Найдорожчі кішки у світі

Найдорожчі кішки у світі - Ветеринар

Кішки, якось увійшовши в людське життя, залишилися там назавжди. Сьогодні їх можна назвати одними з дуже популярних улюбленців, які проживають у будинку. Є величезна різноманітність котячих порід, проте серед них є особливі — ці породи занадто дорого цінуються, і люди готові платити за них серйозні суми грошей.

Найдорожчі кішки у світі - Ветеринар

На ціну пухнастого вихованця впливають рідкісність його породи, характер, будова тіла і забарвлення шерсті. Володіти рідкісною кішкою стало не тільки модно, але й престижно в конкретних суспільствах. За красиву чистокровну породисту кішку реальні цінителі готові платити суми, що дорівнюють автомобільній ціні елітного класу.

Можливо, багатьом із нас це здасться божевільним марнотратством, але все ж давайте поглянемо на таких кішок і спробуємо зрозуміти, чим же вони так приваблюють погляди людей.

Чим викликана велика ціна?

Цінність дуже дорогих кішок викликана низкою цілком справжніх аспектів, які можливо не тільки оцінити з точки зору естетики, а й довести справжніми фактами.

 • Зовнішній вигляд, несхожий на інших, — цінність полягає в тому, що в породі є такі особливості, які можна нечасто зустріти. Наприклад, це може бути безхвоста кішка або із забарвленням, що нагадує смуги тигра, або у тварини можуть бути різних кольорів очі, а буває, що ворсинки шерсті по-особливому угвинчені. Така оригінальність відразу ж підігріває інтерес і ажіотаж, ціни на кошенят відростають і тримаються високими рівно до того часу, поки ця особливість не стане тиражованою. Щойно з’являються схожі породи, унікальність пропадає, і вартість кішки падає.
 • Невисока доступність і рідкість — є такі маленькі породи, які рідко можна зустріти і придбати. Все, що дістається з величезними труднощами, цінується дорого. Ці породи не тільки важко знайти, а так само і догляд за маленькими кошенятами потребує особливих витрат і зусиль.
 • Оригінальне забарвлення шерсті — ще один фактор, який впливає на вартість. Припустимо, у конкретної породи є класичне для неї фарбування. Але трапляються в рамках тієї ж породи інші колірні відтінки, проте це настільки нечасте явище, що ціна цього кошеняти буде на кілька порядків більшою, ніж у його побратимів. А все тільки завдяки тому, що воно не таке, як усі інші.
 • Генеалогія — ціна кошенят буде вищою, якщо їхні батьки і предки були знаменитими і отримували престижні місця на спеціальних виставках. Кожен заводчик намагався зберегти чистоту лінії, і наступні заводчики повинні продовжувати цю традицію. Велика вартість — це оцінка дуже великої праці більшості людей і певна гарантія того, що нові господарі поставляться до цього питання з достатньою серйозністю. Розведення чистокровних кошенят завжди обіцяє хороший грошовий прибуток.
 • Клас породи. Найдорожчим і найціннішим вважається шоу-клас. Крім нього є ще брид-клас і пет-клас. Кошенята шоу-класу коштують недешево, і їх купують люди, які займаються розведенням породи на комерційній основі. У кошенят брид- і пет-класу є якийсь брак, який різною мірою виділяє їх від встановлених якісних стандартів породи — такі кішки коштують дешево. Якщо ви хочете знайти собі просто друга, не думаючи про комерцію, то вам прекрасно підходять дешеві вихованці.

Селекція котячих порід регулярно поліпшується, і на світ з’являються все нові породи. І щойно селекціонерам вдається зробити якийсь унікальний прорив, інтерес до нього миттєво зростає, а це означає, зростає і ціна.

Діапазон цін

Виростити породисту тварину — завдання складне і витратне, адже на її ціну впливає досить багато чинників. Наприклад, кішки, що належать до якогось конкретного елітного клубу, відомого серед заводчиків не тільки в межах країни, але також і в світі, обійдуться дуже дорого представникам з невідомих котячих клубів. Має велике значення і стать особини — кішка обійдеться набагато дорожче, ніж кіт, оскільки вона може приносити кошенят і прибуток власному власнику. Крім того, діапазон цін кішки може змінюватися і від її віку — вихованець, який виріс, обійдеться дорожче за маленьке і безпорадне кошеня, оскільки на його утримання було витрачено дорогі сорти котячого корму, проводилися ветеринарні огляди і робилися щеплення.

