Кардіоміопатія у кішок

Ціла група хвороб міокарда, називається кардіоміопатіями. Термін збірний кардіоміопатія відрізняється зміною в серцевому м’язі дистрофічного типу. У ветеринарній медицині виділяють кілька типів патологічних змін в районі серця, що виділяються за характером проявів.

Часто діагностуються захворюваннями м’язи серця у кішок вважається гіпертрофічна і дилатаційна кардіоміопатія. Патології мають власні абревіатури-ГКМП і ДКМП. Гіпертрофічний вид патології вимальовується вираженою зміною товщини стінок міокарда або ж різким зменшення розмірів шлуночків. У кішок частіше зустрічається конкретно даний вид патології.

Дилатаційна кардіоміопатія, вимальовується навпаки, витончення стінок міокарда і збільшенням обсягу шлуночків серця. Діагностується рідше, приблизно в 5% від усього числа кардіоміопатій, на відміну від гіпертрофічної – близько 65% всіх діагностованих КМП.

Виділяють і інші форми захворювань, що виявляються дуже рідко, ніж перераховані вище. Існує рестриктивна КМП, що охоплює ліву частину шлуночка серця, але потовщення стінок серця виражається менше, аритмогенная дисплазія в області правого шлуночка.

Причини розвитку кардіоміопатії у кішок

Факторів розвитку порушень у функціонуванні серця на тлі зміни структури органу, є велика кількість. Поетом для зручності їх поділяють на первинні і вторинні кардіоміопатії. Ідіопатична або первинна кардіоміопатія, частіше з’являється на тлі генетичних порушень. До цих патологій ставитися і гіпертрофічна кардіоміопатія.

Дуже часто в клінічній ветеринарній практиці ГКМП вимальовується у подібних порід як мейн кун, Шотландська висловуха і британська порода, перська, Сфінкс і норвезька. Дилатаційна кардіоміопатія діагностується частіше у бірманської кішки, сіамської і тайської. Пов’язані генетичні порушення з мутацією генів у вищеназваних порід.

Вторинна форма кардіоміопатій з’являється на тлі сильних захворювань, що провокують зміни в роботі і майбутньому функціонуванні міокарда. Вторинний тип патології розвивається в результаті наступних причин:

  • дуже високий артеріальний тиск-гіпертензія;
  • порушення в роботі ендокринної системи (наприклад, гіпертеріоз);
  • процеси запального характеру, що локалізується в області серця – пороки, міокардит.

Вторинна форма такої кардіоміопатії як дилатаційна, з’являється при порушенні правил годівлі тварини. Тим більше при гострій нестачі амінокислоти – таурину. Структурні патології м’язи Серця можуть зачіпати різні частини органу. Найбільш частим місцем локалізації вважається ліва частина серця-лівий шлуночок або передсердя.

Дилатаційна форма захворювання відрізняється зниженням функції прокачування крові. Шлуночок серця не в змозі зменшитися нормально, що призводить до змін у величезному колі кровообігу. Гіпертрофічна форма патології навпаки, ставати аргументом не здатності міокарда нормально розслабитися. Це призводить в результаті до зміни обсягу крові, що надходить в коло кровообігу.

Незалежно від причини, тиск в лівій частині серця (передсерді), збільшується. На цьому тлі тиск збільшується і в легеневих венах, що призводять кров в ліве передсердя. З плином патології тиск в капілярах і легеневих структурах збільшується, з’являється набряк легенів і накопичення рідини в грудній порожнині. Ускладнення невчасно виявлених кардіоміопатій призводять до тяжких наслідків, аж до загибелі тварини.

Симптоми і діагностика захворювання

На перших етапах, кардіоміопатії не з’являються зміною в стані тварини. Симптоматика відсутня, кішка поводиться як зазвичай. У більшості випадків вихованці починають менше проявляти активність, частота дихання збільшується при несуттєвих фіз.навантаженнях. Захована перша стадія триває довго з поетапним наростанням ознак патології. Спровокувати активізацію і прояв кардіоміопатії у кішки можуть анестезії, своєчасні втручання, перенесені стреси.

Базовими ознаками цілої групи хвороб у вигляді кардіоміопатій, вважається зміна дихання – задишка. На перших кроках задишка виникає на короткий час, тим більше після інтенсивних фізичних вправ. З появою патології захворювання прогресує, прояви задишки з’являються і при повному фізичному спокої.

