Виразка шлунка у собаки симптоми

Домашні собаки, заслужено є найбільш відданими і розумними домашніми вихованцями. Вони справно служать власного власнику, боячись підірвати його довіру. На відміну від кішок, собаки мало розбираються в надходить до них в організм їжі. Тому часто страждають від самих різних запальних і дегенеративних патологічних процесів в травній системі.

Однією з найбільш небезпечних вважається виразка, що з’являється в результаті впливу досить багато факторів. Але головною причиною шлункової виразки, вважається порушення харчування і якість корму. Потрібно розібратися, що ще провокує виразкову хворобу, які симптоми патології існують для своєчасного виявлення і звернення до професіонала. Також варто зрозуміти, які методи лікування існують і дуже важливе, як не допустити небезпечний патологічний процес.

Причини шлункової виразки у собаки

За власною етіології, виразкове ураження собою являє ділянку слизової оболонки шлунка, що нагадує ерозію (не загоюються рану). Виникнення патологічного процесу викликано з’єднанням тканинних структур шлунка з ферментом пепсином і соляної кислоти.

виразка шлунка у собак часто називається пептичною. Гостре пошкодження слизової оболонки стінок шлунка відрізняється утворенням великої кількості ерозій. Для хронічної форми пептичної виразки отличительно осередкове ураження, з великою проникаючою здатністю ураження в тканини. При цьому край пептичної виразки підводиться, утворюючи незвичайний кратер.

Причинами розвитку патологічного процесу можуть бути запалення стінок шлунка. Відсутність правильного лікування призводить до розвитку значних складнощів, аж до перфорації шлунка.

Базовими факторами, які ведуть до розвитку пептичної виразки у собак, є порушення в правилах годування. Найчастіше діагностуються виразкові ураження у тварин, які отримують їжу з людського столу (недоїдки), багаті гострими, маринованими стравами і сіллю.

Шкідлива для травного тракту собаки і занадто гаряча або холодна їжа, а ще холодна вода.

Важливим фактором, що провокує розвиток патології, вважається відсутність режиму годування. Поява ерозій на стінках шлунка, що переходять у виразку, може виникати гострою стадією, швидко переходить в затяжну форму. Особливо яскраво це помітно у тварин, часто відчувають стрес.

Домашні вихованці психологічно дуже залежать від власного господаря, тому будь-яка розлука, покарання або ж переїзд, стають стресом для тварини, надаючи істотної шкоди не тільки на функціонування травного тракту, але і на всі системи організму в загальному. Основою стресу собаки може стати зміна власника, дуже високі активні фізнагрузкі, зміна місця проживання або ж процедури для лечененія.

Медикаментозне лікування із застосуванням медикаментозних засобів, також вважається провокуючим аргументом для розвитку ерозій і виразок на слизовій оболонці шлунка. Особливо яскраво це відзначається якщо немає досвіду у ветеринара або ж при спробах власника призначати тварині ліки самостійно в побутових умовах.

Ризик розвитку виразкової хвороби у вихованця зростає при призначенні протизапальних засобів на основі стероїдів, а ще під час використання таблетованої форми ліки, що дається поряд з кормом.

Причинами шлункової виразки собаки також вважаються:

 • нові утворення злоякісного характеру-агресивні аденокарциноми і лімфосаркома;
 • захворювання гепаторенальной системи;
 • аутоінтоксикації організму, спровоковані уремією;
 • синдрому тромбогеморагічного типу.

До групи ризику по розвитку виразкової хвороби відносяться собаки похилого віку, тварини з алергічними захворюваннями, а ще вихованці, наявні в поганих умовах.

Симптоми шлункової виразки у собаки

Симптоми шлункової виразки у собаки залежать від форми патологічного процесу. Розрізняють хронічний тип напрямки і гостру форму. В результаті гострого запалення, симптоми ураження з’являються відразу, відзначається яскрава клінічна картина. При відсутності складнощів в період гострої стадії і перфорації стінок травного органу, відзначається самостійна інволюція патологічних вогнищ.

Хронічний тип захворювання відрізняється тривалим терміном розвитку, без виражених ознак патології. Краї утворених ран (виразок), з часом огрубевают, довго не гояться і створюють нестандартні рельєфні ущільнені краю.

