Гастроентерит у кішок

Процес запалення, що охоплює одночасно слизові оболонки шлунка і тонкого кишечника, називається гастроентеритом. Патологічний процес призводить до серйозних змін у функціонуванні системи травлення.

У кішок гастроентерити бувають первинними і вторинними. За типом запалення, патологічний процес може бути гнійним, катаральним, виразковим або геморагічним.

Причини розвитку гастроентериту у кішки

Розвиток гастроентериту у кішки може бути спровоковано різними факторами. Головна причина-порушення секреторних функцій системи травлення. Слиз, що має у власному складі Протеїнові частинки, потрапляючи в просвіт слизових оболонок шлунка і кишечника, завдає серйозної шкоди, провокуючи активізацію і зростання патогенних бактеріальних мікроорганізмів. На тлі процесу запалення у кішки в області шлунка і кишечника розвивається інтоксикація організму.

На тлі гастроентериту у кішок при відсутності своєчасної терапії розвиваються ураження міокарда, нирок і печінки.

Провокуючими факторами, що призводять до дуже високої секреції неординарною слизу, роз’їдає тканини травного тракту, виступають:

 • Порушення режиму годування. Невірно підібраний раціон харчування, погані готові корми, відсутність належної кількості поживних речовин, недотримання норм годівлі, провокує ряд порушень, серед яких перші позиції займають бродильні процеси.
 • Інтоксикація. Отруєння може розвинутися на тлі прийому деяких медикаментозних препаратів, а ще при попаданні в організм інших хімічних сполук;
 • Інфекційні захворювання. Віруси і бактерії можуть нагнітати не тільки запальні процеси в області шлунка або кишечника, але і ставати основою виразок з подальшою зміною структури слизових оболонок. . Поразка глистами при відсутності протипаразитарної обробки, призводить до проблем в роботі травного тракту, дуже часто зустрічається порушення процесів обміну в організмі.
 • Пошкодження механічного типу тканин кишечника і шлунка. Чужорідне тіло з гострим краєм може нагнітати запальні процеси, закупорку просвіту кишечника і навіть ставати основою перфорації.
 • Проблеми з серцево-судинною системою. На тлі гострої нестачі корисних речовин при порушенні циркуляції крові, відбуваються порушення у функціонуванні всіх органів, в тому числі страждає і шлунково-кишковий тракт.

Симптоми гастроентериту у кішок

Зрозуміти, що у кішки розвинувся гастроентерит, по зовнішності дуже важко. Хворобливі симптоми схожі з іншими патологіями, що не стосуються травного тракту.

Перша ознака, що вказує на проблеми з травленням – вибірковий відмова тварини від їжі. У запущених випадках тварина повністю відмовляється від їжі, ставати слабким і пригнобленим.

Крім цього, симптомами гастроентериту вважати можна:

 • збільшення температури тіла на тлі гостро протікає процесу запалення;
 • млявість і байдужість у тварини;
 • наявність болю в животі при спробах власника доторкнутися до вихованця;
 • поява нападів нудоти і блювоти;
 • розлад шлунку у вигляді діареї зі слизом і прожилинами крові;
 • ознаки виснаження і зневоднення.

Підставою для звернення до ветеринарної клініки має стати-відмова тварини від корму, дуже високе утворення газу, розлад шлунку і блювота. Такі симптоми можуть вказувати на гастроентерит, а можуть бути свідченням інших, не менш небезпечних патологій.

Особливо актуальна правильна діагностика, що дозволяє встановити правильний діагноз, а виходячи з цього і правильне лікування. Доктор призначає:

 • загальний клінічний огляд;
 • загальний і хімічний аналізи крові;
 • рентгенографічне дослідження (в більшості випадків з використанням контрастної речовини);
 • УЗД органів порожнини живота;
 • копрограму;
 • колоно — або гастроскопію.

Якщо знадобиться проходить лапароскопія з діагностичною метою.

Лікування гастроентериту у кішок

При діагностованому у кішки гастроентериті доктор розробляє індивідуальну тактику лікування патологічного процесу. Головне завдання-видалити фактор, що спровокував запалення. Якщо причина ховається в інфекційному ураженні, призначаються медикаментозні засоби, які здатні видалити його. У разі потрапляння в травний тракт чужих тіл, що викликають гастроентерит, призначається своєчасне втручання.

При сильній гельмінтозної інвазії, терапія комбінується з прийомом сильнодіючих протигельмінтних препаратів.

Складову частину відведено симптоматичної терапії. У зв’язку з відмовою від їжі, наявністю діареї і блювоти, у тварини швидко розвивається виснаження і дегідратація. З метою усунення розвитку небезпечних загрожують життю станів, ставлять крапельниці.

Паралельно призначаються протиблювотні засоби, а ще препарати, що дозволяють зменшити секрецію шлункового соку. Якщо є наявність спазмів призначаються спазмолітики і очищаючі речовини, усмоктувальні токсини з травного тракту.

Найкраще лікування-профілактика. Зменшити небезпеки розвитку гастроентериту у кішки можна. Для цього важливо налагодити побут, харчування і правильний догляд за твариною в загальному. Треба:

 • попереджати контакти тварини з дрібними іграшками або іншими предметами (наприклад, намистинами, голками, мішурою);
 • систематично проводити протипаразитарну обробку від екто і ендопаразитів;
 • вибрати максимально збалансований раціон харчування з урахуванням всіх особливостей тварини;
 • не годувати улюбленця їжею зі свого столу, не допускати жебрацтва і злодійства;
 • систематично проводити вичісування шерсті, що особливо важливо для довгошерстих порід кішок.

Дієта для кішки з гастроентеритом

Спеціальної уваги заслуговує харчування на дієтичній основі при гастроентериті для кішки. Дієта-обов’язковий пункт лікування і попередження. При гострій формі гастроентериту тварина можуть витримати 8-10 годин на голодній дієті, даючи призначені фахівцем препарати для зняття запалення. Корм вводять невеликими дозами, дивлячись на наявність нудоти або блювоти. При відсутності блювоти у кішки, харчування підтримують на оптимальному рівні, даючи порції їжі дрібно. Рекомендується продовжити дієту до 20 днів, після цього потроху повертатися до звичного для тваринного раціону.

Якщо до розвитку гастроентериту тварина отримувала справжній корм, то дієта повинна бути наступною:

 • введення мінімальної кількості свіжого м’яса нежирних сортів, легкозасвоюваного організмом;
 • наявність кисломолочних продуктів з низьким відсотком жирності-максимально 9% (в зв’язку з цим, про сметані для улюбленця можна на певний період часу забути);
 • введення висівок і сирих овочів, що не містять крохмалю.

Корисно давати кішці пророщену в побутових умовах свіжу траву, не тільки якщо є наявність гастроентериту, але також і з метою попередження.

Кішка, яка отримує до розвитку процесів запалення в шлунку і кишечнику, готовий якісний корм, повинна бути переведена на спеціалізовану готову дієту. У багатьох брендів, що випускають корми для тварин, є спеціалізовані оздоровчі лінійки. Такі корми не повинні бути постійними в раціоні, а даватися лише на період лікування.

А ось низькоякісний корм бюджетного класу повинен бути виключений з раціону, так як може викликати не тільки гастроентерит, але і ряд інших небезпечних змін в організмі.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close