Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Неліняючі породи собак-ключ до порятунку для тих заводчиків, хто навесні і восени страждає загостренням реакцій алергії, але змушений утримувати улюбленого вихованця з собою під одним дахом. У подібних сім’ях собака-гідний член колективу.

Вигнати пса з зайнятих метрів квадратних квартири у господаря-алергіка просто не підніметься рука. Краще справа йде у господарів приватних будівель, де для собаки оснащений вольєр на задньому дворі. Завдяки цьому в періоди линьки спілкування з вихованцем зменшується на мінімум. Однак, зміст маленьких і лисих порід в умовах вулиці неприпустимо, тому доведеться виділяти улюбленцю місце під теплим дахом.

Якщо один з домочадців не уживається з твариною, йому підійде пес, який під час линьки не розкидає навколо себе кілограми вовни і зовсім несильно пахне. Такі собаки називаються гіпоалергенними.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Чи Правда, що собаки не линяють?

Линька-це натуральний справжній процес у собак, пов’язаний зі зміною вовни на зиму або на літо, коли у пса виникає додатковий підшерсток. Завдяки цьому восени і навесні на килимах з’являються згустки пуху, а квартира наповнюється нестерпним запахом псини.

Крім того, покрив на тілі тварини весь час оновлюється. Стара шерсть відмирає, на її місці виникає нова. Тому варто чітко усвідомити, що порід без линьки і запаху немає. Навіть у лисих вихованців відбувається оновлення покриву волосся на хвості, мордочці, і лапах.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Гіпоалергенні собаки відрізняються від інших тільки тим, що процес заміни шерсті і виділення запаху у них виражений набагато слабкіше.

Алергенні реакції (кашель, чхання, сльозоточивість, почервоніння очей) викликає не собача шерсть, а частинки слини, які на ній знаходяться.

До подразників слизової оболонки можна теж віднести:

 • лупа і частинки шкіри тварини;
 • штучні корми;
 • доглядові засоби: зоошампуні і ліки.

Під словосполученням» гіпоалергенна собака » маються на увазі представники вихованців проживають в будинку, поруч з якими у господаря не з’являються нестандартні реакції, які пов’язані з роздратуванням слизової під час линьки тварини. Однак це не означає, що на тілі таких собак немає алергенів.

Якщо навіть дві особини належать до однакової породи, і умови їх утримання не відрізняються, поруч з першою з них людина яка схильна до алергії відчує погане самопочуття, біля другої симптоми хвороби не дадуть про себе знати. Такий же неоднозначною вимальовується реакція 2-ух людей на шерсть одного собаки. Перший буде спокійно грати з твариною і гладити його, другий почне чхати і кашляти.

Виною до такої поведінки служить різний набір алергенів у собак і неоднакова ступінь стійкості до подразників у людей. Якщо є можливість з’ясувати, який алерген в конкретному випадку викликає негативні реакції організму, найкраще негайно зробити це шляхом здачі аналізів.

Захід допоможе полегшити процедуру вибору вихованця, поруч з яким можна буде спокійно відчувати себе все його життя.

Нездатними викликати напад хвороби вважаються перш за все нелінійні породи собак. Підшерсток у них або сиплеться слабо, або зовсім відсутня. Волосся опадає нечасто, практично не пахне і не провокує алергії у господаря.

Якщо в сім’ї є люди, які страждають алергічною реакцією, під час вибору цуценя важливо додатково звернути власну увагу на наступні моменти:

 1. Розмір вихованця не грає вирішальної ролі. Серед собак, які не викликають специфічні реакції організму, є представники великих, середніх і маленьких порід.
 2. Довжина вовняного покриву. Існує поширена думка, що коротка шерсть собаки не викликає алергічну реакцію. Але це абсолютно не так. Серед представників цього виду є ті, у кого періоди линьки не виражені лише завдяки тому, що вони сиплять шерстю цілий рік. Прибирати короткі вовняні голки набагато складніше, ніж довге волосся.

Залежно від покриву, породи собак поділяють на наступні типи:

 • среднешерстный;
 • короткошерстий (гладкошерстий);
 • довгошерстий;
 • кучерявий;
 • Жорсткошерстий;
 • Екзотичний (коли шкіра тварини Гола).

Краще для житлової площі підходять собаки з трьома останніми типами вовни, так як такі вихованці безмірно не розкидають волосся. Регулярно проводячи вичісування, господар собаки може прискорити процес линьки. Алергенів в такій вовни міститься мало.

 1. Салівація (слинотеча). У слині собаки, крім дуже великої кількості бактерій, є вид білка, здатний викликати у людини свербіж в носоглотці і почервоніння очей. Представники порід, що володіють брилями, не підійдуть для людей схильних до алергії.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Як не дивно, поганий характер собаки буде причиною алергічної реакції. При гучному гавкоті на що проходять по сходовій клітці людей слюні собаки мають властивість вилітати назовні в дуже великих кількостях. Відучити вихованця гавкати без приводу-головне завдання для господаря, яка вирішується шляхом тренувань.

