Акваріуми в інтер’єрі: види, вибір і рекомендації щодо встановлення

Акваріуми в інтерєрі: види, вибір і рекомендації щодо встановлення - Ветеринар

Акваріум — це не тільки «будиночок» для риб, а й чудовий декор фактично будь-якого інтер’єру. З подібною складовою атмосфера починає грати новими фарбами, виглядати жваво і динамічно. При цьому обстановка в кімнаті, де стоїть акваріум, зазвичай вважається заспокійливою, заспокійливою. Сьогодні ми детально поговоримо про роль акваріумів в інтер’єрах різних кімнат.

Різновиди та їхній дизайн

Більшість людей закохані в акваріумістику і захоплюються утриманням і розведенням рибок різноманітних видів, від звичайних і популярних до рідкісних і екзотичних. Однак акваріум, як правило, слугуватиме не тільки як об’єкт захоплення власників — з нього може вийти чудова декорація, інтер’єрна прикраса.

Дуже часто акваріум стає наголосом у світлому кольорі наявної обстановки, роблячи її більш живою і живою.

Якщо інтер’єр здається нудним і одноманітним, аналогічна деталь легко скрасить його, наповнить живими фарбами.

На сьогоднішній день є кілька видів акваріумів. Кожен з екземплярів має власні специфіки дизайну. Познайомимося з ними ближче.

Перегородки

Так називають акваріуми, які розділяють кімнати. Схожі рішення в інтер’єрі виглядають досить незвично і стильно. За рахунок прозорості акваріум, що застосовується в ролі перегородки в житло відкритого планування, вважається прекрасною складовою.

В аналогічних обстановках подібні елементи поділу додають відчуття відокремленості, залишаючи водночас наявний простір візуально просторим і прекрасно освітленим.

Акваріуми-перегородки не завжди бувають заповненими. Вони можуть бути і сухими. Другі варіанти зазвичай ставлять ті люди, які хочуть оформити інтер’єр і зробити його неповторним, але й не хочуть витрачати час на утримання рибок. Подібні моделі акваріумів покликані виконувати тільки функцію декору.

Настінний

Акваріуми подібного типу відрізняються значною шириною. Завдяки цьому їх можна зафіксувати на стінці. Такі акваріуми обов’язково повинні мати абсолютно прозорі стінки, щоб можна було безперешкодно стежити за життям їхніх мешканців.

Доглядати за рибками, що живуть у настінному акваріумі, буває важко, тим паче якщо порівнювати аналогічні конструкції з традиційними настільними, де доступ до всіх важливих деталей завжди залишається відкритим.

Експерти рекомендують тримати в настінних варіантах цихлід або золотих рибок.

У стінку можна встановлювати акваріуми подібних форм:

 • квадратної;
 • прямокутної;
 • напівкруглої.

Акваріум-стіл обов’язково повинен мати великі розміри. Це великий і хороший варіант, який можна застосовувати для справжнього меблевого предмета. Верхня кришка має бути зроблена з надійного дуже міцного скла, якому не страшні великі навантаження. Подібні моделі обладнуються повністю прозорими стінками, через які легко проглядаються всі рибки, які проживають в акваріумі.

Найсерйозніша перевага такого екземпляра — його багатозадачність. Акваріум-стіл — це і корисний меблевий аксесуар, і унікальний декор, що має надто дорогий і стильний вигляд.

Якщо з’явилося бажання скласти дійсно неповторний і незвичайний інтер’єр, то таке рішення виявиться дуже вдалим — далеко не в кожному домі можна зустріти акваріум великого розміру, що виконує роль столу.

Якщо немає бажання витрачати час на догляд за рибками, можна обійтися сухим варіантом акваріума, в якому немає рибок. Там можуть бути штучні рослини та інші схожі декорації.

Колона

Цей вид акваріумів є одним з дуже дуже дорогих. Якщо є бажання, можна оснащувати чудовий варіант з довжиною від підлоги до самої стелі. Моделі, вмонтовані в уже наявну, готову колону, виглядають трохи набагато простіше, не так ефектно, хоча піклуватися про них легше.

