Червоні ясна у кішки

Загальний стан здоров’я в загальному і його окремих складових важливо для підтримування загального гомеостазу. Якщо один з практичних механізмів ламається, страждає весь організму. Для здоров’я організму важлива не тільки коректна робота серця, нирок, головного мозку, але і систем такого типу, як травна.

Загальний стан ясен, зміна їх забарвлення – неспокійний ознака, що вказує на розвиток патологічних процесів не тільки в порожнині рота. Десна соковитого в червоному кольорі-не звичайне явище, яке вказує розвиток процесів запалення.

При знаходженні у вихованця червоних ясен, слід звернутися до ветеринара для виявлення причин, що спровокували патологічна зміна і призначення адекватної терапії.

Чому у кішки червоні ясна

Господарі кішок нечасто заглядають в пащу власному вихованцеві без необхідності. Однією з ознак порушень і розвитку патологічних процесів в області ясен вважається виникнення відразливого запаху. При огляді порожнини рота відзначається зміна забарвлення ясен.

Обов’язково потрібно згадати, що нормальним вважається почервоніння ясен у кішок, в період зміни молочних зубів. У зв’язку з роздратуванням, ясна стають набряклими і червоними, але виключно до 6 місячного віку. Гіперемія помірна, що не охоплює всі ясна відразу, а тільки локальна там, де відбувається випадання молочних зубів і прорізування постійних.

Зміни патологічного характеру у кішок в пащі дуже часто пов’язані пов’язані із захворюваннями цілих систем організму. При знаходженні у вихованця червоних ясен, не рекомендується затягувати з візитом до професіонала. На огляді доктор зможе провести докладне вивчення, відзначаючи можливі виразкові ураження, долі омертвіння (частий ознака розвиненого гінгівіту). Ці всі ознаки можуть говорити також про проблеми в роботі сечовивідної або ендокринної системи.

Червоні, запалені ясна у кішки, призводять до того, що тварина відчуває дискомфорт під час жування, тому часто відмовляється від їжі. Маленькі тверді частинки їжі, доставляють кішці незручності, а в більшості випадків, при занедбаності патологічного процесу, тварина відмовляється пити звичайну воду.

Запальні процеси в області ясен катарального типу, є нестандартним сигналом про розвиток пародонтиту. При цьому з пащі доноситися гнильний запах, спровокований розвитком гнійно-некротичних процесів.

Крім почервоніння, володар кішки при огляді пащі, відзначає припухлість ясен і геморагії. Є велика кількість хвороб порожнини рота, що провокують появу червоних ясен. У ветеринарній практиці виділяють наступні патології:

