Червоні ясна у собаки

Стан ясен-істотна складова частина загального здоров’я організму. Зміна забарвлення ясен у домашнього вихованця привід для хвилювання. У багатьох випадках, це вказує на розвиток значних патологічних процесів, як в порожнині рота, так і в організмі тварини.

Червоні ясна у собак говорять на наявність процесів запального характеру, що з’являється завдяки розвитку інфекції, каменю на зубах або ж механічної травми. Потрібно знати, які причини провокують почервоніння ясен у собаки, а ще які методи усунення існують.

Можливі причини запалення ясен у собак

Перш за все, володар собаки, не заглядаючи в пащу улюбленцю, може звернути власну увагу на наявність неприємного, іноді відразливого гнильного запаху з порожнини рота. Патологічні стани в порожнині рота, часто пов’язані з системними захворюваннями в організмі, тому пропускати цю ознаку не рекомендується.

Бажано звернутися до ветеринарної клініки за професійною допомогою. При огляді порожнини рота володар може підкреслити почервоніння. А ось у ветеринарній клініці доктор проводить детальний огляд.

Важливо пам’ятати, що утворення виразок і ділянок некрозу при гінгівіті (запаленні ясен), часто вказує на збої в роботі ренальної системи, а ще цукровий діабет.

При запалених яснах у собак, тварина відмовляється від прийому їжі. Навіть не великі шматочки твердої їжі завдають собаці біль при пережовуванні. Надзвичайна хворобливість в порожнині рота під час процесу запалення, призводить до того, що тварина може відмовлятися пити воду.

Розвиток катарального запалення ясен, що є нестандартним передвісником більш серйозного ураження – парадонтиту, завжди відрізняється припухлостями ясен, набряком і почервонінням. У запущених випадках гнійного ураження, крім перерахованих вище ознак, з пащі виділяється слина упереміш з гнійним ексудатом.

Червоні ясна у собаки завжди є свідченням розвитку процесу запалення. З цим пов’язано отличительно припухання, гіперемія і можливі геморагії.

У клінічній ветеринарній практиці розрізняють кілька відмінних хвороб ротової порожнини, що відрізняються червоністю і припуханням ясен. Основними вважаються:

  1. Парадонтоз-процес запалення в тканинних структурах, що утримують підставу зуба в щелепі. Діагностується дуже часто, в зв’язку з відсутністю своєчасної ветеринарної допомоги тварині. Відрізняється довгим розвитком. Причинами виникнення парадонтозу можуть бути наліт і камені на зубах, що містять пристойну кількість патогенної бактеріальної мікрофлори. Чужорідні мікроорганізми провокують розвиток процесу запалення, призводять до серйозних деформацій і появи численних вогнищевих інфекційних процесів. Червоний колір ясен у собак, може бути спровокований парадонтозом, який розвинувся на тлі грибкової мікрофлори або вірусів. Різні процеси аутоімунного характеру, що підривають захисні сили організму, також грають негативну роль у розвитку запалення. Крім зміни кольору ясен, при парадонтозі відзначається поява гнильного запаху з пащі у собаки.
  2. Гінгівіт-запальні процес, що локалізується в яснах собаки. Провокують розвиток захворювання травми ротової порожнини, що носять механічний характер, алергічні стани і інфекції бактеріального походження. Хронічний гінгівіт діагностують у вихованців, які страждають від гормонального дисбалансу, захворювань травного тракту або ж на тлі прийому деяких медикаментозних засобів. У переважній безлічі випадків, характерними ознаками гінгівіту у собак вважається почервоніння, набряклість і відчуття болю. У запущених випадках у собаки кровоточать ясна, вона відмовляється від прийому їжі, ставати млявою і апатичною. Провокують розвиток патологічного процесу недостатня гігієна за порожниною рота вихованця, що розвивається каріозний процес, пошкодження механічного типу зубів, камінь на зубах. У собак при гінгівіті відзначається дуже високе виділення слинної рідини, можливе утворення виразкових уражень на м’яких тканинах, поява гнильного запаху з пащі.
  3. Стоматит-захворювання, для якого отличительно запалення слизових оболонок рота собаки. Розділяють первинну і вторинну форму стоматиту. У першому варіанті, основою розвитку стоматиту ставати травма механічного, термічного або хімічного характеру. Вторинна форма патології зустрічається при системних захворюваннях – цукровий діабет, порушення роботи ренальної системи, вірусні інфекції (чума собак), дефіцит вітаміну З, каріозний процес і камінь на зубах. Характерними симптомами стоматиту у собак вважається біль при прийомі їжі, сильна спрага і дуже високе виділення слини. Вихованець старанно пережовує їжу, плавно ковтаючи її. Запалені ясна набувають насичений відтінок червоного, покриваються нестандартним сірим нальотом і набрякають. Усунувши фактор, що спровокував розвиток складнощів, можна домогтися приємних результатів і самостійного проходження симптомів.
  4. Фіброзний епуліс-пухлина доброякісного характеру, вражає фіброзну тканину. Новоутворення діагностується в пащі у тварини, по краєчку ясен. Покритий фіброзний епуліс нестандартним гладким епітелієм, не має на поверхні виразкові процесів. Кількість епулісів може бути одиничним або множинним. В основному, колір нові освіти рожевий, рідше набуває насичений червоний колір. Схильні до патологічного процесу всі різновиди звірів, але частіше діагностуються епуліси у маленьких цуценят і дорослих тварин дрібних порід. Причинами розвитку захворювання є невірне розташування ряду зубів, а ще невірний прикус, що отличительно для деяких порід собак. Фіброзний епуліс не має відмінних ознак, тому розростання нові освіти господарі помічають не відразу.
  5. Гіперплазія ясен — або ж генералізоване збільшення ясен, собою являє зміна сполучних тканин. Причинами гіперплазії служать хронічні захворювання (бактеріальні інфекції, зубні камені), а ще прийом деяких лікарських засобів, що провокують стимуляцію росту і розвитку фібропластів в яснах. Певні породи собак мають генетичну схильність до розвитку гіперплазії.