Якщо ви все ж таки захотіли поставити у власному житлі незвичайний акваріум-колону, то вам буде потрібно ретельно продумати систему зливу, а ще пристрій компресора і освітлення ємності.

Конструкції форми у вигляді циліндра роблять на замовлення, проте вони обходяться надто дорого. В інтер’єрах будинку схожі види акваріумів зустрічаються іноді. Частіше їх можна помітити в ресторанах, готелях, розважальних центрах або інших аналогічних закладах.

Кутовий

Якщо йдеться про облаштування кімнати невеликих або усереднених розмірів, можна придивитися до цікавих кутових варіантів акваріумів. Такі моделі займають дуже мало корисної площі, але ефектно прикрасять інтер’єр, зроблять його яскравішим, цікавішим. Устаткування подібного роду можливо вбудувати в стінку або встановити на спеціалізовану підставку оптимального розміру. Розміри самого кутового акваріума конкретно залежать від кімнатної площі та кількості порожнього простору, наявного в ній.

Архітектурні

Такі різновиди акваріумів потрібно віднести до індивідуальної категорії. Вони значно відрізняються від будь-яких інших видів ємностей, до яких усі звикли. Архітектурні акваріуми являють собою частину конструкції будівлі, в якій знаходяться. З боку схожі рішення мають досить оригінальний і футуристичний вигляд. Архітектурні акваріуми зустрічаються дуже і дуже рідко, оскільки дорого коштують.

Де встановити акваріум у квартирі?

Акваріум можна поставити фактично в кожній кімнаті. Головне, вибрати для нього найзручніше і найкраще місце. Важливо взяти до уваги і стиль композиції інтер’єру.

У гостьовій

Гостьова — безпрограшна для розміщення акваріума кімната. Власне тут дуже часто збираються гості, а члени сім’ї відпочивають і проводять час за переглядом телевізора. У гостьовій можна поставити акваріум фактично різного типу — все може залежати від площі та кімнатного планування. Часто тут розміщують настінні варіанти або ставлять їх у заздалегідь оснащені ніші оптимального розміру.

Щоб справити на гостей, родичів і друзів незабутнє враження, в акваріумі можна поселити великих красивих риб (пропорційних обсягу акваріума).

Така інтер’єрна деталь вітальні точно стане чудовою родзинкою і наголосом у світлому кольорі, який точно не залишиться без уваги.

Якщо квадратура вітальні проста, то ємність дозволяється застосовувати в ролі перегородки, що ділить робочу і територію відпочинку. Таким чином вийде зберегти наявну корисну площу, а ще прикрасити інтер’єр.

У дитячій

Часто акваріуми різних конструкцій ставлять у кімнаті дитини. Тут потрібно ставити виключно дуже якісні ємності, зроблені з надійних, екологічно чистих та екологічно чистих матеріалів. Краще звичайно підбирати не дуже великі моделі.

Буде цілком достатньо маленького настільного акваріума, оснащеного безпечними для молодших членів сімейства системами забезпечення життя рибок.

Якщо дитяча кімната вирізняється значною площею, в ній можна влаштувати акваріум, вмонтований у стінку або колону. Обладнання найкраще встановлювати в кімнаті, де живе підліток, щоб прибрати будь-які травмонебезпечні ситуації.

У холі

Як не дивно, акваріуми ставлять і в холі. У цій обстановці буде ідеально виглядати акваріум фактично будь-якої конфігурації. Основне, щоб він підходив площі наявного простору. Досить цікаво і багато в холі виглядають вбудовані ємності значних габаритів, доповнені красивим підсвічуванням і різними допоміжними елементами, необхідними для підводних «вихованців».

На кухні

Акваріум здатний оживити будь-яку кімнату, і кухня не виняток. Якщо вона була об’єднана з їдальнею, то за допомогою подібного обладнання можна успішно розділити простір.

На кухні також має перебувати тільки надійний, міцний акваріум, вироблений з матеріалів дуже високої якості, оскільки конкретно в цьому приміщенні мають місце постійні перепади температур, велика вологість та інші схожі чинники.