До важливих ознак розвилася шлункової виразки відносяться:

 1. Напади нудоти . Відчуття болю в стінках шлунка, провокують рефлекс блювоти. Вивергаються з шлунка маси пофарбовані в відтінок темного кольору, часто спостерігаються кров’яні прожилки. Виверження шлункового вмісту при виразці відрізняється багатократністю нападів, а пом’якшення тварина відчуває на обмежений часовий інтервал. В процес наступаючої нудоти собака помітно нервує, не може відшукати своє місце, м’язи очеревини неодноразово зменшуються. Навіть після виверження шлункових мас, тварина продовжує судорожно гнути тіло, тиснути кінцівки. Постійна блювота небезпечна ризиком розвитку зневоднення організму.
 2. Апатичність і млявість тварини . Навіть дуже активний і життєрадісний пес, який відчуває відчуття болю в шлунку, тим більше після прийому їжі, ставати млявим і апатичним. У спокійному стані вихованець може стогнати і скиглити.
 3. Розлад шлунку . Профузний пронос, частий додатковий ознака розвитку виразкової хвороби. Маси Кала при розладі стільця набувають відтінку темного кольору, нагадуючи березовий дьоготь. Дуже високий вміст гематину в калових масах, провокує їх рідку консистенцію.
 4. Недокрів’я або анемія . Падіння концентрації залізовмісного білка в крові, призводить до втрати апетиту або ж повної відмови від прийому їжі. Собака мучиться від спраги, діагностується криза сил на тлі задишки і гарячкових станів. Порції виділяється вихованцем урини стають більше на тлі порушень в роботі гепаторенальной системи і дуже високої спраги.

Пептична виразка собою являє серйозне захворювання, часто починається без вираженої клінічної картини. Хвора тварина тривалий термін може вести себе зазвичай, але як тільки патологічний процес загострюється, самопочуття тварини погіршується.

Відсутність раннього лікування виразкової хвороби загрожує розвитком значних складнощів, наприклад як перитоніт, кровотечі в шлунку і кишечнику.

У даних випадках терапевтичні заходи нечасто дають хороші результати, а тварина чекає смертельний результат.

Діагностика та лікування

Діагностичні заходи по виявленню пептичної виразкової хвороби включають цілий комплекс заходів і досліджень. Через те що, що виразка шлунка провокує розвиток значних складнощів, діагностика спрямована не тільки на виявлення конкретно самої виразки.

Проводяться дослідження з метою оцінки функціональності важливих систем організму, роботу судинно-серцевої системи, клітинних структурних одиниць крові, підшлункової залози, ендокринної системи. До основних діагностичних досліджень відносяться:

 1. Загальний клінічний і хімічний аналіз крові-важливі для постановки анемії в зв’язку з регулярними геморагіями в шлунку (в більшості випадків при великих втратах крові хворому тварині потрібно переливання крові). Загальний аналіз крові дає можливість виявити процес запалення, визначити вміст тромбоцитів і роботу факторів згортання крові. Біохімія крові дає можливість оцінити роботу гепаторенальной системи, водно-електролітний баланс, рівень загального протеїну і глюкози в кров’яному руслі. Хімічний аналіз крові надає можливість визначати порушення метаболічних процесів в організмі, що спровокували розвиток виразкової хвороби.
 2. Аналіз урини і калу – оцінюють роботу ниркових структур і ступінь зневоднення організму. Аналіз мас калу корисний для виявлення прихованої крові (перевареної) у верхніх частинах системи травлення, вказуючи на виразкове ураження шлунка.
 3. Рентгенографічне стандартне дослідження органів порожнини живота і з використанням контрастної речовини. Рентген органів порожнини живота дає можливість визначити пухлинні процеси в шлунку тварини або ж присутність стороннього предмета. Рентгенографія з використанням барію (контрастної речовини) дає інформацію не тільки про наявність виразки або пухлини в порожнині шлунка, але також дає можливість виявити можливе прорив (перфорування) стінки органу.
 4. Дослідження за допомогою ультразвуку органів порожнини живота дає можливість дати оцінку стану здоров’я і визначати можливі пухлини в порожнині травного органу. Застосовують ультразвук і для контролю за пухлинними процесами в печінкових структурах, лімфатичної системи.
 5. Ендоскопія-проводитися за допомогою спеціального пристрою, потрібна для візуалізації станів слизової оболонки, що вистилає шлунок. Зонд з прикріпленою відеокамерою акуратно вводять хворому тварині через рот. Заздалегідь тварині вводять седативні препарати, знижуючи небезпеки станів стресу від процедури. Гастроскопія потрібна для визначення кількості виразок, пухлинних процесів, а ще для взяття біоматеріалу і майбутнього мікроскопічного дослідження.
 6. Дослідження аргументом згортання крові-проведення коагулограми потрібно при підозрі на порушення в організмі, що провокують кровотечі. Порушення факторів згортання крові, мають схожу клінічну картину з виразковою хворобою-поява блювоти з кров’ю і проносу, з прожілінамі крові.
 7. Аналіз на рівень вмісту жовчних кислот, гастрину і свинцю в крові . Нестандартні дослідження, кожне з яких дає можливість максимально точно дати оцінку тим, що відбувається в організмі тварини порушень. Рівень вмісту жовчних кислот потрібно для оцінювання роботи печінкових структур. Свинець, виявлений в крові у пацієнта, може побічно впливати на розвиток виразкового ураження. Вимірювання рівня гастрину-потрібне дослідження при підозрі на наявність пухлинних клітин, які продукують пристойну кількість гастрину. Зі свого боку гастрин провокує дуже високу вироблення соляної кислоти, що роз’їдає стінки травного органу.

