Виразка на губі у кішки

Помітивши у власного вихованця маленьку ранку в області нижньої або верхньої губи, господар нечасто надає значення, вважаючи, що аналогічна ранка пройде самостійно і не принесе шкоди здоров’ю. Якщо ранка маленька, утворена на шкірному покриві біля губи або ж слизовій оболонці в результаті пошкодження грубою їжею або ж під час бійки з родичем, то вона дійсно протягом певного часу швидко заживає і не після себе залишає сліду.

Не звертаючи уваги на те, що пошкодження здається незначним, ветеринари рекомендують обробляти ділянку який вражений дезинфікуючим розчином з метою попередження появи бактеріальних інфекцій.

У більшості випадків, помічена на губі у кішки болячка вважається більш великим пошкодженням, спровокованим вірусом герпесу або ж захворюванням – еозинофільна гранульома. Невчасно розпочате лікування і неправильна Діагностика, притягують за собою великі зміни.

Так, вірус герпесу сильно послаблює імунітет тварини і на тлі первинного інфікування, розвиваються такі патологічні стани як ринотрахеїт. Дане захворювання відрізняється постійними виділеннями слизу з носових ходів, чханням і кашлем. При акті чхання, слиз з носа і слина з рота, заражені вірусами, потрапляють в очі, що призводить ще й до ураження очей. Уражені інфекцією очі регулярно сльозяться, розвивається набряк, з’являються скоринки засохлого ексудату.

Вірус герпесу фактично регулярно рухається в організмі тварини, перебуваючи в «сплячому» режимі. При зниженні імунного захисту, порушення правил утримання та гігієни кішки, не якісному годуванні, вірус проявляє себе, переходячи в гостру форму. Завдання власника-вчасно виявити патологічні зміни і звернутися до ветеринарної клініки для дослідження з кваліфікованим штатом співробітників.

Причина

Помітивши виразку на губі у кішки, володар нечасто надає цьому значення. Насправді, виразка може вказувати на розвиток онкології злоякісного характеру. Тому важливо вчасно звернути власну увагу на регулярно незагойну рану. Крім відчуттів болю, які відчувають тваринам під час прийому їжі, виразка може загрожувати життю улюбленця, перероджуючись в рак.

Головними причинами виникнення виразки на губі тварини в більшості випадків вважають:

  1. Інфекційне захворювання вірусної етіології . Герпесвірусна хвороба, має схожу клінічну картину з герпесом людини 6 типу. Особливо велика ймовірність прояву герпесу у кішок, не так давно перехворіли вірусним або бактеріальним захворюванням. В даних випадках імунітет тварини ослаблений, і організм не здатний відповідним чином боротися з вірусами. Крім герпесвірусної інфекції, основою виразки на губі може стати вірус лейкемії кішок. Встановити точну вірусну природу допоможуть проведені лабораторні дослідження аналізу крові на наявність антитіл в організмі.
  2. Реакція алергічного типу . Є кішки, організм яких гостро реагує на впровадження чужорідних протеїнових елементів. Алергічна реакція вважається симптомом і сигналом організму, що свідчить про неполадки. Основою алергічні реакції з появою виразок на губах в переважній безлічі випадків стають чужорідні білки в кормі. Також алергію можуть нагнітати частинки з наповнювача для котячого туалету. Волосоїди і блохи, кусають власну жертву, впорскуючи своєрідний секрет, в якому налічується більше 14 самих різних протеїнових алергенів. Ектопаразити можуть нагнітати розвиток на шкірному покриві неординарною реакції. Сверблячі місця на тілі тварина намагається почухати, роздираючи тонкий ороговілий шар шкіри, заносячи бактеріальну інфекцію. Розмножуючись в відповідних поживних середовищах (на слизової оболонки рота і губ), мікроорганізми провокують утворення ерозій, що переходять в подальшому, в виразкові ураження.

Основними часто діагностуються причинами виразок на губах у кішки все ж є вірус герпесу або котячий ринотрахеїт, а ще еозинофільна гранульома. Кожна патологія має ряд відмінних характерних особливостей прояву і лікування.

Симптоми і діагностика

Хворобливі симптоми ринотрахеитом або еозинофільної гранульомою мають кілька отлічіітельних якостей. Так, при ринотрахеїті, крім виразок у кішки, з’являються кашель, чхання, рясні виділення слизового секрету з носових ходів. Відзначається дуже висока сльозотеча, зменшується апетит. Можливе збільшення показників температури тіла, тварина ставати апатичним і сонливим. Несвоєчасно вжиті заходи по ліквідації ринотрахеїту, провокують розвиток небезпечних складнощів.

На тлі запущеного вірусу герпесу розвиваються патології травного тракту постійного типу, а ще можливий розвиток процесів запалення в легеневих структурах.

