Нашийники для котів: види, вибір та особливості використання

Нашийники для котів: види, вибір та особливості використання - Ветеринар

Плануючи завести улюбленця вдома, необхідно подумати про те, де він буде жити, чим харчуватися і як буде проводити вільний час. Ті, хто заводить кішок у квартирі, зазвичай не випускають їх на вулицю, щоб уберегти від вуличних тварин, бруду і захворювань.

Нашийники для котів: види, вибір та особливості використання - Ветеринар

Однак є господарі, які вважають за краще гуляти з власними вихованцями або давати їм досхочу розважитися самостійно. Щоб такі прогулянки для кота були безпечними, найкраще одягати на нього нашийник. Від його вибору здебільшого залежить комфорт вихованця і його господаря.

Призначення

Нашийник для котів потрібен так само, як і для собак, тим паче якщо тварина буде вільно переміщатися вулицею. Зараз можна вибрати будь-який варіант виробу, який володіє різними функціями, розмірами і кольорами, тому складність підбору немає. Щоб набагато точніше розуміти, чи потрібен вихованцеві нашийник, варто піддати аналізу, яке його призначення.

 1. Він дає можливість зробити кота спокійнішим, дає зрозуміти, хто в домі господар. Наявність нашийника сприяє більш швидкому й успішному процесу дресирування.
 2. Дає конкретну користь вихованцеві: захищає від шкідників, допомагає швидше відшукати заблукалого улюбленця, дає інформацію про кота і його господарів, якщо він заблукав. Для кота, який активно гуляє на вулиці, цей атрибут дуже необхідний.
 3. Зручність вигулу вихованця за допомогою повідця, якщо застосовується нашийник, що саморозстібається.
 4. Надає можливість красиво оформити вихованця, зробити його стильним і чарівним завдяки стразам, блискіткам і будь-яким іншим дрібницям.

Збираючись придбати нашийник коту, не потрібно зупинятися на виробах для собак, оскільки вони не підійдуть для котячих. У створенні аналогічних товарів продумувався не тільки розмір і дизайн, а й безпека тварин. Через те що коти часто лазять по деревах, парканах та інших місцях, вони можуть ненавмисно зачепитися за щось нашийником. Щоб вихованець сам себе не задушив у такий спосіб, на нашийниках передбачається замок, що саморозстібається, або еластичні вставки, які надають можливість вибратися з нашийника.

Щоб придбати оптимальний нашийник, необхідно дуже ретельно його оглянути. Він не повинен мати запаху, матеріал не повинен залишати сліди фарби на шкірі, для безпеки мають бути враховані ті чи інші заходи. Застібаючи ремінець на шиї кота, слід правильно підібрати розмір, залишаючи проміжок між шиєю тварини і нашийником не більше сантиметра.

Якщо натягнути виріб тугіше, то він заподіюватиме вихованцеві дискомфорт і натиратиме шию, а якщо зробити його вільнішим, то улюбленець досить швидко позбудеться непотрібного об’єкта.

Дуже часто нашийники виробляють зі справжньої або вінілісшкіри, але на даний момент можна зустріти і тканинні вироби, варіанти з прогумованих матеріалів і пластику. Основною якістю, якою повинен володіти цей атрибут, має бути пластичність. Щоб кіт не відчував складнощів зі здоров’ям, ремінець не повинен викликати у нього алергічну реакцію. Оскільки різноманітність порід кішок зростає дуже активно, то і нашийники роблять якщо це врахувати. Для безшерстих різновидів потрібно підбирати спеціальні варіанти, виготовлені з досить м’якого і ніжного матеріалу, щоб не пошкодити чутливу шкіру вихованця.

Ще один показник вибору — це вік і розміри вихованця. Для кошенят необхідно купувати спеціалізовані вироби, які мають менші розміри і хорошу якість виготовлення. Маленьким і худеньким котам можна придбати тонкий нашийник, ущільненим і великим більше підійде широкий ремінець. Для кота після кастрації необхідно придбати такий нашийник, щоб до нього можна було закріпити захисний комір, що не дає контактувати з прооперованою зоною.

Оскільки функціональність нашийника може бути найрізноманітнішою, потрібно дізнатися про неї якомога більше, щоб правильно вибрати нашийник для улюбленця.