Брилі-частина губ собаки, що висить на всі боки від нижньої щелепи. У різних порід вона відрізняється по довжині і щільності шкіри. Розмір і форма брилів кріпляться в стандартах порід-носіїв.

 1. Частота линьок. Чим частіше вихованець змінює вовняний покрив, тим шансів більше у господаря отримати алергічну реакцію.
 1. Зручність в догляді. Щоб жити з комфортом в одній квартирі з собакою, тварина необхідно купати і вичісувати не рідше 2-ух разів протягом тижня.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Нелінійні породи собак

Перевага змісту гіпоалергенного вихованця для господаря, який страждає алергічною реакцією, полягає у властивостях вовни таких тварин: Заміна вовняного покриву відбувається непомітно, а що залишилися омертвілі волосинки легко прибираються шляхом вичісування.

З цими особинами не варто боятися алергічної реакції. Породи собак, які майже не линяють, за розмірами поділяють на 3 види: невеликі, середні і великі.

 • шнауцери;
 • пудель; .

Болонка

Мальтійська болонка (мальтезе) тривалий час вважалася супутницею родовитих жінок. Другою областю використання таких собак стало винищення щурів і мишей на міських вулицях.

Характерна риса мальтезе — їх красива біла шерсть. Як і належить дамі, ділитися власним прикрасою вона не прагне. Представники породи грайливі і веселі собаки, в крові яких відсутній ген агресії.

Схожістю в зовнішності з мальтезе Бішон фрізе (Французька болонка) собака зобов’язана загальному предку, він при цьому трохи більший. Французька болонка-активна і грайлива особина, що радує власним суспільством господаря і членів його сім’ї.

Раніше моряки любили з собою брати таких песиків в плавання. Захоплення до води бішони зберегли до сьогоднішніх днів.

Шнауцери

Завдяки власному розуму і невгамовної енергії як Різеншнауцер, так і цверкшнауцер підійдуть для служби в поліції і в пошуково-рятувальних загонах.

Для будинків вони будуть висококласними охоронцями і винищувачами щурів і мишей.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Відрізняються дуже високою відданістю власнику і домочадцям.

Тер’єри

Стійкості і мужності в справі захисту господаря йоркширським тер’єрам не позичати. Не звертаючи уваги на свій невеликий зріст вони можуть легко битися з більш великим суперником.

Спочатку ці собачки потрібні були для полювання на гризунів і були більшими. З появою селекції з’явився сучасний стандарт породи.

Ця собака, також, як і її далекий сусід з графства Йоркшир, володіє відвагою і рішучістю, не звертаючи уваги на маленькі розміри.

Австралійський тер’єр

Цінується за шовковисту шерсть, яка не лізе клаптями і має гіпоалергенні властивості.

Ще одна назва Сіднейський тер’єр порода отримала через велику любов до цих собачкам міських жителів Сіднея.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Тибетський тер’єр

Такі особини служили у шаолінських ченців і охороняли худобу у гірських народів.

Шикарна шерсть вимагає регулярного догляду, так як до неї легко липне бруд, від чого зовнішній вигляд тварини страждає.

За відсутності господаря, собака починає сильно сумувати. Добре піддається дресируванню. Прекрасне рішення для сімей з дітьми.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Не звертаючи уваги на свій іграшковий зовнішній вигляд, представники цієї породи мають впертим характером і прагнуть завоювати лідерство в колективі.

Ердельтер’єри

Дуже часто не хочуть миритися з іншими домашніми тваринами. Тому цьому собаці необхідний досвідчений господар, здатний взяти виховання у власні руки.

Ердельтер’єр відрізняється дуже високою активністю і талантом до навчання.

Скотч-тер’єри

Ці собаки сміливі мисливці і хороші охоронці. Через розвиненого інстинкту можуть зробити на прогулянці стеження за підземними жителями і, зрозуміло, знищать всіх гризунів-шкідників в будинку.

Спочатку порода виводилася для полювання на лисиць.

Гіпоалергенної вважається Жорсткошерста різновид.

Російський чорний тер’єр

вважається неперевершеним мисливцем і сторожем. Ці собаки люблять простір, тому до змісту в квартирах непридатні.

Характерними властивостями представників породи є хоробрість, спостережливість, кмітливість. До чужих людей Російські чорні тер’єри ставляться з побоюванням, при цьому ніколи не подаватимуть голос просто так.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Прекрасно ладнають з дітьми. Для них можуть стати надійним товаришем і захисником.

Бедлінгтон-тер’єр

Завдяки власному невеликому розміру, ця собака підійде для утримання і в квартирах, і в будинках. Бедлінгтон-тер’єр-енергійна мисливська порода, любляча фізнагрузкі і гри на чистому повітрі.

