, потрібно якомога швидше відвезти собаку в клініку. Пов’язана така блідість слизових оболонок з внутрішніми серйозними травмами і геморагіями. Крім цього, основою блідості послужить пневмоторакс.
У побутових умовах встановити точну причину порушень в організмі і пов’язане з ними зміна кольору слизових оболонок, неможливо.
Потрібно якомога швидше звернутися до ветеринарної клініки за допомогою. У винятковому випадку, можна отримати консультацію з лікарем в онлайн режимі по телефону або через Інтернет. Це дозволить оцінити небезпеки і шанси.
Іноді блідість ясен діагностується в собак при великому переохолодженні. для того щоб обгоріти тварина, потрібно укутати його теплим пледом і відвести від джерела холоду. Можна застосувати пляшки з теплою водою замість грілок. Якщо тварина перебувати в стані шоку, що теж здатне виявитися причиною блідості слизових оболонок, потрібно заспокоїти улюбленця.
При підозрі на серйозну травму у собаки – не бажано чіпати тіло вихованця. Слід постаратися зафіксувати тулуб тварини в одному положенні і дочекатися приїзду ветеринарного фахівця. Можливо, знадобиться спеціальне транспортування в ветеринарну клініку.
Господарі собак і кішок – здебільшого квартировласники і завжди зайняті на роботі. Нечасто коли у господаря виникає час на нормальну прогулянку з вихованцем, не якщо говорити про рухливі ігри.
Деякі залишають собаку сусідам, щоб ті вигулювали тварина, коли потрібно. Відсутність часу на вихованця проявляється на його стані. Володар краще займеться самолікуванням, для економії часу, ніж звернутися до ветеринарної клініки. Однак виключно в умовах ветеринарної оздоровчі центри, фахівець зможе провести забір крові для подальшого вивчення, дослідження за допомогою ультразвуку органів знаходяться всередині і інші інструментальні дослідження.
Лікування в побутових умовах краще виключно в разі, якщо ветлікарем була проведена ретельна діагностика і патологічних станів, що загрожують життю тварини, виявлено не було.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.