 • Протипаразитний — це котячий ремінець, який дає можливість дуже ефективно протидіяти блохам і кліщам, які дуже часто заводяться у тварин, що проводять багато часу на вулиці. При повсякденному носінні можливо не тільки позбутися, а й захистити тварину від паразитів. Носка такого ремінця можлива тільки великими особинами, кошенятам і вагітним кішкам його не варто одягати. Такий різновид має нестандартний запах, який відлякує бліх, що може бути не подобається самому коту або навіть його господарям. У кішки існує ризик появи алергічної реакції, як і у чутливих до компонентів нашийника людей. Краще не купувати такий нашийник для вихованця, якщо вдома є маленькі дітки. Альтернативою можуть бути ультразвукові варіанти, які складаються з невеликого пристрою, що видає спеціалізовані імпульси, які погано впливають на паразитів і змушують їх покинути тварину.
 • Декоративний — необхідний для тих випадків, коли потрібно нарядити і красиво оформити улюбленця. Гарний нашийник одягають на виставки або фотосесії. Цей атрибут краще застосовувати виключно з нагоди, після цього знімати, оскільки він буде доставляти вихованцеві дискомфорт. Зовнішній вигляд його відрізняється з огляду на використаний матеріал, ширину виробу і прикраси. Декоративний нашийник може бути зі стразами, гравіюванням, дзвіночком.

Вибір виробу залежить від статі тварини і смаку її господаря.

 • Саморозстібний — найкращий варіант для прогулянок з котом і в разі якщо вихованець любить довго гуляти сам. Конструкція виробу має на увазі гнучку основу, яка розтягнеться, якщо буде необхідно, й усуне удушення тварини, якщо вона за щось зачепиться. Є варіанти із застібкою або надрізом, які дадуть можливість звільнити кота від об’єкта, що стискує його.
 • Електронний пристрій — це нашийник з датчиком стеження, який дає можливість бути в курсі, де власне перебуває кіт у конкретний момент. Ремінець з навігатором коштує чимало, зате дає повну впевненість власнику і коту, що вони не загублять один одного. Конструкція такого аксесуара може бути з маячком або з чипом. З GPS-трекером кіт буде під захистом не тільки в будь-яких місцях, але також і в будь-яку погоду, оскільки виробники зробили його конструкцію таким чином, що волога і сильна спека для неї не страшні.
 • Особистий — це досить не дорога варіація нашийника, де замість датчиків стеження є інші підсобні засоби. Дуже часто це ремінці з адресником, з медальйоном, з телефонним номером або іменний аксесуар з ім’ям вихованця. На подібних виробах вказана кличка тварини та адреса, за якою вона живе. Може бути написаний також телефон господаря для екстреного зв’язку.
 • Світиться — нашийник, який повністю або частково покритий світловідбиваючою фарбою, яка дає можливість добре бачити кота в темряві. Такий варіант дуже хороший для тих власників, які прогулюються з кішкою пізніми вечорами і не хочуть її загубити. Більш сьогоднішні вироби мають сенсор, який вмикає нашийник з настанням темного часу доби.
 • Звуковий — дозволяє не бачити, а чути тварину, яка гуляє на вулиці. Найпростіша модифікація обладнана дзвіночком, а сучасна має електронну систему оповіщення. Такий варіант чудово підійде для слабозорих або сліпих власників, які дорожать власним улюбленцем.
 • Заспокійливий — це виріб, який має просочення зі спеціалізованих феромонів, що мають заспокійливу дію, з ним навіть дуже норовливий кіт стає спокійним і адекватним.
 • Магнітний — може мати магніти двох варіантів — з оздоровчими властивостями і без них. Традиційний магніт може бути корисним, якщо для кота виконано спеціальні дверцята, відкрити які може власне нашийник. Лікарський виріб допомагає поліпшенню самопочуття улюбленця, допомагаючи за хвороб нирок, шлунка, кишківника і суглобів.

Проаналізувавши всі варіанти, можна вибрати потрібний тип нашийника для кота і потроху привчити тварину до його носіння.

Як підібрати?

Щоб правильно вибрати нашийник для кішки, необхідно звертати свою увагу на такі параметри, як:

 • потрібний розмір;
 • відповідна форма;
 • хороший колір;
 • зручний матеріал;
 • варіант конструкції замка.

Розмір нашийника вибрати можна, керуючись розмірною сіткою або визначаючи довжину вже на самій тварині.

Щоб знати необхідне значення, потрібно поміряти ширину шиї і додати до цього показника ще 3-4 см — це і буде потрібний розмір нашийника для кота. Якщо купується ремінець від паразитів, то він зазвичай не має розмірної сітки, його доведеться підганяти під вихованця самостійно. Правильно надівши і застебнувши ремінець, необхідно перевірити, чи не туго він сів і чи не зніме кіт його самотужки, і якщо все зроблено правильно, то непотрібну частину просто обрізають.

Форма нашийника важлива, тому що внутрішні частини такого виробу, які виступають, можуть натерти шкіру шиї улюбленця, що не тільки викличе дискомфорт, а й буде причиною найрізноманітніших неприємностей зі здоров’ям.

