Антигельмінтики для кішки

Гельмінтози дуже часто діагностуються у домашніх кішок, не звертаючи уваги на те, що препаратів для боротьби з внутрішніми паразитами випускається дуже багато. Гельмінтоз не рахується рідкістю, однак при цьому, може завдати серйозної шкоди здоров’ю тварини.

Неправильно вважати, що глисти можуть вражати виключно вуличних кішок. Домашні вихованці, які не мають безкоштовного доступу на вулицю, також схильні до ризиків інфікуватися глистами. Личинки гельмінтів здатні потрапити в організм вихованця з їжею або ж поряд з пилом, що потрапила в будинок з взуттям.

Важливо проводити профілактичну обробку, тому вибір препарату – важлива справа.

Загальні відомості про препарати від глистів

Вибір препарату від глистів, повинен проводитися ветеринарним фахівцем, так як є багато нюансів, які варто мати на увазі. Є кілька форм протипаразитарних препаратів, приготованих для усунення внутрішніх паразитів. Існують такі варіанти препаратів:

  • Суспензія. Найчастіше призначаються для лікування і попередження цестодозов і нематодозів. Ліки у вигляді суспензії успішно борються не тільки з статевозрілими особинами паразитів, однак і їх личинками. Суспензію легко давати кішці, завдяки формі рідини і спеціальному шприцу-дозатору. Дуже часто призначаються суспензії для прийому маленьким кошенятам і старим тваринам.
  • У формі таблеток. Протипаразитарний препарат у вигляді таблеток, відрізняється зручністю в зберіганні і для подальшого транспортування. Найчастіше наказують препарат для спокійних кішок, у яких немає агресії і стресу при введенні препаратів у формі таблеток.
  • Засоби у вигляді крапель на холку. Сучасні препарати для боротьби з різними паразитами, що вражають організм тварини як зовні, так і всередині, можуть бути з’єднані в одному препараті. Призначають засіб частіше для кішок, які мають норовливий характер.

Варто пам’ятати, що обробка від паразитів повинна проводитися систематично, незалежно від того, є у кішки глисти чи ні. Якщо володар не бачить симптомів гельмінтозу, це не означає, що тварина чисто від паразитів.

Правила вибору лікарського засобу для кішки

Перед тим як давати вихованцеві протипаразитарний засіб, рекомендується отримати консультацію з ветлікарем. Неймовірно гостро стоїть питання, якщо стосується справа маленьких кошенят. Спеціаліст обов’язково проведе необхідний огляд улюбленця, призначить ряд лабораторних аналізів, що дозволяють виявити можливі патології органів знаходяться всередині. Також аналізи потрібні для того, щоб визначити вид гельмінтів, що вразили організм вихованця.

Експерти радять використовувати засоби, що володіють великим спектром дії, що знищують дорослих круглих і стрічкових гельмінтів, а ще їх личинки. Комплексні засоби наказують також і для боротьби з блохами, кліщами і волосоїдів. Головне не забути врахувати ряд правил при підборі препарату:

  • Вік вихованця. Маленьким кошенятам також як і дорослим тваринам, необхідно проводити профілактичну протипаразитарну обробку. Але препарати вибирають власне, виходячи з особливостей організму. Перша протипаразитарна обробка проводитися почавши з 3-тижневого віку. Найпрекрасніше підбирати суспензію, так як вона може бути розрахована на невелику вагу тварини.
  • Стан організму. Перед плановою дегельмінтизацією потрібно дати оцінку стану тварини. Обробляти кішку від глистів потрібно кожні 3-6 місяців. Навіть в разі якщо вихованець не покидає будинок, небезпеки інфікування існують. Яйця і личинки глистів потрапляють в будинок поряд з взуттям власника, зараженими м’ясом і рибою. Перед самою процедурою дегельмінтизації тварина не повинно перебувати виснаженим і ослабленим. Якщо є наявність виснаження, рекомендується заздалегідь провести підтримуючу терапію, що дає можливість зменшити негативний вплив отруйних речовин, що виділяються гельмінтами в процесі їх діяльності і власної загибелі. До особливостей стану здоров’я відносять і період виношування кошенят. У цей період проводити протипаразитарну обробку не рекомендується, тому слід приготувати це заздалегідь за 2 тижні перед в’язкою. Відсутність протипаразитарної обробки може стати великою проблемою для виношування потомства. Кошенята внутрішньоутробно можуть інфікуватися від матері і померти.
  • Вага тварини. Правильно обрана дозування протипаразитарного кошти, дає можливість винищувати паразитів в організмі, не завдавши при цьому шкоди здоров’ю. Для розрахунку дозування, потрібно зважити тварина. Зі зворотного боку упаковки препарату, прописана доза кошти, розрахована за вагою тварини. Найдоступніший засіб-суспензія. На кожен кілограм ваги кішки, потрібен 1 мілілітр препарату. Таблетовані засоби даються в основному, в розрахунку – 1 таблетка на кожні 4 кілограми ваги тварини. Важливо правильно дотримуватися дозування. В іншому випадку, можна отримати передозування. Якщо препарату буде дуже мало, ефективність також буде зменшена.

До уваги господарів – препарати для дегельмінтизації собак застосовувати для кішок заборонено.

Також необхідно не забувати і про сумісність з іншими ліками. Якщо тварина отримує лікування, то перед проведенням дегельмінтизації, рекомендується отримати консультацію з ветеринаром. Спеціаліст повинен перевірити сумісність призначених препаратів з протигельмінтними засобами і вибрати саму відповідну схему.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close