Агресія кішки на прийомі у лікаря

Природною реакцій будь-якої тварини на різка зміна обстановки вважається ворожість.

Похід у ветеринарну клініку для більшості домашніх улюбленців, особливо кішок, стає джерелом стресу. Тому для більш комфортабельного присутності в приміщенні клініки і на прийомі у ветеринара, рекомендується тримати улюбленця в спеціальній перенесенні. В іншому випадку навіть найспокійніше і поступливе тварина може втекти або заподіяти шкоду власному господареві в нападі агресії.

Важливо пам’ятати одне правило-ветеринарні лікарі люблять тварин і вміють з ними спілкуватися, але одночасно не є дресирувальниками кішок.

Причини агресії кішки на прийомі у лікаря

Відвідування ветеринарної клініки, тим більше для тварини, якого привели на прийом вперше, виявляється основою сильного стресу.

Кішки від природи не люблять змінювати обстановку і відчувають себе дуже затишно на власній території. У зв’язку з цим, кішки, на відміну від собак не люблять подорожувати в автомобілі або іншому транспорті, незалежно від присутності власника.

Основою агресії у кішки на прийомі у лікаря як правило виступає:

  • відчуття болю в результаті патологічного процесу;
  • своєчасні втручання;
  • очікування шкоди з боку сторонніх людей.

Рідше основою агресивної поведінки улюбленця на прийомі у фахівця вважається риса характеру самої тварини. Деякі кішки відчувають страх перед майбутніми обстеженнями, інші ж просто не люблять, коли до них хтось торкається.

Відвідуючи ветеринарну лікарню, господареві необхідно розуміти, що тварина володіє тонким нюхом і відчує запах страху і жаху, яким просякнуті стіни клініки.

Страх у тварини і відповідне бажання оборонятися, у кішки викликає дослідження за допомогою ультразвуку, яке проходить частіше в положенні «кішка на спині». Неприродна для вихованця поза з відкриттям найуразливіших ділянок тіла змушує тварину нервувати набагато більше.

Багато кішки, господарі яких не привчили тварину до проведення гігієнічних обов’язкових процедур (чистка вух і зубів, вичісування шерсті), можуть неадекватно реагувати на дотики інших людей, дуже швидко впадаючи в агресивний стан.

Ветеринари відзначають, що найбільш норовистим характером володіють шотландські і британські кішки. Вони самодостатні і не терплять зайвих дотиків до власної вовни, не якщо говорити про Інші частини тіла. При проведенні процедур агресивно налаштованим кішкам, фахівці обов’язково одягають намордник, а лапи обмотують щільною стрічкою. Це дасть можливість врятувати кішку від зайвих мук, провівши процедуру швидше.

Майте на увазі той момент, що основою агресії у кішки, на прийомі у ветеринара або в домашніх умовах, як правило виступає не тільки страх або нордичний характер. Факторами, що провокують агресію у кішок виступають патологічні процеси в головному мозку, хвороби надниркових залоз, нирок, щитовидки або ж епілепсія.

Детальніше про всі допустимі причини агресивної поведінки кішки>>>

Як впоратися з агресією

Справитися з агресією можна лише ретельною підготовкою тварини до майбутнього відвідування фахівця.

Важливо правильно налаштувати кішку, а ще придбати намордник за розмірами. Перед відвідуванням оздоровчі центри рекомендується зрізати кішці кігті щоб не було пошкодження як ветеринара, так і самого власника.

Кішки, як і собаки, мають властивість відчувати підстерігає небезпека, тому відчувати дискомфорт починають перш, як володар переступить поріг клініки.

Перевозити кішку слід тільки в спеціальній перенесенні. для того щоб поїздка була дуже комфортною для улюбленця, рекомендується привчити до перенесення тварина заздалегідь.

Перебуваючи в самій клініці, важливо тримати тварину, навіть саме мирне і невелике, в перенесенні, прикривши її великим рушником або ковдрою. Це дасть можливість зменшити вплив на перелякане тварина зорових і звукових подразників. Таким чином, ступінь агресії кішки можна зменшити. Можна говорити з кішкою ласкавим голосом, заспокоюючи тварина, але тільки не відпускати до моменту заходу в кабінет фахівця.

Тиху і тиху кішку важливо вихваляти. Якщо ж тварина поводиться зі страхом або шипить, не можна його лаяти.

Також не рекомендується сильно притискати або струшувати улюбленця. Небажано виробляти шиплячі звуки в бажанні заспокоїти тварину. Грубі і різкі звуки, а ще незрозумілі для тваринного руху, тільки ускладнять його стан.

Для зниження прояву агресії у кішки на прийомі у фахівця, бажано дати вихованцеві час озирнутися в кабінеті у лікаря і виключно після цього приступити до потрібного огляду.

Рекомендується відвідувати ветеринарну лікарню з твариною, почавши з маленького віку. Вихованець швидше звикне до простих маніпуляцій, і в подальшому не буде відчувати стресу, виходячи з цього, ступінь прояву агресії виявиться нижче.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close