Нижче як приклад, щоб порівняти, наведено таблицю приблизних розцінок на дорогих породистих кішок.

Вартість в американських доларах

норвезький лісовий кіт

менська безхвоста кішка

російська блакитна кішка

британська короткошерста кішка

шотландська висловуха кішка

Найцінніші породи кішок були створені матінкою природою або тривалою і старанною роботою селекціонерів. Деяких рідкісних кішок можна вибрати виключно в спеціальних клубах, інші, менш екзотичні та не дуже цінні породи, є більш популярними і доступними для великого кола осіб.

Топ-10 дуже дорогих кішок

Щоб зрозуміти, чи такі хороші ці дуже дорогі у світі породисті та рідкісні кішки, почнемо знайомитися з ними ближче. Для початку розглянемо п’ять найяскравіших представників сімейства котячих, назви порід яких у всіх на слуху, бо вони визнані світовими чемпіонами за власною ціною.

 • Саванна — станом на 2015 рік ця кішка була названа поціновувачами рідкісних порід дуже дорогою у світі й досі інших інших порід, які б перевершували її за ціною, знайдено не було. Виведені ці красиві кішки були в Америці, на початку 80-х років минулого століття. Не потрібно думати, що над породою день і ніч ретельно працювали селекціонери, все було набагато простіше і тут не обійшлося без випадковостей.

Заводчиця кішки сіамської породи схрестила її з сусідським котом-сервалом, і в квітні 1986 року сіамка народила кошенят з леопардовим забарвленням. У кошенят був не тільки незвичайний колір шерсті, а так само і великі вуха, і довгі ноги. Зовні малюки були дуже схожі з сервалами. За правилами господарі кота після в’язки отримали в подяку одне кошеня — це була кішечка, яку назвали Саванна. Так і була названа ця нова гібридна порода.

Через кілька років Саванну схрестили з котом ангорської породи і вийшли нові гібриди, якими зацікавилися професійні селекціонери. Завдяки їхній роботі на світ з’явилися наступні гібридні покоління. Офіційну реєстрацію Міжнародною асоціацією любителів кішок порода отримала лише через кілька років, у 2003 році. З цього періоду ціни на кошенят зросли так само високо, як і інтерес на таких плямистих красенів.

Розведення таких кішок пов’язане з труднощами — коти перших 4-х гібридних поколінь були безплідними і для схрещування застосовували виключно самок. Для поліпшення якостей породи гібридних кішок потрібно спаровувати лише з сервалами, у цьому варіанті народжуються кошенята, у яких батьківські ознаки розподілено порівну, іншими словами 50% генотипу належить кішці та 50% — сервалу.

Якщо кошенят від цієї пари схрещувати з іншими породами, то від генотипу сервала залишиться тільки 25%. Чим більше відходити від вмісту в крові породи генів сервала, тим більше потомство виглядатиме, як домашні кішки і менше — як сервали. Тому екземпляри породи, що мають генотип на 50% від сервала, — дуже дорогі, а потомство з меншою концентрацією подібних генів коштує істотно дешевше.

У Російській Федерації придбати вихованця породи саванна можна в Санкт-Петербурзькому розпліднику Savannah Premium. Це дуже сильні й активні кішки зі звичками диких звірів. Їм потрібно багато гуляти на вільному просторі, а ще ці вихованці люблять плавати. Варто завжди готуватися до того, що кішка вміє стрибати у висоту на 3 метри. При складанні меню для харчування кішки потрібно застосовувати сире м’ясо.

 • Чаузі — їхніми предками вважають диких очеретяних котів, які жили біля річки Ніл у Єгипті. Багато століть ніхто не звертав на кішок великої уваги, поки в 60-х роках минулого століття ними не зацікавилися американські селекціонери. Досить гарним рішенням для схрещування очеретяних котів стала абіссінська порода кішок. Очеретяний кіт латинською називається Felis Chaus, звідси й пішла сучасна назва породи — чаузі. Офіційне визнання порода отримала 1995 року, але виключно єдиною фелінологічною організацією, іменованою TICA, яка розташована в Америці. Завдяки цьому кішка має поширення, як правило, на території США.