Ємності поганої якості в цій обстановці можуть обзавестися дефектами або прослужити не дуже довго.

Найкращий вигляд на кухні мають акваріуми, вбудовані в нижню секцію шафи. Тут же дозволяється застосування акваріумів, що виконують роль фартуха або вікна в декорі основи поверхні стіни. Схожі рішення мають досить оригінальний вигляд, однак для них слід купувати спеціалізовані меблі, зроблені на замовлення. Усе разом усіх вимог такий інтер’єрний ансамбль обійдеться в чималу суму, зате буде розкішною прикрасою кухні.

У спальній кімнаті

Більшість людей вважають за краще ставити акваріум у спальні. Тут рекомендується розміщувати ємності середніх або невеликих габаритів. Краще, звісно, підбирати варіанти, що мають простий і зрозумілий дизайн, який не привертатиме до себе надто багато уваги — це заважатиме швидкому засинанню власників.

Головна функція спальні — здоровий відпочинок і релакс після важкого робочого дня.

Якщо тут є акваріум, він не повинен рясніти надмірно яскравими і «токсичними» фарбами. Це можна віднести і до декорацій, і до рибок. Деякі користувачі і зовсім відмовляються від застосування стандартних варіантів і вважають за краще ставити імітації акваріумів або їхні сухі аналоги.

Як підібрати для будинку?

Оскільки акваріуми представлені в широкому асортименті і відрізняються за формою і розмірами, їх дозволено встановлювати в найрізноманітніших частинах кімнат. Ємності встановлюють на столі, полиці, тумбах — варіантів багато. Популярні підвісні та вбудовані екземпляри, що дозволяють заощадити вільну площу приміщення. Вибрати відповідний варіант можна для абсолютно будь-якої обстановки.

Скляний резервуар, в якому будуть жити рибки і рослини для акваріума, не повинен бути занадто екстравагантним і авангардним.

Головне, що необхідно брати до уваги — комфорт і зручність підводних мешканців, умови, в яких вони будуть жити.

Під час вибору відповідної ємності потрібно мати на увазі, як комфортно буде її чистити, забезпечувати весь необхідний догляд.

Підбирати акваріум для дому варто, беручи до уваги важливі особливості.

 • Початківці та малодосвідчені акваріумісти впевнені, що невеликі ємності зручніші в експлуатації, але насправді вони забруднюються набагато швидше, чистити їх доводиться частіше, а робити це не завжди легко і комфортно.
 • Експерти рекомендують підбирати широкі, але не дуже великі резервуари. В аналогічних ємностях рибки не конфліктуватимуть через «поділ» території.
 • Головне не забути врахувати форму акваріума, що підбирається. Дуже хорошим рішенням вважаються конструкції прямокутної форми, адже складніші варіанти можуть погіршувати картину.
 • Якщо Ви запланували придбати важкий і великий і важкий акваріум, вам необхідно потурбуватися про максимально хорошу і міцну опору.
 • Акваріум конкретного об’єму слід вибрати, відштовхуючись від розміру і кількості підводних мешканців. Наприклад, для 1 рибки, довжина якої становить не більше 2,5 см, вистачить 9 л води. Не слід скидати з рахунків і рослини для акваріума, каміння, декорації, які часто забирають багато вільного місця. У крихітному резервуарі велика кількість об’єктів не поміститься.
 • Якщо акваріум не буде сухим і в ньому житимуть рибки, потрібно додатково придбати дуже якісні фільтри великої потужності, які добре чиститимуть воду. Навряд чи можна обійтися і без нормального освітлення резервуара. Для цього необхідно придбати спеціалізовану лампу. Рослини та ґрунт зазвичай обирають відповідно до видів рибок і рослин в акваріумі.

Деякі люди не хочуть витрачати час на догляд за рибками (це дуже часто забирає значно багато часу, сил і фінансових коштів), тому вважають за краще ставити вдома ємності, в яких підводних мешканців немає. У підсумку скляний резервуар являє собою виключно декоративну конструкцію.

Його можна заповнити відповідними за тематикою фігурками, зеленими водоростями, гротами, камінчиками та іншими потрібними складовими.