Ірландський тер’єр

Відомі випадки, коли ірландські тер’єри захищали власних власників ціною власного життя. Настільки в них розвинена лояльність. Це дуже активна порода, чудовий компаньйон в іграх з дітьми.

Собаки добре ладнають з домашніми кішками, якщо виховувалися їх з ними з дитячих часів.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Вельштерьер

Цікава, активна собака, при цьому дуже міцна. Володіє спокійним характером.

Такі собаки хороші сторожа: завжди попередять про появу сторонніх.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Пуделі (той, дуже маленький і звичайний)

Комічні і розумні собаки. Володіють ніжною, кучерявою шерстю, приємною на дотик.

Добре навчаються, дуже легко вчать нові команди і трюки. Пуделів всіх розмірів часто можна помітити в якості співаків цирку.

У стандартах породи закріплені і особливі зачіски для пуделів. Тому без професійного майстра по зачісках для собак навряд чи можна обійтися.

Ши-Тцу

Зовнішнім виглядом нагадувала древнім китайцям портативного лева і тривалий час вважалася собакою імператора.

У ХХІ столітті завести цю собачку може будь-хто. Представник породи відрізняється м’яким характером і любить грати з дітьми.

Китайський чубатий собака

Позбавлена вовни, линяє мало, її не атакують комахи-шкідники. Цей плюс разом з тим можна вважатися і мінусом — шкірі вихованця необхідно приділяти велику увагу з боку господаря тим більше в спекотні сонячні дні.

Згідно з історичними даними, Китайська чубата-Африканська порода, яка була завезена в КНР моряками і потім перейменована.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Басенджи

На батьківщині, в Центральній Африці, такі собаки застосовувалися як помічники мисливців. Вони дуже легко запам’ятовують нові команди, хоча і можуть хитрувати на тренуваннях.

Ксолоітцкуінтлі

Рідкісна порода. Завдяки відсутності вовни, не схильна линьки і виділенню поганого запаху. Шкіра вимагає делікатного догляду, щоб уникнути обмороження взимку і опіків влітку.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Польська низинна вівчарка

Спортивного вигляду собака з добре розвиненою мускулатурою обов’язково попросить від господаря фізнагрузок: ігор на чистому повітрі і постійних пробіжок.

Собака-пастух з унікальною шерстю, що нагадує сотні трубочок і не потребує вичісування.

Нелінійні породи собак 25 собак без запаху і линьки - Ветеринар

Фландрський бувье

Велика і сильна собака зі стійким, спокійним характером. Шерсть потребує постійного догляду.

Ірландський водяний спанієль

Влітку сильно любить плавати. Шерсть, за будовою нагадує волосся людини, потребує систематичної стрижці приблизно раз в 2 місяці.

Комондор

Виведена спеціально для того, щоб у сім’ї і вдома був надійний охоронець. У дорослому віці може досягати величезних розмірів, тому квартира – не гарне місце для утримання таких собак. Більше про зміст угорської вівчарки читайте тут.

Особливий догляд

Гіпоалергенним вихованцям не потрібно особливого догляду. Але для того, щоб не дозволити появи реакцій алергії, мало просто придбати малолиняющую собаку.

Потрібно дотримуватися наступний комплекс заходів:

 1. Домашня чистота-ключова запорука успіху. Мікроскопічні частинки-подразники не літають вже самі по собі. Тому важливо вчасно витирати пил і не курити в приміщенні.
 2. Собака повинна знати власний простір господаря і власне і розуміти, що ліжко, диван – заборонена територія.
 3. Під час вибору довгошерстої породи важливо заздалегідь прибрати з підлоги всі килими і паласи, так як вони вважаються прекрасними накопичувачами частинок вовни.
 4. З періодичністю раз в два тижні тваринного необхідно купати і вичісувати, а його місце сну і прийому їжі постійно піддавати вологого прибирання з обов’язковою дезінфекцією.
 5. Підбирати для собаки корм з природних компонентів і користуватися перевіреними шампунями і засобами для догляду.
 6. Постійно показувати собаку ветеринару і в строк проводити процедури по винищенню бліх, вошей і глистів.
 7. Якщо один з домочадців страждає алергічною реакцією, буде корисно встановити в квартирі фільтр по повітряному очищенню.
 8. Не потрібно відразу приносити цуценя у власну квартиру. Для визначення реакції організму необхідно перший час поговорити з ним на нейтральній території, наприклад, на території заводчика.
 9. Щоб уникнути захворювання, бажано звести до мінімуму всі контакти вихованця з вуличними тваринами.

Розглянуті основні породи собак, несуть найменший ризик для здоров’я власника-алергіка. Яку не линяє собаку вибрати-це персональне рішення кожного.

Позначки:, , , , , ,
close