Кішка кашляє

За власною природою кашель вважається нестандартним рефлексом характеру захисту. Кашель корисний для того щоб чистити респіраторний тракт. Так у новонароджених кошенят кашель створює роль очищення шляхів дихання від слизу і дає можливість зробити перший вдих.

Володар тварини повинен чітко відрізняти, коли з’явився кашель не несе особливої загрози, а в яких варіантах потрібно бити тривогу і звертатися до ветлікаря. Господар зобов’язаний знати, які відмінні симптоми у кашлю при відхаркуванні, а ще при попаданні чужого тіла в дихальні шляхи.

Необхідно пам’ятати, які причини і види кашлю у кішок існують, щоб якщо буде необхідно вміти розрізнити їх і звернутися за допомогою до професіоналів.

Котячий кашель причини і види

Причин, чому кішка кашляє багато. У ветеринарній медицині їх умовно поділяють на 2 типи – кашель, що з’являється як реакція на фізичні подразники або ж хімічні речовини, а ще кашель, який є ознакою або симптомом патологічного процесу розвивається в організмі.

Якщо кашель вважається реакцією захисту, то з’являється він через:

 1. Маленьких частинок, що літають в повітрі (пил, перець, борошно). Підняті в повітря частинки дратують слизову оболонку респіраторного тракту, викликаючи напади кашлю, як немов кішечка поперхнулася.
 2. Газ в повітрі і дим від горіння самих різних предметів – гуми, пластикових предметів, дим сигарет.Gorenje. В результаті кішка кашляє, як ніби задихаючись, фиркає і не може зробити справжній вдих.
 3. Проникнення чужих тіл в респіраторний тракт і горло. Чужі предмети-іграшки, Іграшки на ялинку, невеликі частинки потрапляють в порожнину рота або систему дихання провокують розвиток реакції захисту – кашлю. На цьому тлі, кішка кашляє, нібито вдавилася, аж до виникнення блювотного реакції, прагнучи таким чином позбутися від заважає предмета.

Якщо наприклад кішка кашляє і хрипить витягуючись і притискаючись, причина може критися в небезпечному захворюванні. Проблеми в організмі, одним із симптомів яких вважається кашель, можуть бути наступного характеру:

 • проблеми системи дихання-запалення бронхіального дерева, легеневих структур, горла і трахеї;
 • паразитарні захворювання-певні види гельмінтозів відрізняються міграцією (в процесі пересування паразитів по організму, вони як правило потрапляють в легені, викликаючи кашель у кішки);
 • захворювання міокарда і судинної системи можуть виявитися причиною розвитку серцевого кашлю у кішок;
 • реакції алергічного типу, що з’являються в результаті впливу чужорідних білків на організм тварини (кашель на тлі алергічні реакції) іменується бронхіальною астмою, відрізняється постійними нападами.

Якщо кашель у кішки з’являється систематично, відрізняється нестандартними рухами (тварина витягується і відкриває пащу), то основою може стати грудку вовни. Як тільки вихованець відригує тріхобезоар, кашель проходить і більше не хвилює тварина.

Володар тварини повинен пам’ятати, що систематично виникає кашель вважається показником і своєрідним сигналом організму про те, що трапився якийсь збій.

Крім причин появи кашлю, є види кашлю у кішки. Так, поділяють кашель в залежності від того, які виділення його супроводжують – мокрий і сухий кашель. За силою кашлю буває надривний і виснажливий види кашлю. Тривалість визначає гостру або затяжну форму патології.

Тембр кашлю також має дуже важливе і серйозне значення при постановці діагнозу ветеринарним фахівцем. Розділяють дзвінкий або приглушений кашель. Так, при метастазах в легенях кашель може бути приглушеним і постійним, що спостерігається в будь-який час і навіть в процесі сну.

Спираючись на всіх параметрах, професійний лікар може постановити попередній діагноз і відповідну схему лікування. Однак як правило, точний діагноз може бути поставлений лише після лабораторної діагностики.

Симптоми котячого кашлю

Швидкий видих відразу ж після глибокого вдиху – так відрізняється кашель. Реакція захисту вимальовується різким виходом повітря під натиском через отвір. З’являється своєрідне зменшення м’язових волокон, які відповідають за дихання.

Повітря під натиском дає можливість очистити горло, трахею, легеневі структури і бронхіальне дерево від зібралася слизу або сторонніх тіл.залежно від причини кашель у кішки може мати ряд специфічних особливостей.

Напад кашлю має такі особливості:

 • вихованець підтягує м’язові волокна порожнини живота;
 • прогинає хребет в області попереку;
 • вигинає шию вперед;
 • голова опускається вниз;
 • з горла доносяться хрипкі звуки.