Розвиток набряклих явищ в легеневих структурах провокує зміну пози тварини. Кішка починає відкривати пащу, дихання прискорене, видимі слизові оболонки порожнини рота ціанотичні. При відсутності адекватної швидкої допомоги, улюбленець швидко впадає в коматозний стан і гине.

Крім набряку легенів при запущених формах кардіоміопатії, у кішки може розвинутися тромбоемболія в судинах. Освіта тромбу в одній з розширених камер міокарда, відривається несподівано, мігруючи по судини. Залежно від того, який посудину закупорюється тромбів, будуть виникати відмінні симптоми. Дуже часто тромбоемболія провокує закупорку тромбом артерії стегна. Відрізняється парезами в області задніх кінцівок. Тварина втрачає здатність нормально спиратися на лапу, подушечки холодні на дотик, відсутня пульсація в пошкоджених лапах. Супроводжується патологічний стан непритяненими відчуттями у кішки.

З метою діагностики будь-яких кардіоміопатій, призначається ехокардіографія. Також розроблені спеціалізовані тестові методики на наявність генних мутацій для цих порід кішок як мейн кун і регдолл. Проведення ехокардіографії дає можливість виявити патологічні зміни в роботі або структурі міокарда, що дозволяє створити тактику лікування.

Проведення досліджень на наявність генетичних мутацій, що провокують розвиток кардіоміопатій, потрібно для тих тварин, яких планують застосовувати в подальшому розведенні. Проводитися вибракування якщо є наявність патології і подібних вихованців заборонено застосовувати в селекції.

Ехокардіографія не єдине інструментальне дослідження, що застосовується у ветеринарній клінічній практиці для постановки діагнозу кардіоміопатія. Призначаються також електрокардіографія і дослідження за допомогою ультразвуку органів, розташованих в грудній порожнині. У більшості випадків проводитися рентгенографія і лабораторні дослідження.

Лікування кардіоміопатії у кішок

Терапія діагностованою у кішки кардіоміопатії, спрямована перш за все, на видалення ознак застою крові і недостатності міокарда. Лікування в себе включає профілактику розвитку набряків в легеневих структурах, шляхом призначення діуретиків.

Виразність явищ застійного характеру в області м’язи серця, підраховується шляхом спеціального дослідження – кількість дихальних рухів протягом однієї хвилини. Подібне дослідження можна використовувати в побутових умовах для оцінки стану улюбленця. Господар повинен засікти час і порахувати кількість вдихів і видихів за хвилину. У кішки в стані спокою, кількість дихальних рухів становить близько 27 разів.

Лікування діагностованих кардіоміопатій у домашньої кішки, в себе включає наступні пункти:

  • призначення медикаментозних препаратів, що відносяться до групи інгібіторів АПФ при виявленій недостатності серця постійного типу;
  • введення лікарських засобів-антиагрегантів, потрібних для попередження утворення тромбів при виявленому розширенні камер міокарда;
  • використання бета-блокаторів-важливі препарати для проведення контролю тахікардії у збільшення якості еластичності м’язи серця;
  • ліки для збільшення скорочувальної функції серця.

Будь-які ліки призначаються професіоналом. Курс лікування і дозування засобів визначає лікар, а володар кішки повинен строго слідувати порадам.

Від цього буде залежати не тільки подальший прогноз лікування, але і життя вихованця. Потрібно розуміти, що на тяжкість перебігу патологій серця впливає дуже багато факторів – хронічні системні захворювання органів знаходяться всередині, стану стресу, активність і вік тварини.

Профілактика патологій міокарда базується на своєчасному діагностуванні хвороб. Основним пунктом попередження вважається правильний підхід до розведення тварин. Розвиток кардіоміопатій неможливо не допустити повністю, але визначити їх на ранній стадії і призначити відповідну терапію, що дає можливість поліпшити якість і життєву тривалість, можливо.

Тварини, що знаходяться в групі ризику, повинні обов’язково проходити ехокардіографію перед будь-якими хірургічними діями, що мають на увазі загальний наркоз. Після досягнення 5 років, кішки з групи ризику по захворюваннях міокарда, повинні пройти профогляд щороку.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close