Укупі з красивим підсвічуванням такі акваріуми мають навіть кращий вигляд, ніж ті, в яких живуть рибки.

Цінні рекомендації

Якщо ви все ж таки захотіли поставити вдома резервуар з рибками (або ж без них), необхідно прислухатися до низки порад, які будуть корисними і рекомендацій.

 • Перед тим як встановлювати настінну модель, потрібно скрупульозно продумати, якою в ній буде очисна система і освітлення. Також слід розрахувати, як ви будете виконувати чистку ємності.
 • Якщо акваріум обирається для поділу практичного простору, краще віддавати перевагу прямокутним моделям.
 • Скляний резервуар слід вибирати, відштовхуючись від ключової стилістики інтер’єру. Можна заздалегідь отримати консультацію у дизайнера.
 • В інтер’єрах стилю класика ефектно виглядають акваріуми, що виділяються круглою формою. Прекрасним рішенням будуть і кутові конструкції.
 • Якщо з’явилося бажання загострювати увагу на резервуарі, його необхідно розмістити на конкретній висоті в кімнаті. Наприклад, ємність круглої форми у вигляді вази можна поставити на спеціалізовану скляну тумбочку. У цьому разі акваріум до себе привертатиме достатньо уваги.
 • Якщо акваріум має темні вставки, його краще розмістити в кімнаті, де переважають світлі тони і відтінки. Декорації щільних кольорів (чорні, коричневі, темно-сірі) дуже добре комбінують із контрастними, світлими основами. Візуально такий тандем може зробити кімнату ще вільнішою і цікавішою.
 • Акваріум обов’язково має бути зроблений з дуже якісних і екологічних матеріалів. Якщо не дотримуватися цього правила, можна нарватися на низькоякісний резервуар, який не є достатньо міцним і надійним.
 • Ємність найрізноманітнішої конструкції виглядатиме яскравіше і виразніше, якщо доповнити її якісним підсвічуванням. Схожі рішення можуть красиво оформити фактично будь-який інтер’єр.

Хороші рішення в інтер’єрі

Добре обраний і встановлений акваріум ніколи не зашкодить, не погіршить інтер’єрний ансамбль. Ця деталь може лише прикрасити обстановку, завершити її. Розглянемо кілька цікавих дизайнерських рішень, в яких присутні акваріуми.

У молодіжній спальній кімнаті буде просто вражаючий вигляд матиме акваріум великого розміру, вмонтований у стінку збоку від ліжка. Блакитне підсвічування підкреслить яскравість і красу резервуара з рибками. Стіни в подібній кімнаті є можливість обробити покриттями молочного відтінку, а на підлогу настелити кремовий ковролін. Меблі та декорації повинні показувати «зіткнення» бежевих і ніжно-синіх палітр. Над ліжком варто повісити прямокутну картину в морській тематиці.

У кухні білого кольору, витриманій у модерністському стилі, чудовим рішенням буде фартух із білими рифами і блакитним підсвічуванням, у якому живуть риби.

Бажано, щоб усі меблі мали правильні форми геометрії та лінії, що відповідають сучасній стилістиці. Меблі для подібного декору можна замовити за індивідуальними розмірами.

Великий і довгий акваріум у формі прямокутника, вбудований у гарнітур кухні, стане шикарним інтер’єрним доповненням. Самі меблі можуть бути зроблені в кремових або білих відтінках, як і підлогове оздоблення, стін і стелі. У цій обстановці необхідно розташувати чорний стіл і стільці, встановити класичні світильники з плафонами металевого відтінку.

Подібний інтер’єр матиме стильний, модний і прогресивний вигляд.

Шанувальникам дійсно ексклюзивних і шикарних ідей точно сподобається дуже великий акваріум-арка, встановлений чітко над ліжком у спальній кімнаті. Такий оригінальний резервуар може бути надійно закріплений на 2-ух тумбах, що стоять по обидва боки від місця для сну. Щоб конструкція мала переконливіший і цікавіший вигляд, її слід доповнити блакитним підсвічуванням у необхідній кількості.

Позначки:, , , , , , ,
close