Випускний 2023 у Казахстані: дати, особливості підготовки та проведення

Дати та рекомендації щодо проведення випускних у РК у 2023 році

Навчальні заняття цього року в усіх середніх школах незалежно від форми власності та відомчої підпорядкованості завершуються 31 травня. Це буде звичайний шкільний день із підсумковими уроками та позакласними заходами. У перший день літа пролунає останній дзвоник, і почнуться довгі канікули для всіх учнів, крім випускників. Так наказано наказом міністра освіти РК.

Цим же документом встановлено дати випускних іспитів:

 • Підсумкові іспити для учнів 9 (10) класів будуть проведені з 2 по 13 червня.
 • Державні випускні іспити для учнів 11 (12) класів відбудуться з 5 по 19 червня.

На офіційному рівні визначено лише дати іспитів, проте завершення атестації означає, що старшокласники вже отримають документи про закінчення неповної середньої або середньої школи. Їх традиційно вручають в урочистій обстановці на випускних вечорах.

Коли буде випускний 9 класів у 2023 році? Після останнього іспиту 13 червня того ж або найближчими днями можуть бути проведені для дев’ятикласників випускні вечори.

Якого числа випускний 2023? Випускники середньої школи складають останній іспит 19 червня. Це дата, після якої вручаються атестати і проводяться випускні вечори. Відповідальність за організоване завершення навчального року покладається на керівників шкіл. У кожному навчальному закладі індивідуально вирішується питання про день проведення випускних вечорів.

У період пандемії випускні вечори не проводилися, але і з поліпшенням епідситуації залишаються обмеження для масових заходів. Минулого року було дозволено проводити випускні вечори, проте рекомендувалося організовувати їх силами школи, залучати до підготовки вечора шкільний колектив і батьків.

При організації та проведенні випускних вечорів залишаються актуальними рекомендації МОН РК щодо низки обмежень:

 • Урочистість слід проводити в стінах школи, не переносити її в розважальні заклади, екскурсійні поїздки.
 • Обмежити коло учасників урочистостей: на них можуть бути присутніми самі випускники, педагоги, батьки і шефи школи.
 • Для організації вечорів не можна залучати аніматорів, агентства, приватні студії, артистів, оскільки це потребує чималих витрат.
 • Не рекомендується влаштовувати святкові столи.

Окрім дотримання санітарно-епідеміологічних вимог, такі обмеження спрямовані на уникнення недоцільного фінансового навантаження на батьків випускників.

Загальний план підготовки випускного

У підготовці випускного вечора беруть участь усі. Випускники пропонують варіанти сценаріїв вечора, обговорюють їх із батьками та педагогами. На батьків лягають фінансові витрати на придбання атрибутів свята, декору інтер’єру, послуг фотографа та оформлення випускних альбомів, вбрання дітей і можливі частування.

У процесі підготовки балу врахуйте такі основні пункти підготовки:

 • Як і чим буде прикрашено зал, що зможуть зробити самі учні, а що доведеться купити.
 • Яким буде музичний супровід вечора, чи є в школі необхідні інструменти або доведеться брати напрокат, хто з провідних дискотек візьметься за проведення вечора.
 • Один із важливих пунктів — підготувати кожному стрічку «Випускник-2023», на що потрібен певний час.
 • У літню пору слід запастися достатньою кількістю прохолодних напоїв і легких частувань.
 • Для створення випускного фотоальбому доведеться запросити професійного фотографа. Щоб уникнути буденності, краще створити спеціальну фотозону, на тлі якої робитимуть світлини.
 • В епоху гаджетів кожен учасник вечора може стати режисером і оператором фільму про випускний. Варто заздалегідь вирішити, у якій групі в соцмережах буде викладено відзнятий матеріал.
 • Чимала стаття витрат чекає на урочисті вбрання випускників. Як при цьому уникнути крайнощів і мати ефектний вигляд, пояснили експерти журналу Voice.

Сценарій вечора краще розробити своїми силами. На випускному вечорі випускники можуть продемонструвати свої таланти, педагоги та батьки теж можуть взяти участь у реалізації розважальної програми. Це виявиться набагато цікавішим, викличе більш живу реакцію, ніж виступи запрошених артистів. Вечір урізноманітнюють ігри, невигадливі конкурси, парні та командні змагання в танцях, квести, майстер-класи.

Які традиції святкування випускного в Казахстані? За традицією ключовий момент цього торжества — вручення атестатів про здобуття освіти. Деякі учні отримають додатково медалі, грамоти та інші нагороди за шкільні досягнення.

Прощання зі школою, педагогами та однокласниками неможливе без напутніх слів. Їх готують і керівники школи, і педагоги, і батьки. Усі в урочистий момент бажають випускникам успішно зробити крок у доросле життя.

Випускні вечори часто тривають до ранку. Найбільш хвилююча традиція для випускників — зустріти світанок з однокласниками, символічний перший день нового життєвого етапу.

Випускний вечір залишить теплі спогади надовго, якщо пройде весело, цікаво, душевно. Для такого результату доведеться попрацювати всьому колективу учасників.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , ,
close