Болячки у кішки на шиї

Рани, скоринки і болячки на тілі домашнього улюбленця, являють собою тільки один із симптомів головного захворювання. Виявити справжню причину виникнення ранок на шкірі тварини, тим більше в області шиї, може лише професійний ветеринарний фахівець.

Володар кішки зможе тільки доповнити клінічну картину, розповівши всі ознаки, що спостерігаються у вихованця до виникнення ранок і після виникнення болячок на шиї. Швидке звернення до професіонала дає можливість виключити серйозні ускладнення і успішно лікувати патологічний процес.

Головні причини появи болячок на шиї

Болячки у кішки на шиї з’являються в результаті безлічі причин, тісно перетинаються із зовнішніми і внутрішніми факторами. Така ознака як ранка або скоринка на шиї вважається свідченням розвитку патології, а якщо з’єднана з сверблячкою, частими расчесами і занепокоєнням тварини, вимагає термінового втручання лікаря.

Виглядати ранки можуть абсолютно неоднаково, але в багатьох випадках покриваються нестандартними корочками – струпами. Головними причинами розвитку ранок на шкірному покриві вважаються:

  1. Дуже висока чутливість до укусів кровосисних паразитів . Блошиний дерматит-одна з дуже популярних причин, діагностованих у ветеринарії, що є основою того, що кішка розчісує шию до крові. Харчуючись кров’ю кішки, паразити прокушують покрив шкіри і вбризкують своєрідне речовина, в якому є до 14 протеїнових алергенів, що викликають нестандартну реакцію організму. Болячки розміщуються при блошиному дерматиті на голові, шиї і лапах, а ще біля кореня хвоста.
  2. Алергічна реакція харчового виду. Своєрідна відповідна реакція організму на впровадження чужорідних протеїнових елементів поряд з кормом та іншою їжею, провокує у кішок поява болячок на шкірному покриві в результаті расчесов. Кішка розчісує шию до болячок через сильного свербіння, що з’являється на тлі алергії. Там, де тварина відчуває свербіння і розчісує кігтями, з’являються ділянки алопеції. У більшості випадків можливе виникнення блювоти на тлі алергічні реакції. При діагностованою харчової алергічні реакції у кішки, потрібно зміна раціону харчування кішки і призначення подальшого правильного лікування.
  3. Дерматит . Контактна форма дерматиту розвивається у вихованців на тлі тісного контактування кішки з певними дратівливими факторами – хімічними речовинами, рослинами і ліками. У подібному випадку свербіж у кішки з’являється поза сезоном, відрізняється поява болячок, расчесов, випаданням шерсті. Найчастіше уражаються область вух, передніх кінцівок, шиї. Основа терапії-виключення дратівної фактора, а ще надання симптоматичного лікування для усунення свербежу і якнайшвидшого загоєння ран.
  4. Коростяний кліщ . Короста, спровокована у кішок небезпечним кліщем, призводить до найсильніших відчуттів свербіння, утворення болячок. Живе кліщ під шкірою, вражаючи різні ділянки покриву шкіри. Невчасно надане лікування тварині, буде причиною нервового виснаження у кішки на тлі постійного свербіння.
  5. Лишай . Грибкове ураження шкіри, іменоване стригучий лишай, споконвічно котяче захворювання. Уражені ділянки шкіри патогенними грибковими мікроорганізмами можуть виявитися причиною виникнення не тільки свербіння і облисіння, а й утворення болячок.
  6. Вугрова хвороба . Котяче вугрова хвороба собою являє поява закупорених пір-камедонів, в області підборіддя. Вугрова котяча висип ставати основою розвитку процесів запалення і в подальшому, утворення струпів на шкірі.
  7. Бактеріальні ураження . Патогенна бактеріальна мікрофлора, що викликає роздратування на шкірному покриві, призводить до розвитку гнійних ранок. Піодермія здебільшого вражає тварин зі слабкою імунною захистом. Тому завдання власника тварини по-всякому зміцнювати організм тварини, ретельно вибираючи раціон харчування і не захоплюючись самолікуванням.

