10 ознак того, що аб’юзер у стосунках ви, а не партнер

Як зрозуміти, що ти аб’юзер? Ти аб’юзер, якщо нешанобливо ставишся до партнера і до інших людей, диктуєш, як чинити, маніпулюєш, ревнуєш, ніколи не винен, підлаштовуєш партнера під ідеал, заперечуєш його право на помилку, знецінюєш його емоції, контролюєш у всьому. При цьому на людях ти просто душка.

Нешанобливо ставитеся до партнера і до інших людей

Аб’юзер — це людина, яка піддає партнера психологічному, соціальному, фізичному насильству. У професійному середовищі аб’юзера називають автором насильства, пише журнал Psychologies.

Якщо не маєте емпатії, у спілкуванні з людьми виявляєте неповагу і грубість, відпускаєте шпильки направо і наліво, то ви аб’юзер. Це ознаки аб’юзивної поведінки.

Ви часто висміюєте іншу людину, а якщо вона скаже, що їй це неприємно, то це ще один привід виставити її в непривабливому світлі, неженкою без почуття гумору. Щоб не доводити справу до скандалу, наступного разу жертва промовчить, а аб’юзер продовжить безкарно знущатися.

Маніпулюєте

Доктор психологічних наук Євген Доценко визначає маніпуляцію як психологічний вплив, що спонукає людину до намірів, які не збігаються з її бажаннями. Робиться це за допомогою провокації, обману, інтриги.

Відомі маніпулятивні фрази «Якби ти мене кохав(ла)», «Я не можу без тебе» і подібні. Маніпулятор ставиться до людини не як до цінності, а як до засобу, речі для досягнення певних цілей.

Ніколи не винні

Спектакль із вибаченнями ви розігруєте тоді, коли надто прикрутили гайки, наприклад вдарили, і партнер починає прозрівати. В іншому ви ніколи не винні. Розбили вазу — а хто її туди поставив? Образив і партнера — сам винен, він мене спровокував.

При цьому аб’юзер цинічний і холоднокровний. Йому все одно, що партнер відчуває біль, розчарування. Головне, що ви чистий ангел.

Диктуєте йому його життя

У гармонійних стосунках пара прагне компромісу, враховуються бажання обох партнерів. Як поводиться аб’юзер у стосунках? Він вирішує без урахування бажань партнера, що робити в житті, куди їхати у відпустку, як проводити вихідні, з ким спілкуватися. І все це під слушним приводом турботи і бажання зробити приємність.

Насправді ви намагаєтеся взяти під контроль життя іншої людини. При цьому її плани, цілі, завдання — це те, що, на вашу думку, не варто брати до уваги.

Ревнуєте

Потай боїтеся викриття, тому свято охороняєте свою жертву від будь-яких зазіхань батьків, родичів, друзів. Вони ж можуть підказати, що подібні стосунки ненормальні.

Руйнівне почуття ревнощів спонукає вас звинувачувати в цьому партнера і викликати в ньому почуття провини. Чудове виправдання ваших ревнощів — любов. Вашій жертві важко відсторонитися від ситуації і поставити собі запитання, чи потрібна йому або їй така мученицька любов.

Підлаштовуєте партнера під ідеал

Закохана людина приймає партнера таким, яким він є. Це продиктовано насамперед почуттям любові до себе. Аб’юзер не любить себе і навіть ненавидить. Тому й до партнера він не може відчувати інших почуттів, пояснює Таня Танк, авторка книжки «У ліжку з аб’юзером».

Ви ідеалізуєте партнера, уявляючи його таким, яким він має бути, спираючись на загальноприйняті ідеали. Але реальної людини за цим образом не бачите. При цьому все одно до повного ідеалу партнер не дотягує: то йому треба схуднути, то кинути курити.

Не даєте права на помилку

Ваше обожнювання партнера за найменшого промаху і невідповідності ідеалу може швидко змінитися на «невдячну свиню» або ще гірше. «Я думав (а), ти не така (ой), як інші» — характерна фраза аб’юзера. У цей момент ви готові змішати людину з брудом, адже вона не виправдала ваших надій.

Така поведінка характерна для тих, кому в дитинстві батьки не давали право на помилку, часто сварили, але рідко хвалили. Жертва, прагнучи відповідати ідеалу, намагається виправитися, щоб не засмучувати вас, забуває при цьому про свої бажання і цілі. І через деякий час її заохочують: вона знову ідеальна і кохана.

Знецінюєте емоції

Для вас головне — зруйнувати самооцінку партнера, особливо якщо це людина із сильним характером. Один зі способів підпорядкувати його собі — ігнорувати та знецінювати його емоції. «Тобі здалося», «Ти неправильно зрозуміла», «Ти з глузду з’їхав!», «Чи варто так переживати через дрібницю», «Ти говориш дурниці» і так до нескінченності.

І він замислюється: «А може, і справді в цьому немає нічого страшного?». О, тоді можете святкувати перемогу. Ви ніби ні до чого, партнер не розпізнав маніпуляцію, але перестав прислухатися до своїх відчуттів. Тепер можна навіювати йому що завгодно.

Контролюєте партнера

Ви боїтеся надовго випускати партнера з поля зору. Постійно телефонуйте, пишіть, вимагаєте звіту, де він був, з ким, чим займався. Це більше схоже на допит, ніж звичайний прояв інтересу до життя другої половинки.

Усе це продиктовано жагою влади і можливістю керувати жертвою. Щоб приспати пильність, спершу пояснюєте це турботою і переживаннями, поки повністю не приберете до рук весь час жертви.

На людях просто душка

Як правило, ви приховуєте свої маніпуляції і тиск на партнера від інших людей. Навпаки, часто в компанії розхвалюєте другу половинку, не забувши і про себе. Адже ви все робите для її (його) щастя, і з вами вона (він) не пропаде.

Якщо жертві вдається вирватися з порочного кола, а дії аб’юзера набувають розголосу, люди не вірять своїм вухам. Як таке можливо, адже він (вона) так любив (а) її (його).

Як перестати бути аб’юзером? Щоб змінитися, важливо визнати, що ви аб’юзер. Але аб’юзери позбавлені самокритики. Що ж робити? Усвідомити біду і звернутися по професійну допомогу. Вчитися поважати чужі кордони самотужки буде складно.

Позначки:, , , , , , , ,
close