Маткова кровотеча у кішки

Будова системи репродуктивних органів у домашніх чотириногих-кішок і собак, майже не має відмінностей. Репродуктивну систему у кішок складають: дворога матка, придатки, фаллопієві труби і піхву.

Поява крові з області петлі у кішки не завжди є ознакою кровотечі і вказують на патологію в матці. Основою виділення крові можуть стати порушення в сечовидільної системи.

Необхідно виділити, що на відміну від собак, поява кров’яних виділень з піхви під час тічки не рахується нормою для кішок. У звичайному стані кров з петлі у кішки може виникати перед пологами і пару тижнів після сімейного процесу. У будь-який інший ситуації кров вважається показником патології і вимагає термінового втручання ветеринарного фахівця.

Визначати самостійно в побутових умовах причину маточного або вагінального кровотечі у кішки не можливо. Зволікання з візитом до професіонала буде причиною смертельного результату улюблениці.

Ознаки кровотечі

Маткова кровотеча у кішки може бути прихованого або відкритого типу. При закритій шийці матки, що відкрилося кровотеча не має виходу. Відбувається виділення крові в середину порожнини матки, супроводжуючись такими симптомами як порушення апетиту, невисока рухливість, млявість і байдужість. Вірогідна поява задишки і зниження показників температури тіла.

При пальпації живіт у вихованки важкий і збільшений в розмірі. Велика внутрішня крововтрата призводить до залізодефіцитної анемії. Видимі слизові оболонки стають блідими (хворими).

Ознаки внутрішнього маткової кровотечі збільшуються потроху, варіюючись від пару діб до 2-3 тижнів. Випливає кров залишається в порожнині матки, не маючи виходу, що ставати основою хворобливості в області очеревини у вихованки.

Відкритий вид маткової кровотечі відрізняється набагато вираженіше симптоматикою:

 • тварина регулярно вилизує область промежини;
 • на корені хвоста видно засохлі бурі плями;
 • при невеликій активності або після сну тварини, володар може виявити краплі крові на підстилці.

Кожен з видів маткових кровотеч становить велику небезпеку для здоров’я тварини, тому при знаходженні одного з відмінних ознак, потрібно негайно звернутися до ветеринарної клініки за подальшою діагностикою та адекватним лікуванням.

Причини кровотечі

Основою кровотеч в порожнині матки у кішки, можуть бути дуже різні фактори. Дуже часто основою патології стають запальні процеси в матці – ендометрити, піометра, пошкодження механічного типу репродуктивного органу при ударах. Матка надзвичайно кровонаповнений орган і будь-яке пошкодження цілісності структур спричинить за собою кровотеча.

Іншими причинами маткової кровотечі вважаються:

  в матці (клітини ракової пухлини здатні пригнічувати іммуннітет, пошкоджуючи структури). При розвитку онкології виділення з матки стають кров’яними, з домішками гною, що виділяють раптовий поганий запах в результаті процесів руйнування пухлини.

 1. Руйнування плаценти. Патологічний процес з’являється після пологів у кішки в результаті гниття залишків не вийшла плаценти. При процесах розкладання з піхви виділяється кров і гній.

Стінки матки мають пристойну кількість великих судинних сплетінь, тому будь-яка, навіть несуттєва травма, здатна спровокувати кровотечу і при відсутності належної допомоги, буде причиною смертельного результату тварини через великої крововтрати.

До групи ризику по маткових кровотеч входять кішки під час вагітності та лактації. Під час виношування кошенят, стінки матки сильно розбухають і товщають, а сама матка збільшується в розмірах. При цьому ризик травматизації стінок матки збільшується в кілька разів.

Запалення стінок матки-ендометрит, відрізняється гнійними процесами, що ушкоджують стінки дітородного органу, також буде причиною кровотечі. Дуже і дуже небезпечно розвиток ендометриту в післяпологовому періоді, так як тканини ще не повністю відновилися і будь-яке пошкодження призводить до кровотеч.Крім цього, на пошкодженій поверхні легко розвивається патогенна бактеріальна мікрофлора.

У ветеринарії описані випадки відкрився кровотечі в матці у кішки через інтоксикації організму зоокумаринами. Ці токсичні речовини призводять до порушення факторів згортання крові, провокуючи кровотечі у всіх внутрішніх органах гризунів. При попаданні отрут в організм домашньої кішки, можливий розвиток внутрішніх геморагій.

Основою маткової кровотечі у кішки можуть стати паразитарні захворювання, що локалізуються в кров’яному руслі. Кровопаразитарні захворювання з’являються при укусах кліщів.

Лікування і профілактика

Перед початком лікування маткової кровотечі у кішки, потрібно встановити точну причину патологічного стану. Без виявлення фактора, що провокує геморагію, видалити патологію неможливо.

Помітивши у власної кішки відмінні симптоми маткової кровотечі, слід звернутися до ветеринарного професіонала. Доктор проводить загальний клінічний огляд пацієнта, а ще призначає ряд лабораторних та інструментальних досліджень.

Основними при постановці діагнозу вважаються:

 • діагностика за допомогою ультразвуку органів очеревини;
 • рентгенографічне дослідження;
 • цитологія виділень з піхви;
 • біопсія відібраного матеріалу;
 • загальний аналіз крові і урини;
 • бактеріальний посів виділень для установки наявності патогенної мікрофлори.

Залежно від ступеня пошкодження стінок матки і супутніх факторів, лікування при геморагії буде відрізнятися. Легкі травми, що супроводжуються невеликим закінченням крові, припікають спеціальним інструментом – коагулятором. Дуже актуально це при розривах судин в області шийки матки.

Серйозні небезпечні маткові кровотечі припускають проведення своєчасного втручання-гістероектомії. Воно дає можливість видалити матку і яєчники, таким чином запобігши подальшу небезпеку розвитку складнощів на тлі кровотечі. Якщо основою геморагії стала злоякісна пухлина, без операції навряд чи можна обійтися.

Тварині при внутрішньоматковій кровотечі призначається протишокове лікування, а ще прописується курс прийому протимікробних засобів, що дозволяють уникнути зараження і складнощів. Важкі втрати припускають проведення переливання крові, а також потрібно введення препаратів, що дозволяють привести в норму фактори згортання крові.

Онкологічні захворювання, що супроводжуються матковими кровотечами, лікуються за допомогою гістероектомії і подальшої хіміотерапії. Це дозволяє максимально ефективно видалити патологію, уникнувши складнощів і повторень.

Всі терапевтичні схеми повинні призначатися ветеринарним фахівцем, а володар тварини повинен обов’язково їм слідувати. Проводити самолікування неприпустимо, змінюючи дозування і кратність використання призначених препаратів. У кращому випадку це не врятує, а в гіршому буде причиною значних складнощів або смертельного результату.

Профілактика маткових кровотеч у кішок полягає в дотриманні декількох головних правил. Перш за все, доведеться проводити своєчасні обробки від бліх і кліщів, запобігаючи розвитку кровопаразитарних хвороб.

Внутрішніх геморагій в результаті отруєнь організму зоокумаринами вийти уникнути, ретельно спостерігаючи за власним вихованцем, не даючи можливість йому харчуватися дикими гризунами.

Велике значення має організація раціону харчування тварини, тим більше в період виношування кошенят. Потрібно, щоб раціон вихованця був багатий усіма вітамінами і мінералами, запобігаючи крихкість судинних стінок.

Якщо володар не бажає отримувати потомство від власної кішки, ветеринарні лікарі рекомендують провести стерилізацію в молодому віці, що дасть можливість уникнути складнощів в подальшому.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close