Діагностика хвороб

Визначення точної причини, що спровокувала утворення корост на шиї у кішки, під силу тільки кваліфікованому ветеринарному професіоналу. Перш за все, доктор проводить збір анамнезу, визначаючи, коли з’явилися перші відмінні ознаки поразок.

Можливо, поява сверблячки і болячок носить сезонний характер, або ж тварина бути на медикаментозному лікуванні.

Далі призначаються лабораторні аналізи-загальний клінічний аналіз крові, Біохімія крові, біопсію з уражених ділянок покриву шкіри. Велике значення в діагностуванні болячок на шиї у кішки має проведення дослідження під спеціальною лампою з ультрафіолетом.

При підозрі на піодермію проводяться зіскрібки з пошкоджених частин і мазки для подальшого вивчення під мікроскопом.

Лікування

Терапія в багатьох випадках передбачає всеосяжний підхід. Залежно від конкретного збудника патологічного процесу і місця розташування болячок залежить подальше призначається лікарем лікування.

Перш за все, ветеринарний фахівець ліквідує відчуття свербежу або ж намагається звести його до мінімуму. Однак важливо пам’ятати, що свербіж – тільки лише сигнал організму про патологічний стан, тому завдання доктора, виявити причину. Якщо ж причина не встановлена при скасуванні препаратів проти сверблячки, він може з’явитися знову, а симптоми можуть посилитися. Крім шиї, свербіж і болячки можливо з’являться на інших ділянках тіла тварини.

Наприклад якщо основою виникнення болячок на шиї стала грибкова хвороба, фахівець призначить протигрибкові медикаментозні засоби великого спектру дії. Терапія грибкових інфекцій досить довга, що займає від 2 тижнів до 6 місяців.

Підступність грибкових інфекцій в тому, що навіть при довгому лікуванні немає абсолютної гарантії, що захворювання не повернеться знову.

У комплексі з протигрибковими засобами, призначаються імуномодулюючі препарати і антибіотики.

Паразитарні захворювання, що спровокували болячки на шкірі вихованця, лікуються шляхом проведення профілактичної протипаразитарної обробки і виключно після цього ліквідують свербіж і рани. Екзему ліквідують шляхом призначення седативних (заспокійливих) засобів і антигістамінних. Доповнюється аналогічна терапія комплексами вітамінних засобів.

Алергічну реакцію, що спровокувала свербіж і розчухи на шкірі, ліквідують після того, як буде виявлений алерген. Використовують антигістамінні засоби, а в разі приєднання секундарної мікрофлори, включають антибіотики. Підшкірні кліщі (короста), лікують акарицидними препаратами. Тривалість лікування становить не менше 4 тижнів. При обсіменінні ранових поверхонь бактеріями, використовують спеціалізовані Протибактеріальні лініменти і мазі, а ще застосовують глюкокортикостероїди.

Для зміцнення загальних захисних сил організму тварини, повсюдно використовуються у ветеринарії комплекси вітамінних і речовин на мінеральній основі, а ще іммунномоделірующіх препаратів. Не допустити сильне збільшення розмірів ранок і їх подальше поширення на площу тіла дозволяють спеціалізовані мазі і шампуні з антисептичною дією.

Лікування повинно проходити під суворим наглядом лікаря. В іншому випадку можливе погіршення стану, якщо у тварини зустрічається алергія на деякі ліки. При невідповідному лікуванні, фахівець може виправити схему терапії, що дасть можливість домогтися приємних результатів.

Профілактика

Заходи попередження виникнення болячок на шиї у кішки зводяться до деяких важливих пунктів. Володар тварини повинен ретельно оглядати власного улюбленця, відзначаючи будь-які порушення в стані вовняного покриву або шкіри. Важливо правильно годувати тварину, вибираючи найякісніші корми.

Кішки, які отримують натуральні корми, повинні систематично отримувати полівітамінні комплекси, що продаються в спеціальних магазинах для тварин. Уважне ставлення до вихованця, дає можливість вчасно виявити початок патологічного процесу і вжити заходів щодо ліквідації, а ще уникнути значних складнощів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close