Дорожня аптечка для собаки

Потрібною річчю в будинку будь-якого власника домашньої тварини, вважається аптечка. Ветеринарна аптечка завжди повинна бути поруч не тільки в будинку, але також і в період поїздок. Не варто втрачати самоконтроль і вважати, що тварина на кожному кроці чекають небезпеки. Але будьте готові до того, що якщо знадобиться володар зможе надати допомогу, не втрачаючи часу на придбання ліків і гігієнічних засобів. Аптечка може стати в нагоді господареві собаки в екстрених випадках – при травмах, нещасних випадках або ж несподівано проявилися захворюваннях.

Якщо навіть тварина отримала маленьку травму, перша надана допомога з боку власника, може зменшити небезпеки і розвиток складнощів. Наприклад якщо володар не впевнений у власних силах, рекомендується відразу звернутися до ветлікаря в клініку. Тим більше це важливо при значних, що носять важкий характер, захворюваннях.

Препарати, застосовані для лікування тварин, відрізняються від людських лікарських засобів. Медикаментозні засоби обов’язково повинні збережуться окремо. Допускати до зібраної аптечці тварин або дітей заборонено. Потрібно пам’ятати і про те, що всі ліки мають термін зберігання. Щороку потрібно перевіряти аптечку на терміни, вчасно прибираючи зіпсувалися.

Для чого необхідна Дорожня аптечка

Користь укомплектованої дорожньої аптечки для собаки – неоціненна. Наприклад, ситуація, коли вихованець може отруїтися ізоніазидами (отрутами), абсолютно не виключено, тим більше в умовах міста. Ізоніазиди-хімічні речовини, широко застосовуються догхантерами (мисливцями на бездомних собак). При попаданні отрути в організм, потрібно протягом перших 15 хвилин ввести антидот – вітамін В6. Якщо у власника собаки немає поруч ветеринарної клініки, тварині необхідно зуміти надати першу допомогу. Злагоджені і правильно організовані дії господаря собаки, без зайвої паніки, дозволять врятувати собаці життя.

Надаючи першу допомогу собаці, рекомендується паралельно зв’язатися з лікуючим ветлікарем і пройти консультацію. Навіть у телефонному режимі. Для зручності, номер лікуючого ветеринара потрібно записати на паперовому аркуші, бажано в декількох примірниках і повісити на видних місцях. Один з листків з номерів доктора, слід укласти в аптечку.

Крім номера доктора, важливим документом у ветеринарній аптечці, повинен бути прищепний сертифікат або ветеринарний паспорт. Даний документ повинен вестися акуратно, що дасть можливість відстежувати всі майбутні вакцинації і протипаразитарні обробки. Перед проведенням планової вакцинації, тварині доведеться проводити протипаразитарну обробку від гельмінтів і ектопаразитів.

Крім прищепного сертифіката, в аптечку кладуть результати, отриманих у ветеринарній клініці обстежень організму собаки, формуючи своєрідну медичну карту. Це дасть можливість відстежувати історію захворювань, спостерігаючи в динаміці за зміною. Всі результати електрокардіограм, рентгенологічні знімки, аналізи крові – повинні знаходитися в одному місці.

Нелікарські засоби

У дорожній аптечці для собаки зобов’язані бути як ліки, так і нелікарські. Серед нелікарських засобів значаться-перев’язувальні матеріали і складні інструменти. Аптечка повинна бути досить великою, щоб вміщати такі предмети:

 • стерильний запакований бинт (широкий і вузький);
 • термометр для ректального вимірювання температури тіла (рекомендується купувати електронний прилад, замість ртутного, уникаючи ризику травм);
 • упаковка вати, ватяні палички і диски;
 • ножиці з затупленими краями, щоб не завдати шкоди собаці при вистригання ділянок шерсті;
 • піпетки (кілька штук), для того щоб якщо знадобиться давати ліки перорально;
 • Шприци для промивання ранових поверхонь і проведення ін’єкцій (бажано кілька варіантів за обсягами – інсуліновий, 2-ух, п’яти і десятікубовий);
 • джгут і еластичні бинти, а ще спеціальна медична сітка, що дозволяє скріплювати пов’язки;
 • пінцет без зубців або ж спеціальна клещедралка (потрібні для видалення присмокталися іксодових кліщів).

Обов’язково в аптечці зобов’язані бути і медикаментозні препарати, необхідні з метою надання першої допомоги при нещасному випадку або ж загостренні хвороб (системного або ж інфекційного типу).