Гібриди з вмістом 50% і 25% генотипу очеретяного кота мають норовливий і дикуватий характер, а особини з перевагою генотипу абіссінської породи кішок, більш миролюбні і поступливі. Породистий чаузі важить близько 15-17 кілограмів. Зовні особини цієї породи схожі на пуму — м’язисте тіло, сильно розвинений довгий хвіст, великі очі з розкосим розрізом, вуха з пензликами на кінцях. Шерсть насичена і щільна, має 3 види відтінків — чорний, сріблястий і теббі. Чаузі люблять бігати і плавати, вони добре співіснують з людьми, однак, все-таки варто пам’ятати при цьому, що представники породи вважаються прекрасними природженими мисливцями.

Придбати справжнього чаузі можна виключно в спеціальних розплідниках на території США і Франції. У Російській Федерації вам, найімовірніше, порекомендують гібриди 3-го або 4-го покоління з домінуванням генотипу абіссінської кішки.

 • Као-мані — батьківщиною білих кішок, у яких очі схожі на дорогі алмази, вважають Таїланд. До періоду Другої світової жодна з представниць цієї породи не покидала кордонів країни, і тільки після завершення військових дій про кішок стало відомо фелінологам зі США. У 1999 році кота і кішку вдалося доставити в Америку і отримати від них кошенят. З того часу порода почала поширюватися в усьому світі. Офіційно породу визнало лише одне товариство — TICA у 2015 році.

Наразі порода мало відома і вивчена, і велике визнання їй ще тільки належить отримати. Крім американських селекціонерів, над поліпшенням стандартів породи працюють фахівці з Англії та Інтернаціональної асоціації кішок. Зараз у всьому світі існує не більше 200 кішок породи као-мані, що мають офіційну реєстрацію, а в Таїланді їх залишилося близько 100 особин.

Це доволі рідкісна порода і через різнокольорові очі тварини не мають переваг на виставкових заходах — їх приводять для демонстрації, а не для змагань. Таких кішок відносять до домашніх улюбленців, які мають дуже миролюбний характер. Забарвлення короткої шерсті у као-мані завжди тільки біле, одне око має блакитний колір, а інше — смарагдовий. Тіло видовжене, з добре розвиненими м’язами, хвіст довгий і гнучкий.

Кішки важать до 2-3 кг, а коти істотно більші — можуть досягати до 4-6 кг. Придбати таку кішку можна в спеціалізованих розплідниках у Таїланді, Англії, США, Словенії, Франції. У Російській Федерації подібних розплідників немає і знайти као-мані можна лише у приватних господарів.

 • Каракал — породу створила сама природа, а люди її одомашнили. Батьківщиною каракалів вважають Азію та Африку, де ці кішки живуть у саванах і пустелях. Каракалів вважали мисливською породою, адже вони в стрибку можуть зловити маленького птаха, наздогнати швидконогого зайця або гризуна. Каракали мають хороші здібності до навчання і дресирування. У розвинених країнах ця рідкісна порода цінується за власний екзотичний вигляд.

Кішка схожа на рись, але типологічно її відносять до пуми — у неї сильне тіло з розвиненими м’язами, довгий хвіст, довгасті лапи, висота кішки в холці становить 30-50 см. Забарвлення у каракала однорідне, вогненно-руде. На морді по обидва боки є дві плями темнішого забарвлення, з обох боків носа — чорна смуга і того ж кольору контури біля очей. Сам ніс — темного кольору. Очі великі, чайного кольору. Вуха досить довгі, з чорними пензликами.

Каракал доброзичливий до людей, власні емоції він висловлює гарчанням або гучним шипінням. Ця тварина досить активна і з нею потрібно багато гуляти і грати. Під час ігор необхідна обережність, оскільки в азарті каракал може поранити вас гострими зубами. У живильному раціоні у кішки обов’язково має бути сире м’ясо. Придбати каракала можна у закордонних заводчиків, які мають необхідну ліцензію на право розведення таких тварин.

