9 причин чому собака може осліпнути

Порушення в роботі візуального апарату у собак дуже часто на перших етапах може бути непоміченим.

Відсутність своєчасної діагностики та лікування здатне привести до серйозних поразок, аж до сліпоти.

Існує досить багато факторів, що провокують розвиток сліпоти, але виділяють 9 головних причин.

1. Травма

Перш за все, основою розвитку сліпоти виступає травма очей. Статися ураження візуального органу може під час бійки з родичами, при укусах комах, подряпинах кішок. Пошкодити очі собака може гілками або потрапили частинками землі. Небезпеку становлять смітинки і сміття, що потрапляють в око тварини висунув голову з вікна.

2. Несвоєчасно вилікувані запальні процеси в оці

Дуже часто господарі собак не надають великого значення огляду очей тварини. Запальні процеси на перших етапах можуть бути невидимими для господаря, але вважаються досить підступними. Вірусні інфекції, що провокують запалення в організмі, здатні викликати ураження очей. Такими системними патологіями є-мікоплазмоз, вірусний гепатит, чума м’ясоїдних.

3. Захворювання структур очі

Причинами поразки візуального органу у собак виступають незаразні захворювання. Такі патології, як зміщення або випадання очного яблука з очниці, виворіт або поворот століття, провокує розвиток процесу запалення. У занедбаному стані вони здатні виявитися причиною втрати зору собакою. У подібних порід як мопс, Японський Хін і Пекінес, випадання очного яблука провокується травмами в скроневій області. Основою порушень виступають і нові освіти в області очниці. Дуже часто зустрічаються такі нові утворення, як остеоходрома і остеосаркома.

Провокуючим аргументом у розвитку проблем з очима у вихованців проживають в будинку виступають такі патології, як:

  • Атрезія слізного каналу-патологія, що відрізняється частковим або повним зрощенням слізного каналу. Регулярно відбувається витікання слізного секрету з області очей. Діагностується патологія частіше у подібних порід як кокер-спанієль, Пекінес і пудель і вважається вродженою. Рідко зустрічається зрощення слізного каналу придбаного типу.
  • Синдром сухого ока-захворювання, що є додатковою патологією на тлі зниження функцій слізної залози, що виробляє секрет. Страждають від синдрому сухого ока Йоркширські тер’єри і мопси. Дуже часто діагностується захворювання у подібних порід як пудель, Англійський бульдог, ши-тцу і кокер-спанієль.

4. Атрофія і дегенеративні процеси в кришталику

Викликати порушення в роботі візуального органу і подальшу сліпоту можуть дегенеративні процеси і атрофія кришталика. Найпопулярнішими вважаються:

    — відрізняється втратою прозорості кришталика і різким погіршенням зору у собаки. Візуально, катаракта виглядає як помутніння зіниці або райдужної оболонки. Колір змінюється на блакитно-сірий. Катаракта буває як придбаної, так і вродженою патологією. Набутий тип катаракти розвивається на тлі значних травм очного яблука, ендокринних патологій (цукровий діабет) або ж запущених інфекційних патологій.

  • Люксація кришталика-процес відрізняється зрушенням кришталика, спровокований розривом неординарною структури очі – війкового паска. Основою люксації кришталика як правило виступає хвороба, запущена форма катаракти або глаукоми. У більшості випадків, цуценята народжуються з люксацією. Часті відчуття болю в очах призводять до того, що тварина тре очі, систематично мружиться. Відзначається набухання століття, з’являються прозорі виділення, іноді з домішками крові. Форма зіниці змінюється, однак при цьому відсутня реакція на світловий подразник.

Два види патології лікують хірургічним шляхом.

5. Проблеми з тиском

Постійне або періодичне збільшення внутрішньочерепного тиску у собак потроху провокує ураження візуального нерва і функції сітківки. Глаукома провокує раптове погіршення зору у улюбленця. На перших етапах розвитку глаукоми, можлива розробка медикаментозної схеми лікування. На більш пізніх термінах розвитку патології, лікувальна терапія не ефективна. Краще призначення хірургічного лікування.

6. Інфекційні хвороби

Інфекції локального або генералізованого типу, можуть вражати різні органи. Основою втрати зору у тварини як правило виступає хвороба в очах. Нагнітати ураження очей можуть патогенні бактеріальні та грибкові мікроорганізми, а ще віруси.

7. Рак

Злоякісні нові утворення в області голови у тварини, провокують великі зміни в організмі, перш за все, відбиваючись на функціях зорових органів. Втрата тваринам зору дуже часто вказує на запущений злоякісний процес в організмі собаки. На перших стадіях, пухлина не вимальовується, але через час новоутворення починає здавлювати поруч розміщені тканини.

8. Вплив отруйних речовин

Токсини, що проникають в організм, здатні по-різному впливати на клітини і тканини організму. Окремий ряд отруйних речовин здатний нагнітати порушення в роботі нервової системи. Це призводить до того, що тварина втрачає здатність бачити. У більшості випадків даний процес оборотний при вчасно призначеному лікуванні. Якщо ж допомога собаці не буде надана вчасно, вихованець здатний осліпнути.

9. Ендокринні порушення

Ряд ендокринних патологій, наприклад як гіпотиреоз, цукровий діабет, на перших етапах розвитку не з’являються вираженою симптоматикою. Згодом, захворювання будуть вражати інші внутрішні органи, в тому числі і зір. Сліпнуча собака з цукровим діабетом – не виняток з правил, а швидше закономірність.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close