Відповідною формою буде круглий перетин, який не тре шкіру і не перетирає шерсть у місці носіння. Підбір кольору може бути найрізноманітнішим, цей момент вирішує господар сам без будь-яких особливих рекомендацій. Можна підбирати гаму залежно від статі тварини — самкам яскравіші та світліші, самцям — набагато темніші. Щоб збільшити безпеку улюбленця, краще спочатку купувати нашийник зі світловідбивачем, який дасть можливість захистити кота від коліс автомобіля або дасть змогу швидше його знайти на вулиці.

Щоб домашній кіт виділявся серед інших, краще підбирати яскраві кольори ремінця: червоний, помаранчевий, салатний, блакитний, рожевий.

Пріоритетне значення має якість виробу, а конкретно матеріали, які вжито для його виготовлення. Зазвичай виробники вибирають складові, які не викликають алергічної реакції, неприємних відчуттів, запахів у кішок, тому вихованці спокійно до них звикають. Іноді можна придбати поганої якості товар, який виконаний з непридатних матеріалів і може завдати шкоди коту. Щоб відрізнити хороший нашийник від поганого, необхідно подивитися на виріб загалом, на його фурнітуру, якість виготовлення, а ще прочитати відгуки про виробника.

Конструкція замка має бути безпечною і не дати тварині де-небудь застрягти або повиснути, вчасно розстебнувшись або розтягнувшись.

Підбираючи нашийник, необхідно звертати свою увагу на сам замок, він зобов’язаний бути безпечним, зручним у застосуванні та не заважати коту, тим паче, якщо йдеться про довгошерсті породи. Чудовим варіантом котячого нашийника буде вузький виріб з гладкою внутрішньою стороною, зроблений з надійних матеріалів і призначений тільки для котів. Особливу обережність варто висловлювати у випадку з кошенятами — для них не зможе підійти дорослий нашийник, тому варто ретельно підібрати аксесуар. Для маленьких вихованців можна купувати антипаразитні вироби, які можна застосовувати з тримісячного віку. Вагомою особливістю, що відрізняє такий варіант від дорослого, буде кількість активної речовини, яка знаходиться на нашийнику.

Будь-які альтернативні варіанти нашийників вибирають так само, як і для дорослих кішок.

Необхідно не забувати, що малюки ростуть швидко і нашийник знадобиться міняти або перестібати іноді, і бажано не пропускати той момент, коли виріб починає ставати тісним.

Як правильно одягати?

Ідеальним віком, коли необхідно починати привчання до ремінця, вважається 6 місяців, коли вихованець трохи зміцнів і готовий до навчання. Дуже невеликі кошенята мають занадто тендітні кістки хребта і можуть самі собі завдати шкоди, якщо на них буде зайвий аксесуар. Великі особини насилу звикають до нововведень, тому затягувати з початком привчання до аксесуара не варто.

Щоб правильно одягнути на кота нашийник, важливо дотриматися низки порад.

 • Купивши нашийник, необхідно показати його коту, дати понюхати, зіграти з ним і як слід вивчити. Якщо одягнути на тварину незнайому річ, вона буде підсвідомо відторгати її.
 • Перші спроби одягнути ремінець мають бути нетривалими, оскільки коту не сподобається новий аксесуар, і він буде його знімати.
 • Щоб зробити більшою тривалість носіння нашийника, можна одягати його перед вживанням їжі та давати їжу, хвалячи кота за слухняність і носіння ремінця. Позитивний досвід, який буде повторюватися кілька разів, почне активізувати улюбленця спокійно ставитися до нового виробу на шиї та пристраститися до нього.
 • Щодня необхідно прагнути збільшувати час перебування в нашийнику з пари хвилин до години. Коли кіт звик і не звертає уваги на ремінець, можна більше його не знімати.

Щойно вихованець звикся з думкою про новий аксесуар, варто привчати його до правильного застосування, іншими словами — прогулянок на повідку.

Тільки попрактикувавшись удома, можна йти в подібному варіанті на вулицю, інакше прогулянка може вийти досить складна як для кота, так само і для господаря. У разі якщо привчання йде складно і кішка абсолютно не бажає приміряти нашийник, не потрібно на цьому наполягати, лаяти улюбленця і карати його. Такими діями можна домогтися лише протилежного ефекту і ходити в паску улюбленець вже точно не буде. Залишити краще його в спокої на 7 днів, а то й на місяць, і спробувати повторити процедуру ще раз, оцінивши результати.

Для тих власників, які планують відпускати кота на вулицю або гуляти з ним разом, процедура привчання до нашийника потрібна, адже, окрім контролю тварини, він дає їй захист від паразитів, робить її помітною вночі та сприяє більш правильній поведінці. Тільки правильно підібравши виріб і вчасно та потроху привчивши до нього улюбленця, можна домогтися необхідного результату.

Про те, які нашийники від бліх і кліщів найбільш ефективні, дивіться в наступному відео.

Позначки:, , , , , , , ,
close