Чим лікувати грибок у собаки на шкірі

Поява на шкірі у вихованця поразок грибком – дуже часте явище на практиці ветеринарних лікарів.

В результаті того, що неординарною захисту від цієї хвороби не існує, потрібно вчасно виявити захворювання і вжити заходів.

Лікувати грибок у собаки на шкірі дуже тривалий і проблематичний процес, який вимагає від доктора знань і досвіду.

У собак виділяють більше десяти видів уражень грибком покриву шкіри все залежить від виду збудника. Основними є-мікроспорія, трихофітія, молочниця і малассезіоз.

Запущена грибкова хвороба, призводить до серйозних запальних процесів на шкірному покриві, еритемі і алопеції. Лікування мікозів в себе включає прийом спеціалізованих протигрибкових системних ліків, мазей і шампунів.

Причини появи захворювань грибкового характеру у собак

Грибкові захворювання шкіри у собак іменуються мікозами і цієї хвороби схильні абсолютно всі собаки, незалежно від віку або ж породної приналежності.

Патогенні мікроорганізми проникають в тканинні структури не тільки покриву шкіри, але і внутрішні органи. В результаті їх активності і руйнівної дії, з’являються серйозні порушення практичних особливостей ураженого органу.

Найпопулярніші мікози покривів шкіри, які володіють великою патогенністю і передаються від заражених тварин до здорових.

На тілі здорової тварини присутні деякі штами грибкових мікроорганізмів, які є частиною нормальної мікрофлори шкіри. Вони погано не впливають, однак при ослабленні імунних сил організму, активізуються, провокуючи розвиток грибкових інфекцій. Чи не керований зростання мікроорганізмів робить негативний вплив.

Проникнення на покрив шкіри з подальшим впровадженням в сосочковий шар дерми грибкових патогенних агентів позбавляючи, виявляється основою пошкодження волосяних фолікулів.

В результаті дії грибків, тканинні структури покриву шкіри втрачають власні захисні характеристики. Шкіра стає податливою грунтом для подальшого розвитку патогенної бактеріальної мікрофлори, що ускладнює перебіг і подальше лікування мікозів.

Є кілька факторів, які допомагають розвитку грибкового захворювання на шкірі собаки. Основними вважаються:

 • недолік вітамінних і мінеральних комплексів;
 • порушення правил гігієни (занадто рідкісні або ж постійні купання);
 • порушення в гормональному фоні;
 • порушення метаболізму;
 • невірно складений раціон харчування тварини;
 • надмірна вологість в приміщенні, де дуже часто перебувати тварина;
 • вітамінний недолік з і ретинолу;
 • період виношування щенят і лактації;
 • порушення правил профілактичної обробки від внутрішніх і зовнішніх паразитів (бліх, кліщів, волосоїдів і гельмінтів).

Поразка покривів шкіри грибковими мікроорганізмами має ряд відмінних симптомів. Залежно від області ураження, деякі ознаки можуть змінюватися. Розвиток мікозів на шкірної поверхні, вимальовується наступними симптомами:

  (при сильному ураженні, облисіння може бути повним);

 • відчуття дискомфорту (свербіж і печіння, що провокує тварина до постійних расчесам уражених ділянок);
 • порушення стану вовняного покриву (волосся стає ламким, тьмяним, втрачає власну пластичність).

Грибкова хвороба, в основному, починається з найприємніших ділянок покриву шкіри. Залисини з’являються в області між пальцями на лапах, на носі, голові, за вухами. Шерстний покрив тут може рідшати, обламуючись у самого кореня, а шкіра набуває сіруватий або ж відтінок червоного кольору.

Поява сверблячки в уражених ділянках, може мати різну інтенсивність. В результаті сильного свербіння, собака сильно розчісує уражену область, що може привести до інфікування бактеріальної патогенною мікрофлорою.

Однак слід знати, що якщо тварина регулярно свербить, то це ще не 100% ознака грибкового ураження. Часто основою виникнення свербежу можуть бути ектопаразити-блохи і волосоїди, а ще алергії на їжу або ж хімічні речовини.

При підозрах на грибок шкіри у собаки, слід звернутися до кваліфікованого ветлікаря.

Основна небезпека дерматомікозів полягає в швидкому прогресуванні і порушення роботи захисних сил організму. В результаті патологічних змін, шкіра перестає виконувати бар’єрну функцію захисту, і організм ставати надзвичайно чутливий до небезпечних вірусних і бактеріальних мікроорганізмів.

