Кішки брахіцефали

Синдром брахіцефаліі у домашніх кішок і собак, відрізняється повною або частковою закупоркою носових ходів, що виникла в результаті неправильного будови. Назва синдрому означає зміну розмірів і будови черепа. Тварини брахіцефали, мають округлену, що нагадує кулю, форму голови. Породами кішок брахіцефалів є-перська і екзотична кішки, а ще Британська і шотландська.

Особливості будови кішок брахіцефалів

Кішки з синдромом брахіцефалії, вже народжуються такими. Це генетичний, вроджений дефект, що виявляється рядом ознак – гіпертрофією або деформацією тканинних структур носоглотки і носа, а ще звуженими ніздрями. Кішки порід шотландська, Екзотична, перська і британська, дуже часто страждають від брахіцефалічного синдрому, що виявляється проблемами з ковтанням і носовим диханням.

Небезпеки розвитку виражених симптомів брахіцефалічного синдрому, з’являються у тих кішок, які мають більш плоске будова морди. Відзначено, що кішка британської породи, страждають від брахіцефалічного синдрому дуже рідко, ніж екзоти або перси.

Запідозрити розвиток брахіцефалічного синдрому можна по ряду відмінних ознак. У тварини з’являються такі симптоми:

  • характерне гучне дихання;
  • хропіння по час сну або після активних навантажень фізичного плану;
  • зорове збільшення грудини при вдиху і не можливість тваринам зробити простий подих;
  • проблеми з диханням і злипання ніздрів;
  • дуже висока стомлюваність вихованця;
  • наявність задишки, набряклості в області мови і зміни відтінку помітних слизових оболонок.

Найхарактернішим виявленням брахіцефалічного синдрому у вихованців проживають в будинку, вважається поява задишки і хропіння під час сну. Відсутність інших симптомів, не обіцяють відсутності інших, прихованих складнощів зі здоров’ям улюбленця. Хропіти кішка, в основному, починає при рясних виділеннях з носових ходів, а ось проблеми з диханням у вигляді задишки, вказують на порушення роботи м’яза серця. Вважати перераховані вище симптоми милою особливістю породи, небезпечно розвитком небезпечних складнощів зі здоров’ям.

Унаслідок генетично обумовленого вузького проходу ніздрів, тварині проблемно робити звичайний вдих, що призводить до недостатнього надходження кисню в легені. При легкому ступені порушень, тварина страждає від нестачі кисню виключно при фіз.активності, а перебуваючи в стані спокою, складнощів не з’являється. При тяжкого ступеня розвитку синдрому брахіцефаліі, організм кішки недоотримує необхідного кисню навіть перебуваючи в стані спокою.

Відсутність своєчасної консультації у ветлікаря, призводить до розвитку небезпечних складнощів, наприклад як потовщення і подовження м’якого піднебіння. В подальшому це провокує набагато більше перешкод для нормального проходження мас повітря, викликаючи зміни вже в області тканин трахеї і гортані.

З віком, кішки брахіцефали починають страждати від хвороб легенів і серця. У запущених випадках, тварина, після навіть несуттєвих навантажень фізичного плану, може втрачати свідомість або страждати від судомних явищ.

У переважній більшості клінічних випадків діагностованого брахіцефалічного синдрому з появою відповідної симптоматики, розвивається обструкція верхніх шляхів дихання, набряк в легенях і розвиток патології під назвою «легеневе серце».

При патологічному подовженні м’якого піднебіння, з’являються проблеми при ковтанні корму, що приводить до розвитку пневмонії аспіраційного типу. В результаті відбувається ураження легеневих тканин, з’являються проблеми з нормальним проходженням повітря, розвивається нестача кисню – гіпоксія.

Господарі кішок з брахіцефалічний синдром, повинні пам’ятати, що патологія протягом певного часу посилюється. Важливо вчасно встановити діагноз і провести відповідну терапію.

Особливості догляду за кішкою з брахіцефалічним синдромом

Якщо володар помітив у улюбленця, що є від природи брахіцефалом, виражені симптоми патологічного процесу, рекомендується звернутися до ветеринара за допомогою. Це дасть можливість на дуже ранній стадії виявити зміни і призначити відповідну терапію. В подальшому це дасть можливість уникнути значних складнощів зі здоров’ям. Спеціаліст обов’язково проводить ряд досліджень, що включають в себе:

  • загальний клінічний огляд черепа і помітних слизових оболонок;
  • прослуховування за допомогою стетоскопа звуків, що видаються внутрішніми органами, приділяючи особливу увагу тонам серця і легеневим звукам;
  • рентгенографічне дослідження органів грудної клітини;
  • дослідження за допомогою ультразвуку серця.

Отримані дані досліджень, дають основу для постановки діагнозу і розробки подальшої тактики лікування. При відсутності серйозних складнощів зі здоров’ям брахіцефалам доктора наполегливо рекомендують провести планову операцію до 3-х річного віку. Планове своєчасне втручання, метою якого вважається корекція поганих наслідків брахіцефалічного синдрому, передбачає розширення каналів ніздрів і резекцію розрослися зайвих тканин м’якого піднебіння.

Своєчасне втручання проводять під загальним наркозом. Після операції призначаються ліки, що зменшують небезпеки розвитку набряків в області слизових оболонок, що вистилають гортань. Шовні матеріал прибирають через 14 днів після того як проведена операція. Якщо йдеться про тварин старше 3-х років, можливе призначення операції-трахеотомії. Мета своєчасного втручання-пророблення отвору в області проходження трахеї для надання безкоштовного доступу повітрю.

Думаючи про те, чи необхідно заводити такого вихованця, господарі бояться того, що тварина абсолютно інакше поводиться, ніж інші кішки. Насправді, кішки-брахіцефали, дуже ласкаві, просять уваги і грають в ігри однаково з власними родичами. Труднощів з утриманням подібних кішок не з’являється.

Єдине, про що повинен пам’ятати господар кішки – ретельно ставлення до здоров’я тварини. Важливо систематично відвідувати ветлікаря з метою профілактики, оберігати тварину від хвороб простудного характеру, годувати кормами прекрасної якості. Особливу увагу слід приділити носі і очам, систематично видаляючи підсихають скоринки за допомогою ватних дисків, змочених в спеціалізованих лосьйонах. При добре організованому якісному догляді, кішки-брахіцефали живуть довго.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close