Запалення ясен в переважній безлічі випадків діагностується у маленьких порід собак. Основою розвитку такого симптому стають субгінгівальние зубні камені, що провокують виникнення парадонтиту, пошкодження механічного типу слизової оболонки гострими краями кісток, накопичення частинок їжі, розвиток пухлинних процесів в пащі у тварини.

Лікування запалення

Виявлене запалення ясен у собак вимагає комплексного підходу до схеми подальшої терапії. Проводитися обов’язкова санація пасти, яка не має однак, довгого лікувального ефекту, що знімає симптоми головного захворювання на невеликий період.

Лікування патологічного процесу із запаленням ясен, вимагає від ветеринарного фахівця концентрації і системного курсу терапії. Обробка ясен повинна проводитися господарем тварини систематично, також потрібно чистити зуби вихованцеві, особливо після завершення лікування з метою усунення розвитку повторного запалення.

У лікуванні процесів запалення певна роль відведена організації харчування тварини. Потрібно дуже ретельно підбирати корми, відповідні за розмірами гранул до віку тварини.

Великі дорослі собаки не повинні отримувати дрібнодисперсний корм, так як його частинки легко потрапляють в міжзубну щілину, відкладаючись у вигляді нальоту.

Крім цього, неперетравлені частинки їжі – чудова живильне середовище для розмноження патогенної бактеріальної мікрофлори.

Залежно від причини, що спровокувала появу такого симптоми як червоні ясна, лікування призначається персонально. Якщо у вихованця гінгівіт або парадонтит, що супроводжується гнійним ексудатом, слід обов’язкове призначення курсу антибіотиків.

При ускладненнях, що відрізняються не тільки гнійниками, а й процесами некрозу на ділянках ясен, показано проведення гінгівіектомії. Своєчасне втручання, що проводиться під загальним наркозом, передбачає видалення зубнодесневих кишень.

Профілактика запалення ясен

Запалення ясен у собак-собою являє лише сигнал організму, про що розвивається патологічному процесі в організмі. Усунувши причину, запалення повністю пропадає.

Незважаючи на це, червоні запалені ясна, доставляють тварині масу дискомфортних почуттів. для того щоб не допустити розвиток патологічних процесів в яснах, доведеться проводити регулярний профогляд як в побутових умовах, так і відвідуючи ветеринарного фахівця.

Важливо вчасно видаляти з’явилися камені на зубах, так як вони таять в собі більше небезпеки, ніж це може здатися на перший погляд. Доведеться проводити постійну чистку зубів, стежити за гігієною порожнини рота улюбленця.

З метою попередження утворення мінералізованих відкладень на зубах, необхідно вибирати якісний корм, досить твердий, з гранулами, відповідними віку тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close