  • Пародонтоз-процес запального характеру, що локалізується в тканинах, службовці утримує аргументом для зубів, зафіксованих до щелепи. З’являється патологія при відсутності раннього лікування будь-яких процесів запалення з приєднанням бактеріальної мікрофлори. Тривало розвивається, а факторами, що провокують пародонтоз, служать наліт, що перетворився в камінь, а ще наявність великої кількості патогенних бактерій і грибків. Патогени призводять до розвитку запалення, а в наслідок притягують за собою деформації і поява великих вогнищ інфекції в пащі. На розвиток пародонтозу у кішок впливають зміни в імунному статусі тварини-аутоімунні захворювання підривають природний захист організму. Пародонтоз відрізняється не тільки червоними яснами, але і нестандартним запахом гниття з пащі у кішки.
  • Гінгівіт-процес запального характеру, локалізація якого виключно в області ясен. Спровокувати розвиток гінгівіту можуть травми, які отримані кішкою при попаданні чужого предмета в пащу, інфекційні ураження і нестандартні алергії. Гінгівіт протікати в гострій і хронічній формі. Хронічний тип захворювання властивий для кішок, що мають в анамнезі збої гормонального фону, патології кишково-шлункового тракту, а ще приймають певні медикаментозні препарати. Крім почервоніння ясен, гінгівіт відрізняється набряком і болем. Відсутність терапії призводить до появи кровоточивості, відмови від корму. Вихованець ставати млявим і апатичним. Вирішальний фактор, що впливає на розвиток захворювання – неправильна гігієна і догляд за порожниною рота, наявність каріозного процесу, часте механічне пошкодження зубної емалі і зубний наліт, що переходить в утворення каменів. — патологія, діагностується у кішок дуже часто. Захворювання відрізняється розвитком запалення на слизових оболонках, що вистилають пащу тварини. Стоматит буває первинного і вторинного типу. Первинний стоматит провокують пошкодження механічного типу, а ще хімічні і термічні опіки. Другий тип стоматиту з’являється при захворюваннях системного характеру. Стоматит виступає як ускладнення при цукровому діабеті, вірусних інфекціях (наприклад, чума м’ясоїдних), недолік вітамінних речовин, патології в області нирок. Вихованець страждає від хворобливих почуттів під час прийому їжі, зустрічається дуже висока салівація і спрага. Кішка плавно жує, намагається ковтати обережно. Процес запалення на слизовій відрізняється зміна забарвлення ясен, набряком, а ще наявністю нестандартного нальоту сірого кольору. тканин ясен-патологічний процес, що охоплює сполучно-тканинні структури і відрізняється збільшення ясна в обсязі. Факторами, що провокують розвиток гіперплазії, виступають хронічні інфекції бактеріального походження, а ще камінь на зубах.

Наявність червоних ясен у кішки буває спровоковано механічними ушкодженнями слизових оболонок гострими предметами (наприклад, кістками, які певні власники дають власним вихованцям), розвитком злоякісних новоутворень в порожнині рота.

Діагностика та лікування червоних ясен у кішки

У побутових умовах визначити точну причину виникнення червоних і набряклих ясен у кішки важко, а іноді не можливо. Слід звернутися до професіонала в клініку для проходження детальної діагностики та своєчасного призначення лікування. Лікування хвороб завжди системне, що включає в себе як симптоматичну терапію, так і спрямовану на видалення спровокував патологію фактора.

Перш за все, призначається санація пасти, що дозволяє на маленький термін видалити дискомфорт і не допустити розвиток інфекції в подальшому. Проводити обробку порожнини рота кішки потрібно кожен день, а після завершення лікування і повного одужання, найкраще проводити гігієнічну чистку зубів.

Важливе значення має правильно складений режим годування і раціон. Вибір корму виконується персонально, беруться до уваги розміри кішки, породна схильність, наявність хронічних хвороб. Залежно від факторів, що спровокували появу такого симптому, як червоні ясна, призначається лікування.

При діагностованих запаленнях ясен або пародонтиті, що відрізняється утворенням гнійних виділень, призначається антибіотикотерапія. Якщо ж патологічний процес сильно запущений і у тварини при діагностиці доктор виявив ділянки відмерлих тканин, проводитися резекція уражених ділянок. Гінгівіектомія собою являє хірургічну маніпуляцію, що проводиться під загальною анестезією. В ході операції, доктор прибирає уражені зубнодесневие кишеньки.

Профілактика стоматологічних захворювань

Поява червоних ясен у домашнього вихованця, не самостійне захворювання, а ознака, що вказує на розвиток сильних захворювань, іноді загрожують життю тварини (цукровий діабет, недостатність нирок). Як тільки виходить відновити баланс в організмі, ясна при своєчасній симптоматичної терапії, приходять в норму.

З метою попередження розвитку стоматологічних захворювань у кішок, рекомендується систематично проводити процедури гігієни, що включають в себе огляд порожнини рота на предмет пошкоджень, а ще чистка за допомогою спеціалізованих гелів або паст. Найкраще постійно водити вихованця на планові огляди до ветлікаря, вчасно видаляти наліт на зубах, запобігаючи розвитку каменю на зубах.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close