Ліки

Перед тим як купувати готову аптечку, рекомендується проконсультуватися з лікуючим ветлікарем. Він допоможе персонально вибрати ряд препаратів, що підходять певній тварині. Серед загальних лікарських засобів, значаться:

 • Антисептики. Хлоргексидин-корисний для обробки значних розрізів і глибоких ранових поверхонь. Мірамістин-місцевий антисептик, що застосовується для проведення спринцювань статевих органів. Перекис-дає можливість зупинити кров і обробити від вротічной інфекції неглибокі рани. Перкутан-засіб, що застосовується для обробки опіків, екзем і значних поранень. Присипка Цамакс-повинна знаходитися в аптечці, тим більше якщо тварина часто страждає від шкірних захворювань, що супроводжуються мокнучими екземами. Розчин ромашки аптечної-чудовий антисептик для промивання очей і слизової оболонки статевих органів.
 • Препарати у вигляді крапель для лікування отодектоза або ж попередження розвитку хвороб запального типу в вушному каналі.
 • Мазі і лініменти. У ветеринарній аптечці зобов’язані бути мазі гострої необхідності-Левомеколь (засіб з протимікробним елементом), Іхтіолова мазь – дає можливість швидше загоювати ранові поверхні, мінімізуючи небезпеки проникнення патогенних мікроорганізмів в рану, завдяки неординарній плівці для захисту, тетрациклінова мазь – зокрема очна, що виділяється стерильністю (потрібна для проведення обробок очей при бактеріальних кон’юнктивітах).
 • Протимікробні засоби великого спектру дії. Антибіотики не варто застосовувати без призначення лікаря. Але в аптечці повинні бути основні препарати-антибіотики пеніцилінового ряду. Вони призначаються при запальних процесах в молочних залозах, зараженні крові, підвищенні показників температури тіла на тлі бактеріальної інфекції. Застосовуються і антибіотики-левоміцетини. Їх наказують при розладах в роботі травного тракту, запаленнях легенів і бронхіального дерева.
 • Протиалергічні препарати. В аптечці для собаки обов’язково повинні бути протиалергічні засоби, які дозволяють не допустити серйозні ускладнення при розвитку реакцій алергічного типу. Алергічна реакція у собаки може розвинутися при інтоксикаціях організму, при укусах змій або інших токсичних комах. Своєрідна реакція може виникати у вигляді набряку або ж кропив’янки. Застосовуватися можуть такі препарати-Супрастин, Тавегіл, зодак. Ін’єкцію гістаміноблокатора краще проводити інсуліновим шприцом. При дуже швидко розвиваються реакціях алергічного типу, застосовують ін’єкцію дексаметазону, потрібну для зняття шокового стану.
 • Препарати для зняття інтоксикації в організмі. У кожній аптечці повинен бути ряд препаратів, наприклад як вітамін В6, До (які необхідні при отруєннях ізоніазидами або зоокумаринами), кристали марганцівки застосовуючи для створення розчинів і проведення промивань шлунка. Також рекомендується, щоб в аптечці були ентеросорбенти – Вугілля активоване, ентеросгель, Атоксил, Смекта, Полісорб.
 • Лікарські засоби, які дозволяють зменшувати симптоматику при захворюваннях травного тракту. Хорошим лікувальним ефектом володіють такі засоби як Фосфалюгель (дає можливість зменшувати високу кислотність шлункового соку, прибирати відчуття болю, знімати подразнення і попереджати блювотні позиви), Смекта (обволікає подразнену слизову шлунка і кишкового тракту, ліквідуючи діарею і відновлюючи роботу травного тракту), Церукал у вигляді ампул або таблеток, потрібний засіб у кожній аптечці, не тільки для тварин, що дозволяє видалити напади блювоти. При запорах, що виникли у собаки, можна застосувати вазелінове масло.
 • Препарати знеболювання-потрібні з метою надання першої допомоги, знімають напади болю при розвитку сечокам’яної хвороби, запаленнях сечового міхура, переломах і вивихах, запалення в кістково-м’язовому апараті. Застосовуються ліки-Анальгін, баралгін, Але-Шпа (спазмолітик).

Крім перерахованих вище препаратів, є ряд нестандартних засобів, потрібних в екстрених випадках, наприклад при травмах після автомобільних аварій або падінь з великої висоти. Нестандартними препаратами, які повинні бути в аптечці, є – Дицинон (аналог вітаміну до – кровоспинний засіб), Кордіамін або Сульфокамфоін – дає можливість зняти шок і відновити роботу міокарда, гемостатична колагенова губка – потрібна для стимуляції процесу відновлення пошкоджених тканинних структур при великих кровотечах.

Увага! Всі препарати можна застосовувати виключно після консультації з ветлікарем. У разі неправильного застосування цих препаратів з’являється ризик розвитку значних складнощів, здатних привести до летального результату.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close