У сучасних ветеринарних клініках, оснащених усіма необхідними апаратами, може призначатися діагностична лапаротомія. Вид своєчасного малоінвазивного втручання, метою якого вважається підтвердження діагнозу, взяття потрібних біологічних матеріалів для гістології або цитології. Проводитися маніпуляція дуже і дуже рідко, тільки в тому випадку, коли описаних вище діагностичні методики не дали остаточного результату.

Медикаментозна терапія діагностованою шлункової виразки у собаки полягає в усуненні вирішального фактора, що спровокував процес запалення і утворення виразок. Тактика лікування включає також введення препаратів, що пригнічують виробництво соляної кислоти, і контролювання кровотеч.

Припинення секреції шлункового соку виконується шляхом ведення лікарських засобів-Ранітидин, Омепразол, Циметидин. Препарати додатково захищають виразки стінки органу від згубного впливу соляної кислоти і дають можливість зробити швидше процес регенерації.

При зневодненні організму в запущених стадіях гострої стадії шлункової виразки, проводитися інфузійна терапія з метою відновлення сил організму. Введення електролітів дає можливість виправляти склад крові, а ще видалити анемію.

Дуже обережно вводяться протиблювотні засоби. Вкрай важлива частина лікування виразки-введення нестандартних абсорбентів і антацидів, що дозволяють додатково захистити роздратовані слизові оболонки органу, а ще зупинити токсичні компоненти. Призначаються препарати вісмуту.

Доведене лабораторно ураження стінок шлунка патогенною бактеріальною мікрофлорою, передбачає в ході комплексної терапії призначення антибіотиків.

Якщо основою кровотечі і виразкової хвороби стало чужорідне тіло або ж злоякісна пухлина, призначається своєчасне втручання. Ендоскопічна операція надає можливість поліпшити життя пацієнта, звільнивши від більшості симптомів.

Особлива роль відведена дієтичного харчування, скоригованого під певну тварину з урахуванням його особливостей.

Правильно організоване при виразці шлунка харчування, дає можливість прискорити процес загоєння, нормалізує роботу системи травлення.

Краще підбирати м’які консервовані корми (якщо тварина отримує готові промислові корми), або ж пюрировать приготовані варені каші, овочі і нежирні сорти м’яса. Консистенція корму повинна бути м’якою, не травмуючи стінки ураженого органу.

Після проходження лікування, важливо систематично відвідувати ветлікаря з метою профілактики. Це пов’язують з частими рецидивами патологічного процесу. Спеціаліст проконсультує з приводу введення лікарських засобів, а ще дасть рекомендації з приводу подальшої організації для догляду за вихованцем.

Не можна давати собаці їжу, приготовлену для людини, а ще стимулювати вихованця, коли він підбирає їжу на вулиці. У період ремісії потрібно максимально зменшити тварина від стресових ситуацій, а ще врятувати від дуже високих навантажень фізичного плану.

Виконуючи після одужання рекомендації фахівця, володар тварини зможе продовжити життя і зберегти здоров’я власного улюбленця.

Профілактика шлункової виразки у собаки

Правильно організований догляд і правильно підібране харчування мінімізують небезпеки розвитку захворювання в травній системі. Уникнути розвитку шлункової виразки у собаки можна, дотримуючись деяких рекомендацій по догляду за вихованцем.

Перш за все, потрібно прибрати стану стресу у тварини, стежити за частотою, якістю і кількістю харчування. Хронічні захворювання-ентероколіти, панкреатити, вимагають суворого контролю за станом тварини. Такий вихованець повинен отримувати особливу дієту і дотримуватися її.

Не можна допустити розвитку складнощів хвороб, що проявляються у вихованця. Помітивши тривожні симптоми-звертатися до ветеринарної клініки. Дотримуючись перерахованих вище правил, небезпеки розвитку виразкової хвороби у тварини зведені до мінімуму.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close