Для постановки точного діагнозу, ветеринарний фахівець застосовує ряд досліджень. Один з найбільш достовірних – освітлення вовни і шкіри лампою з ультрафіолетом. Якщо є наявність грибкової мікрофлори, шерстний покрив випромінює зелене світіння.

Однак слід знати, що близько 45% мікозів не мають здатності до флюоресценції. Більш точні характеристики збудника захворювання можна отримати при здійсненні зіскрібка сосочкового шару дерми, який в подальшому вивчається під мікроскопом. Іншими дослідженнями вважаються:

 • забір крові для бактеріального посіву (дає можливість визначити чутливість антибіотиків до вторинної бактеріальної мікрофлори);
 • забір крові для постановки алергічного стану (потрібне дослідження з метою виключення реакцій алергії);
 • загальний аналіз крові і сечі (дає можливість визначити стан здоров’я вихованця, а ще вчасно виявити системні порушення в роботі органів знаходяться всередині).

Принципи лікування захворювань грибкового характеру у собак

Лікування грибка шкіри у собак в себе включає комплексні заходи.

Для терапії застосовуються системні медикаментозні засоби і зовнішні препарати для обробок уражених шкірних ділянок.

Тутешня терапія передбачає підготовчу підготовку ураженої ділянки з видаленням шерстного покриву навколо.

У запущених випадках, тварина потрібно звільнити від шерсті по всьому тілу. Далі тварина купають кілька разів протягом тижня із застосуванням конкретно розроблених протигрибкових шампунів.

При сильних ураженнях сосочкового шару дерми, рекомендується проведення висічень пошкоджених областей з подальшою обробкою розчинами на основі антисептиків і ранозагоювальні протигрибковими мазями.

Лікування мікозів довгий і після отримання лабораторних аналізів, що підтверджують відсутність грибка, терапія повинна тривати ще близько 14 днів.

Призначенням ефективних препаратів і їх використанням повинен займатися тільки ветлікар. У всіх окремих випадках беруться до уваги індивідуальні особливості вихованця, чутливість до препаратів, породні та вікові особливості. Дуже часто у ветеринарній практиці наказують:

 • Гризеофульвін;
 • Кетоконазол;
 • Ітраконазол.

Вчасно помітити розвиток інфекції грибка не завжди виходить. При проникненні мікозів під шкіру, лікування консервативного типу може не дати прекрасних результатів. В даному випадку використання лікарських протимікозних засобів знаходиться в ролі стримуючого фактора, для усунення поширення інфекції глибше.

Серйозні ураження покриву шкіри грибковими мікроорганізмами передбачає проведення висічення уражених ділянок тканин, а вкрай рідко, тварині можуть відрізати кінцівку.

Ліки, застосовані для придушення системних мікозів, в себе включають:

 • Амфотерицин;
 • Флуконазол;
 • Йодид калію;
 • Тіабендазол.

Обов’язково потрібно проведення лікування компенсаторного типу, що має на увазі введення внутрішньовенно розчинів глюкози, кальцію і фізрозчинів. Це важливий захід, що дозволяє швидше впоратися з ознаками отруєння організму продуктами діяльності грибків.

Симптоматична терапія також в себе включає прийом лікарських засобів, дія яких спрямована на підтримку роботи міокарда і системи дихання.

Профілактичні заходи

Дотримуватися правил попередження повинен будь-який господар собаки, таким чином мінімізуючи можливість інфікування мікозами.

На превеликий жаль, захистити собаку від зараження дуже важко, але виконуючи певні правила, існує висока можливість уникнути мікозів. Деякі грибкові мікроорганізми, існують на шерстному і шкірному покриві тварини, не завдаючи патогенної дії, поки не знизяться захисні сили організму.

Для підтримування імунітету вихованця на достатньому рівні, необхідно вчасно проводити профілактичні протипаразитарні обробки і вакцинації.

Основним правилом в профілактиці мікозів вважається часте відвідування ветеринарного фахівця, тим більше якщо з’являються відмінні симптоми ураження. У ветеринарній лікарні доктор повинен призначити спектр досліджень, що дозволяють вчасно виявити захворювання і вжити заходів щодо ліквідації. Без уваги не повинні залишатися навіть найменші порушення в стані тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close