 • Сафарі — це гібридна порода, яка створена селекціонерами під час схрещування південноамериканської кішки з котами бенгальської та сіамської порід. Нащадкам дали назву сафарі, і в 1980 році породу визнало товариство TICA. Втім варто сказати, що інші фелінологічні асоціації не бачать жодної різниці між сафарі та бенгальськими кішками і не вважають сафарі новою індивідуальною породою.

Кішки породи сафарі — це великі і красиві представники сімейства котячих, які користуються великим попитом у шанувальників екзотики. Велика особина може важити до 12 кілограмів. Красива ця короткошерста порода леопардовим забарвленням — колірні відтінки бувають рудими, коричневими або сіро-димчастими. Димчасте забарвлення цінується дорожче за всі інші, тому що трапляється найбільш нечасто.

Великі очі з мигдалеподібним розрізом розміщені на великій голові з добре окресленими лініями вилиць. Тіло кішки видовжене, мускулатура прекрасно розвинена, хвіст довгий і гнучкий на всьому власному протязі, лапи довгі і сильні. Щільна котяча шерсть здатна відштовхувати від себе воду. При домашньому утриманні кішки показали себе доброзичливими і прив’язливими до власних господарів. У сафарі сильно розвинений інстинкт мисливця, тому їх краще не утримувати поруч із дітками, пташками і дрібними гризунами. Ці великі сміливі кішки зможуть порозумітися з іншими представниками котячого сімейства і навіть із собаками. Тварина має гарне здоров’я і не страждає хворобами, що передаються генним шляхом. Розведення кішок сафарі складніше, тому придбати їх у Російській Федерації важко, оскільки спеціалізованих розплідників наразі не існує.

Крім описаних вище цінних порід кішок, у топ-10 можна включити й інших, не менш цінних і рідкісних представників.

 • Тойгер — кішки являють собою міні-копію бенгальського тигра. Порода виведена американськими селекціонерами шляхом схрещування бенгальської і домашньої смугастої кішок. З 2007 року порода офіційно зареєстрована в асоціації TICA. Тойгер є однією з дуже оригінальних і рідкісних порід у світі. Тварини неймовірно стрибучі і з місця можуть застрибнути на висоту 2-3 метри. Вага великої особини досягає 7-8 кг, забарвлення шерсті золотисто-бежеве з чорними смугами, очі яскраво-зелені або бурштиново-жовті. Тойгери прекрасно приживаються в сім’ї, люблять плавати, гуляти та гратися. Ці кішки роблять у житлі схованки, де дуже часто ви будете шукати власні зниклі речі.
 • Бурмілла — короткошерста кішка була отримана в Англії при випадковому схрещуванні перської та бурманської порід. У результаті вийшла кішка шиншилового забарвлення з великими бірюзовими очима. Розмір у бурмілли середній, вага не буде більшою за 5-7 кг, задні лапи трохи довші за передні, на загривку є острівець більш довгастої шерсті. На лапах, кінці хвоста і на голові між вухами дуже часто є підпалини з шерсті темнішого відтінку. Бурмилла ласкава, доброзичлива і потребує уваги господаря. Добре ладнає з дітьми, іншими домашніми улюбленцями.
 • Пітерболд — безшерста кішка, виведена в СПБ під час схрещування донського сфінкса і представниці орієнтальної породи. Пітерболд визнали фелінологи всього світу як окрема і унікальна порода. Кішка має досить пристойний і вишуканий вигляд, вона буквально запаморочила голову шанувальникам екзотів. Вага особини нечасто перевищує 5 кг, тіло її витягнуте та складене дуже пропорційно, хвіст середньої довжини та тонкий, лапи довгі та тонкі, голова має клиноподібну будову, вуха великі та загострені. Колір мигдалеподібних очей буває блакитним, бурштиновим, синім або смарагдовим. Пітерболди вельми цікаві, рухливі та доброзичливі. Вони регулярно муркочуть і вимагають уваги господаря.
 • Мейн-кун — одна з найбільших домашніх кішок, виведених в Америці. За довжиною ця порода сягає 1 метра, а у вазі — 15 кг. Порода отримала визнання по всьому світу за власний високий інтелект і зовнішній вигляд. Тіло у цієї кішки велике, шерсть довга, з густим підшерстям, хвіст довгий і дуже пухнастий, голова велика, з великими вухами форми трикутника, на кінцях вух — пензлики, як у рисі. Лапи усереднених розмірів, потужні. Голова має злегка сплощену будову і розширену область носа. Забарвлення шерсті може бути сірим, чорним, черепаховим. Характер у мейн-куна поступливий і добрий, кішки добре ладнають з людьми і тваринами.
 • Серенгеті — короткошерста порода, виведена американськими селекціонерами 1994 року шляхом схрещування бенгальського кота і східної короткошерстої кішки. У світі є близько 20-ти розплідників із розведення таких кішок, тому серенгеті вважають рідкісною і дорогою породою. У кішок сухорляве мускулисте тіло, потовщений хвіст, довгі сильні лапи. Вага великих особин доходить до 10-15 кг. Будова голови клиноподібна, вуха стирчать і недалеко посаджені одне до одного, очі рельєфні та великі. Мочка носа завжди має темну позначку. Шерсть має сірувато-золотистий відтінок з темними плямами або смугами. У серенгеті розвинений мисливський інстинкт і є задатки бійця — кішка готова ввязатися в бійку навіть із собаками.

