Гематометра у кішки

Захворювання гінекологічного плану у ветеринарній практиці зустрічаються дуже часто. У нестерилізованих самок може зустрічатися багато патологій, серед яких перше місце займає гнійне запалення – піометра.

Але не менш небезпечними, хоча і рідше діагностуються, є гематометра і гідрометра. Потрібно розуміти, як з’являються патології і які методи лікування існують. Також необхідно пам’ятати, як зменшити небезпеку розвитку хвороб.

Що таке гематометра і гідрометра у кішки

Одна з патологій, яка на перших стадіях може бути прийнята за піометру – гематометра. Патологічний процес відрізняється скупченням в маткової порожнини великої кількості крові.

Вирішальним фактором, що провокує розвиток гематометри, вважається порушення в ендокринній системі. Зростає рівень жіночих статевих гормонів-естрогенів, що провокують патологічні зміни в залізистих структурах. З’являється зміна в клітинних структурах ендометрія, кровоносних судинах, що призводить до розвитку геморагій дисфункціонального значення.

На тлі присутності не неординарною мікрофлори в маткової порожнини, переважно стрептококів, стафілококів, кишкової палички, призводить появи патологічних змін.

Токсичні речовини, що продукуються патогенними мікроорганізмами в ході їх діяльності, провокують уповільнену форму ендометриту. На цьому тлі маткова стінка змінюється, ставати більш щільною, але пропадає природна гладкість. З’являються нестандартні горбки з безліччю кістозних новоутворень. При дисфункції, розвивається геморагія в порожнині матки. Якщо шийка матки відкрита, виділення крові починають виходити назовні. В іншому випадку, ексудат починає накопичуватися всередині. Розмір живота збільшується, кішка ставати млявою і апатичною.

Інший вид практичних розладів-це порушення сну. Патологія відрізняється скупченням в матці нестандартного катарального ексудату слизового характеру. Дуже часто це ускладнення невчасно вилікуваного запалення ендометрія. У маткової порожнини може накопичуватися пристойну кількість ексудату, які в подальшому починає виходити через зовнішні статеві органи.

При розвитку у кішки нечасто з’являються симптоми, але відзначається збій в статевому циклі. Точний діагноз можна поставити тільки під час відвідування ветеринарного фахівця на підставі вагінального і ректального досліджень.

Симптоми і лікування гематометри і гідрометри

Основою розвитку гематометри стають механічні травми матки і поранення, тим більше в період виношування кошенят. У подібному випадку, патологічні зміни розвиваються досить швидко. Розвиваються такі симптоми:

    ;

  • сильна слабкість; ;
  • блідість помітних слизових оболонок.

Якщо шийка матки закрита, починають розвиватися інші симптоми – збільшення в розмірах живота, сильна задишка, слабкість. Збільшення тиску в піхву при скупченні великої кількості крові в матці, призводить до появи закінчень у вигляді згустків.

Діагностика в себе включає призначення ультразвукового дослідження. У більшості випадків призначається рентгенологічне дослідження і великий ряд лабораторних аналізів.

Гідрометра або міксометра – патологічний процес, для якого характерно накопичення великої кількості слизового або рідкого ексудату в маткової порожнини. Основним провокуючим аргументом розвитку міксометри ставати дуже високе продукування ендокринною системою естрогенів. На цьому тлі з’являється гіперплазія ендометрію залозисто-кістозного типу.

Супроводжується порушенням овуляторного циклу, в області придатків матки діагностуються фолікулярні кісти, а маткові стінки стають тонкими. Вона може локалізуватися в одному з рогів матки, а може і поширитися на весь орган.

Симптоми патології з’являються нечасто, адже навіть загальний стан тварини змінюється нечасто і виділення також не спостерігаються. Пристойна кількість рідини, що накопичується всередині, збільшує тиск всередині матки, живіт збільшується в розмірі, провокуючи зміни в кінці кінців стані кішки. При приєднанні патогенної бактеріальної мікрофлори, це буде причиною розвитку гнійного запалення. У більшості випадків, при відсутності раннього лікування, вірогідна поява скручування матки або ж травматизація стінок (розрив).

Якщо володар запідозрив розвиток гематометри у кішки, потрібно відразу ж звернутися до ветеринарної клініки за допомогою. В іншому випадку не виключено смертельний результат.

В умовах ветеринарної клініки тварині не тільки проведуть ретельну перевірку, але і проведуть всі потрібні процедури. Актуальна діагностика захворювання-шлях до успішного лікування.

У переважній безлічі випадків, ветеринарний фахівець приймає рішення про видалення репродуктивних органів самки. Це дає можливість не тільки швидко лікувати тварину, але і уникнути в подальшому розвитку складнощів. Зрозуміло, якщо володар кішки не хоче проводити стерилізацію, доктор не наполягатиме. Природно, перед проведенням операції, доведеться проводити перевірку, а тваринам з кардіоміопатіями, анестезія шкідлива.

При шокових станах у кішки, насамперед проводять стабілізацію стану. Головне завдання-відновлення порушеного водно-електролітного балансу. Також слід зняти ознаки інтоксикації за допомогою введення розчином глюкози або Рінгера-Локка. Проводитися за потребою антибіотикотерапія, а ще вводяться препарати знеболювання.

Після виконання операції з метою видалення репродуктивних органів у кішки, потрібно налагодити правильний догляд за твариною. Доктор призначає введення антибіотиків для усунення розвитку бактеріальних складнощів. Тривалість терапії визначається ветеринаром. Після завершення періоду відновлення, рекомендується систематично проводити моніторинг стану вихованця з метою своєчасного діагностування складнощів.

З метою попередження розвитку самих різних патологій в репродуктивній системі, експерти радять провести своєчасну оваріогістероектомію. Видалення матки і придатків кішкам, господарі яких не планують застосувати їх для подальшого розведення, дає можливість виключити розвиток не тільки гематометри, міксометри, а й інших, що несуть небезпеку життя, хвороб, наприклад як ендометрит, піометра або ракові нові утворення.

Якщо володар кішки планує застосовувати тварина для племінного розведення, рекомендується систематично проводити контроль за станом статевої системи. Основним пунктом вважається часте спостереження за гормональним фоном кішки, а також доводиться стежити за якістю харчування улюблениці. Препаратів, що регулюють статеву охоту, слід уникати.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close