Зовнішні ознаки ринотрахеїту у кішок відрізняються виразками на слизовій оболонці порожнини рота і мови, уражається очна рогівка. Можливе виникнення судомних явищ в передніх, а частіше, задніх кінцівках. Порушується хода і координація рухів.

Виразка на губі при герпесі у кішки доставляє тварині виражений дискомфорт. Ранка свербить, болить і поширюється швидко по ніжним тканинам. Утворюється пухирець з ексудатом, який потім лопається і оголює пошкоджені тканини. Відкрита ранка-ворота для бактеріальної або інфекції грибка.

Повного лікування від вірусу герпесу не існує. Тварина ставати носієм інфекції на все життя. Лікувати захворювання необхідно, так як це дозволяє придушити і зробити слабкіше вірусу. Підступність вірусу ринотрахеїту (герпесу) полягає в проникненні його через покриви шкіри до нервових завершень. Проходячи по нервових волокнах, вірусні агенти осідають в нервових сплетеннях, бувши в латентному стані, чекаючи власного години.

Інша хвороба-еозинофільна гранульома, відрізняється відсутністю хворобливих почуттів у кішки під час прийому їжі. Хвороба Якобса, вважають аутоімунним процесом, що розвиваються у відповідь на дію алергічних речовин або ж токсини паразитів.

Ветеринарні фахівці світу схиляються до гіпотези, що хвороба Якобса має схильність на вродженому рівні. Гиперемированное пляма на губі у тварини активно розростається, починає занурюватися і запалюється. При еозинофільній гранульомі загоєння виразки відбувається набагато повільніше.

Запущені випадки хвороби Якобса у кішок виражаються в поразку верхньої губи до такої міри, що види зуби і навіть оголюються ясна.

Постановка діагнозу полягає в точному обстеженні тварини, проведення нестандартних лабораторних тестів. При підозрі на ринотрахеїт, ветеринар проводить загальний і хімічний аналіз крові, так проводитися забір біологічного матеріалу для визначення вірусу, який спровокував захворювання.

Еозинофільна гранульома діагностується рідше і важче. В основному, діагностика полягає в зборі анамнезу та інших спостережень. Можливе проведення тесту на антитіла, що дасть можливість виявити можливий алерген.

Лікування і профілактика

Прибрати виразку на верхній губі при хворобі Якобса можна на ранній стадії, коли пляма маленьких розмірів. Лікування полягає у визначення та усунення чужорідного протеїнового компонента з побуту тварини. При підозрі на еозинофільну гранульому у кішки, ветеринари рекомендують переглянути раціон харчування, можливо знадобитися замінити посуд, з якої приймає їжу або п’є тварина.

Рекомендується звернути власну увагу на характеристики наповнювача для котячого туалету. Можливо, потрібно замінити і його.

Терапія при еозинофільній гранульомі передбачає кілька напрямків:

  • використання глюкокортикостероїдних речовин;
  • застосування протигістамінних медичних препаратів;
  • Загальна підтримка стійкості організму до алергенів;
  • обробка вихованця від підшкірних і нашкірних паразитів.

Діагностований ринотрахеїт у кішки, що спровокував появу виразки на губі, слід лікувати якомога раніше (в момент виникнення невеликого зудить плями). Повсюдно використовуються противірусні медикаментозні засоби зовнішньої дії (мазь Ацикловір). При більш тяжкому перебігу, противірусний препарат наказують у вигляді таблеток перорально. Ділянка який вражений слизової оболонки губи обробляють антисептичними засобами-Хлоргексидин, Мірамістин.

Припинення алергії при еозинофільній гранулемі проводитися шляхом введення кортикостероїдів. Найбільш активно використовують Преднізолон перорально або ж у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій. Полегшена форма напрямки хвороби Якобса лікуватися швидко і результат видно через пару днів.

В процесі лікування виразки на губі у кішки потрібно підтримувати стан імунної системи. Для цього ветеринари наказують гомеопатичні препарати, що стимулюють бактерицидні властивості організму тварини. Антигістамінні препарати для усунення свербежу і дискомфортних почуттів – Супрастин, Лоратадин, Клемастин, Тавегіл.

Будь-яка довга терапія, із застосуванням медичних препаратів, передбачає часте здійснення контролю загального стану здоров’я. Доведеться проводити контрольні аналізи крові, контролювати роботу печінки і ниркових структур.

Виникнення на губі у кішки виразки – привід негайно піти до лікаря. Фахівець допоможе вибрати максимально ефективне лікування на підставі збору анамнезу і проведених лабораторних досліджень, а ще уникнути значних складнощів в організмі вусатого улюбленця.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close