5 симптомів пневмотораксу у собаки

Пневмоторакс собою являє патологічний процес, що відрізняється скупченням повітря або газів в плевральній порожнині тварини. Завдяки цьому відбувається спадання легенів і великі проблеми з диханням.

У нормальних умовах в плевральній порожнині не повинно знаходитися повітря, а тільки невеликий відсоток неординарною рідини. При попаданні газів в порожнину або ж повітря, розвивається серйозний процес – колапс легенів. Зі свого боку, це небезпечно порушенням правильної роботи легенів по збагаченню крові киснем, залучаючи до патологію інші системи організму.

Пневмоторакс дуже часто діагностується як вторинне ускладнення на тлі травм грудної клітини, при захворюваннях стравоходу, ураження паренхіматозної тканини легенів або бронхіального дерева.

1. Задишка

Зрозуміти, що у собаки пневмоторакс, може Уважний володар виходячи з клінічної картини. Одним з видимих ознак пневмотораксу вважається задишка. Це як би реакція захисту, за допомогою неї організм намагається компенсувати брак кисню в легеневих структурах. Задишка відрізняється проблемами при спробах вдиху і видиху.

При появі задишки, у тварини відзначається помітне напруження при спробах зробити вдих. Без відкритої пащі дихати вихованець не здатний, а під час дихання доносяться відмінні хрипи і свистячі звуки.

При задишці розвивається ціаноз (синюшність помітних слизових оболонок). На пневмоторакс у собаки також вказує не тільки задишка, але і прийняття неприродною пози в стані спокою. Намагаючись повністю зробити вдих, тварина широко розставляє передні кінцівки і витягує шию. Також відзначається хвилювання і виникнення кашлю.

2. Кашель і хрипи

Про розвиток пневмотораксу у вихованця говорить поява сильного сухого кашлю і відмінних хрипів зі свистом при диханні. Справжній вдих і видих можливий тільки якщо є наявність різниці тисків – атмосферного і в плевральній порожнині.

При появі такої патології, як пневмоторакс, тиск вирівнюється, що призводить до неефективності дихання, викликаючи не тільки задишку, а й задуха. Роздратовані слизові провокують появу кашлю, що посилює перебіг захворювання.

Примітно і те, що не тільки пневмоторакс провокує кашель. Сильний і довгий кашель у собаки, може привести до розвитку пневмотораксу. Важливо вчасно звернутися за допомогою до ветлікаря в зв’язку з великими ризиками смертельного результату у тварини на тлі пневмотораксу.

3. Підвищена температура

За народженням пневмоторакс поділяють на травматичний, несподіваний і штучний. Травматичний вид патології, з’являється при відкритих або закритих травмах грудної клітини на тлі розриву легені. Несподіваний з’являється мимовільно на тлі бульозної хвороби легені, туберкульозі, абсцесі (при прориві каверн), і конкретно він відрізняється збільшенням температури тіла при пневмотораксі.

Через 4-6 годин після початку патологічного процесу, відбувається запалення плевральної оболонки. Вже через 2 дні після початку захворювання, починається процес ущільнення плевральних листків на тлі набряку і відкладень фібрину. Все це призводить до проблем в нормальному расправлении легкого, викликаючи плевральні скорочення.

4. Млявість і байдужість

Млявість у тварини з’являється при пневмотораксі в результаті падіння рівня кисню в кров’яному руслі. Наростаюче кисневе голодування, призводить до апатичності і млявості у собаки.

Змучене тварина не може нормально зробити вдих і видих, тому приймаючи вимушену позу не здатна повністю розслабитися. На тлі розвивається пневмотораксу в організмі вихованця відбувається ряд значних змін.

5. Втрата апетиту або відмова від корму

Сильний біль або дискомфорт в області грудини, змушує тварину відмовитися від корму. Постійний кашель і проблеми з диханням, провокують втрату апетиту, а іноді і відмова від води. Завдання власника — не наполягати на прийомі їжі. Будь-яке ковтальний рух, посилює дихання, що незмінно веде до посилення перерахованих вище симптомів і страждань тварини.

для того щоб допомогти тварині впоратися із захворюванням, потрібно якомога швидше відправитися у ветеринарну клініку.

За допомогою діагностичних методик, фахівець зможе поставити точний діагноз, визначити ступінь і силу пошкодження, загальний стан тварини і на підставі таких даних, створити тактику лікування.

Особливо актуальна диференціальна діагностика, так як ознаки пневмотораксу подібні з подібним патологіями, як плевральний випіт, діафрагмальна грижа, набряк легенів, плеврит і гідроторакс. У побутових умовах лікувати собаку при пневмотораксі, особливо спонтанному, неможливо.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close