Кішка може в нападі кашлю прогинати спину, чхати. Іноді на тлі сильного кашлю з’являється виверження шлункового вмісту. Якщо кашель вважається симптомом сильного отруєння або вірусної інфекції, в блювотних масах як правило спостерігаються домішки крові.

Дзвінкий кашель з великою тривалістю говорить про наявність серйозного патологічного процесу. Напади кашлю у кішки вночі вказують на стеноз трахеї инспираторного типу.

Приступ бронхіальної астми і алергія відрізняється сильними нападами сухого кашлю. Тварина в буквальному сенсі починає задихатися. Алергічна бронхіальна астма може передаватися генетично, а ще діагностується у кішок у віці старше 2-ох років.

На тлі хвороб серцево судинної системи з’являється відмітний Серцевий або ж кардіологічний кашель. Пов’язують це з тим, що міокарда при розвитку патології починає надавати виражений тиск на трахею, звужуючи її просвіт. Звуки кардіологічного кашлю нагадують хрипи, з наростаючою динамікою. В основному, серцевий кашель властивий для вихованців у віці.

Діагностика стану

Діагностичні заходи, потрібні для виявлення справжньої причини патології, що викликала кашель . Ветеринарний фахівець повинен провести повний ретельний клінічний огляд тварини, зібрати анамнез і призначити ряд лабораторних та інструментальних досліджень.

Основою чхання та кашлю може бути грип, що супроводжується хрипами і нападами астми. Крім цього, у кішок з’являється раптова відмова від прийому їжі, розлад шлунку. Діагностичні заходи в себе включають такі варіанти досліджень:

 • загальний аналіз крові;
 • хімічний аналіз крові;
 • серологічне дослідження;
 • загальний аналіз урини;
 • рентгенографічне дослідження;
 • електрокардіограма (при підозрі на захворювання судинно-серцевої системи);
 • ендоскопія;
 • біопсія уражених ділянок;
 • бактеріальний посів на поживних середовищах для виявлення збудника.

Якщо кішка кашляє, ніж лікувати і як допомогти

Якщо кішка кашляє і чхає, володар повинен звернутися до ветеринарної клініки. Схеми терапевтичного лікування відрізняються в залежності від причини, що викликала патологічний ознака. Спеціаліст ветеринарної медицини знаходить персональний підхід до кожного окремо взятого випадку патології.

Лікувати кашель, що виник в результаті зараження дирофіляріозом (серцевими гельмінтами), краще нестандартними бронхолитиками. Крім цього, лікування може бути хірургічним.

Діагностований котячий грип лікують шляхом введення препаратів проти зневоднення організму, а ще лікарських засобів знижують біль і жар. При вторинному обсіменінні бактеріальною мікрофлорою, призначаються протимікробні препарати.

Бронхіальна астма лікуватися введенням протизапальних засобів, гормональних стероїдних речовин, а ще загальнозміцнюючих засобів. Бронхолітики потрібні для того щоб полегшувати процес вдиху і видиху, а ще вони дають можливість відкривати респіраторний тракт.

Якщо кішка чхає, а не тільки кашляє, лікарі рекомендують використовувати інгаляційний метод введення лікарських засобів. При алергічної природі алергічні реакції, вводяться спеціалізовані стероїдні засоби на гормональній основі.

Набряк легенів, що виник на основі хвороб судинно-серцевої системи, вимагає термінового введення серцевих препаратів, відхаркувальних засобів. Лікувати в побутових умовах дану патологію не бажано. В умовах ветеринарної клініки пацієнту з патологією вводяться бета-блокатори, інгібітори та сечогінні засоби. В аварійних ситуаціях при скупченнях повітря, лімфи або крові в області плеври, потрібно проведення дренування. Далі порожнину варто обробити протибактеріальним розчином, ввести антибіотики і анальгетики.

Захворювання грибкового характеру вимагають призначення нестандартних засобів. Аномальні епітеліальні освіти в носоглотці усуваються хірургічним шляхом. Якщо новоутворення в респіраторному тракті неможливо видалити хірургічним шляхом, призначаються альтернативні методи – променева або хіміотерапія.

Профілактика

Заходи попередження полягають в дотриманні головних правил, дозволяють не дозволити появи кашлю у кішки і зберегти її здоров’я. Важливо дотримуватися запобіжних заходів і вчасно робити власному вихованцеві вакцинацію. Крім цього, доведеться проводити протипаразитарну обробку, що дає можливість уникнути великої кількості хвороб, що передаються з гельмінтами, блохами або кліщами.

Для безпеки і здоров’я власного вихованця, слід уникати контактування з хворими тваринами і бездомними тваринами. Рекомендується відвідувати ветлікаря 1 раз в 6 місяців. Це дозволить вчасно виявити патологічні зміни в організмі і призначити адекватне лікування.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close