З людьми уживається добре, проявляючи ласкавий і поступливий характер. Любить гратися, гуляти і часто вимагає уваги господаря.

Дуже дорогі рідкісні породи кішок, не зважаючи на власну ціну, завжди популярні та бажані. Однак у таких тварин дуже часто бувають досить важливі вимоги до умов годування та утримання, якщо вони відсутні, здоров’я улюбленця буде під загрозою. Досвідчені заводчики пропонують перш ніж інвестувати гроші в придбання рідкісної породи, переконатися в наявності у вашому населеному пункті кваліфікованого ветеринара, який знає про всі тонкощі породи і зможе дати грамотні поради в найрізноманітніших непередбачених випадках.

Породи, що не ввійшли в десятку

У світі існує вже понад 250 порід кішок і вартість їх варіюється в найрізноманітніших діапазонах. Найпоширеніші породи ми вже розглянули, але цей список можна доповнити ще деякими представниками сімейства котячих, які користуються дуже великим інтересом у заводчиків.

 • Оцикет — дуже маленька кішка, що нагадує дикого оцелота. Порода виведена на основі генетичного матеріалу американської короткошерстої, абіссинської та сіамської порід. Має миролюбний характер і швидко звикає до власника.
 • Норвезька лісова кішка — велика кішка вагою до 9-10 кг, з насиченою довгою шерстю, потужним тілом і розвиненими лапами. Чудово почувається в північному холодному кліматі та має кілька видів фарбування.
 • Американська короткошерста кішка — ця порода славиться власною тривалістю життя, при уважному догляді велика особина може прожити до п’ятнадцяти років. Колір шерсті відрізняється різноманіттям, але найбільше цінне сіре димчасте з чорними розводами фарбування.
 • Регдолл — американська порода, виведена в 60-х роках минулого століття. Її вважають найдобрішою і безконфліктною породою в котячому світі, іноді порівнюючи з ганчірковою лялькою. Наразі існує 2 види регдолів: англійський — з короткою лінією носа й американський — з довгим, як у бірманської породи, носом.
 • Російська блакитна кішка — шикарна красуня в попелясто-блакитній короткошерстій шубці. У кішки великі медового кольору очі, які притягують велику увагу до себе. Ця порода відрізняється вродженою елегантністю і м’яким характером. Порода виведена в Російській Федерації і користується величезною популярністю в усьому світі.

Вирішивши придбати представника цінної породи сімейства котячих, спробуйте зробити це в спеціальних відомих розплідниках, перевіривши в них наявність ліцензії на право займатися розведенням підібраної вами породи. Купуючи кошенят у приватних заводчиків за оголошеннями, без жодних труднощів можна нарватися на фальшивку і втратити велику грошову суму, купивши перефарбоване кошеня.

Позначки:, , ,
close