Мова тіла кішки

Людям властива мова, але крім голосу, людина в контакті застосовує невербальні способи передачі власного стану.

За допомогою міміки, жестів і рухів, а ще прийнятих поз, людина здатна сказати власному опонентові іноді більше, ніж може здатися.

Це стосується і тварин. Кішки застосовують мову власного тіла для спілкування з господарем і обміну інформацією.

Способи вираження емоцій кішками

Ретельно спостерігаючи за власним улюбленцем, володар зможе піддати аналізу його поведінці і визначити емоційний стан тварини.

Положення тіла кішки, ХОДА, міміка і інші ознаки, допоможуть сказати людині як про хороше, так і про жалюгідний стан тварини.

Дуже часто емоції кішка висловлює положенням тіла:

 • Лежачи на спині з підставленим для Чухань пузиком, кішка показує, що повністю довіряє і налаштована дружелюбно.
 • Масажні рухи лапками по всьому тілу господаря, що супроводжуються муркотінням з незначним випуском кігтів або зовсім без цього – ознака прихильності.
 • Вчинення петляний навколо ніг власника, спроби потертися тулубом або хвостом об ноги господаря – ніщо інше, як спроби привернути до власної персони увагу. Хвіст при цьому прямий і високо піднятий.
 • Тремтіння хвоста, притиснення вух – застереження для всіх навколо, що вихованець напружений.
 • Розслаблена поза, відсутність тремтіння хвоста, Плавні м’які вилизування – означають, що кішка перебувати в спокійному, умиротвореному стані.
 • Піднесення передніх лап при зустрічі з господарем – означає привітання з боку улюбленця.
 • Витягнулася стовпчиком кішка сидячи, що не зводить погляду з об’єкта, означає крайню ступінь уваги або цікавості.
 • Підштовхування господаря або погладжування лапами вказує на те, що кішка виявляє власну вдячність.

Кожна тварина персонально, тому пози і мова тіла може бути видозмінений. Деякі кішки мають більш стриманим характером, інші ж навпаки, в силу власного характеру, можуть висловлювати весь спектр емоцій жестами, звуками і положенням тіла.

Мова тіла кішки

Мову тіла кішки можна зрозуміти. Для цього господареві варто ретельно подивитися за характерними зміною у улюбленця. Рухливий хвіст, положення вух, міміка на морді – реальні індикатори настрою і стану кішки.

Відзначаючи руху і положення хвоста, можна здогадатися про наступні станах:

 • Втома, розчарованість і буркотливий стан – хвіст опущений.
 • Сильна образа або страх – хвіст підібганий.
 • Вигідне настрій, спокій, яка пов’язана з ситістю – хвіст прямий.
 • Обурення, крайня ступінь роздратування або ж спроби попередити про напад – хвіст у кішки тремтить. Удари хвостом по всій довжині і з обох боків – вказують на напругу, яка збільшується і може вилитися в агресію.
 • Прояв зацікавленості-кішка ворушить тільки кінцем власного хвоста.
 • Сильний страх або готовність до атаки – тварина розпушує хвіст, високо піднімає його.
 • Мисливський запал і сильна злість з’являються потужними ударами хвоста по підлозі або іншій поверхні.

Ці жести призначаються не стільки для людини, скільки для інших тварин з якими стикається кішка. Між родичами бійки не відбуваються несподівано. Перший час дві кішки або два кота довго придивляються до суперника, поддергівая хвостом, затискаючи вуха або отличительно повертаючи голову. Все це сигнали, які тварини застосовують для оцінки і розуміння отриманої ситуації.

Зрозуміти тварина, вивчивши його мову тіла буде набагато легше. Важливими в розумінні мови тіла є положення вух, руху очей і вух. Незнайомій людині, вперше побачив кішку, може здатися що вихованець не володіє живої міміки і зрозуміти, що тварина відчуває в потрібний момент неможливо. Фахівці зі свого боку відзначають, що у кішок неймовірно розвинені м’язи, що відповідають за міміку. А вушні раковини мають здатність розгортатися на цілих 180 градусів. Дуже великі очі кішок здатні повністю передавати почуття і бажання тварини.

Наприклад, вуха кішок дуже рухаються і, якщо вони розміщені вертикально, спрямовані вперед, це означає що вихованець знаходиться в грайливому настрої і готовий спілкуватися з людиною.

Про те, що кішка готова напасти завжди для самозахисту, вказують притиснуті до верхівки вуха. Господарі чітко знають, що кішка роздратована або незадоволена. В даний момент вуха улюблениці регулярно сіпаються. Сумнів і здивування у кішки вимальовується розведенням вушних раковин по сторонам.

Відчуваючи спокій і довіряючи людині, кішка буде сидіти з напівприкритими очима. Якщо ж відзначається невеликий примруження, значить тварина чимось незадоволене. У переляканого тваринного зіниці розширені, а у агресивного навпаки – сильно звужуються.

Мале значення віддається положенню і руху вусів у кішки. Але все таки, по положенню вусів улюбленця можна скласти більш точну картину з приводу настрою. Опущені по обох боках вуса говорять про повний спокій і розслаблення кішки. Якщо ж господар помітив стирчать, спрямовані вперед вуса – можна мати впевненість, що кішка проявляє власне природне цікавість і зацікавилася чимось.

Вуса, притиснуті з обох боків до голови-справжнє хвилювання або ж сильний страх. Подібний стан також відзначається, якщо тварина спантеличене. Про погане самопочуття і настрої свідчу опущені вниз вуса.

Ретельно спостерігаючи за поведінкою і жестами власного улюбленого кота, володар спокійно зможе розшифровувати мову тіла, глибше розуміючи тварина. З подібним підходом, ймовірність появи конфліктів між кішкою і господарем – мінімальна.

Має сенс подивитися не на один певний жест, а на цілий комплекс, що охарактеризовує стан тварини в моменті. Так, сіпається хвіст може вказувати не тільки на агресивний настрій, але і на образу.

Кішка здатна ображатися сильніше ніж собака, тому вибачення потрібно просити довго.

Всі разом, при відповідності звуків, які видає тварина, міміки, положення вух, хвоста і вусів, а ще інших рухів тіла, уважний господар зможе дізнатися улюбленця відверто краще.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close