5 основних причин блідості слизових у кішки

Бліді видимі слизові оболонки у домашнього вихованця змушують власника переживати за здоров’я власного улюбленця.

Основою блідості слизових виступає анемія. Це патологічний процес, що з’являється через різке скорочення вмісту червоних кров’яних тілець (еритроцитів) і гемоглобіну в кров’яному руслі.

Анемія не захворювання, а один із симптомів розвитку патологічних станів в організмі.

Факторів, що провокують зміну кольору слизових оболонок, є велика кількість.

1. Захворювання крові

Одними з лідируючих є захворювання крові.

Залізовмісний білок-гемоглобін, розміщується на поверхні червоних кров’яних тілець. Завдяки гемоглобіну, до кожної клітини організму транспортується достатня кількість кисню. Патології у внутрішніх органах, що зачіпають систему крові, зустрічаються у домашніх кішок дуже часто. Симптоми з’являються через гострої нестачі кисню.

Цикл життя еритроцитів-близько 2 місяців. Червоні кров’яні тільця продукуються в кістковому мозку, звідки в подальшому потрапляють в кровоносне русло. Згодом, еритроцити припиняють виконувати власні функції, старіють і забираються з організму. Основою різкої зміни кількості червоних кров’яних тілець в організмі стає захворювання внутрішніх систем організму, що зачіпають кровотворні структури або ж в результаті дуже високої втрати еритроцитів.

Вплинути на загальний стан здоров’я здатні системні інтоксикації. Основою отруєння виступають небезпечні речовини, що потрапляють в організм з їжею або іншими елементами. Поряд з анемією, ознаками отруєння у кішки стають:

 • напади нудоти і блювоти; ; ;
 • проблеми з диханням;
 • порушення реакції на світловий подразник.

2. Аутоімунні захворювання

Впливати на кровотворення здатні аутоімунні патології.

Основою розвитку анемії як правило виступає руйнування і розпад еритроцитів раніше покладеного терміну. Цей вид патології-аутоімунна гемолітична анемія. Характерними симптомами розвитку захворювання є гемолітичними кризами. Діагностується частіше у молодих тварин і самок.

Захворювання з’являється на тлі ураження червоних кров‘яних тілець аутоантитілами з подальшим перетворенням їх в нестандартні сфероцити, що руйнуються в ретикулоендотеліальної системі. Сфероцити приходять в непридатність макрофагами в тканинах селезінки. При важкому гемолізі відбувається виділення вільного гемоглобіну. Ретикулоендотеліальна система не здатна переробити сфероцити в білірубін, що призводить до вимивання залізовмісного білка поряд з уриною.

Аутоімунна гемолітична анемія відрізняється не тільки блідістю помітних слизових оболонок, але і такими симптомами як:

  ;

 • пригнічення;
 • гостра нестача кисню, що виявляється задишкою у важкому ступені; і розвивається анорексією;
 • напади нудоти і блювоти;
 • збільшенням температури тіла.

В процесі діагностики, фахівець виявляє збільшення в розмірі селезінці на тлі дуже високої активності органу, а ще зміна в обсягах периферичних лімфатичних вузлів.

3. Інфекція

Бліді слизові оболонки вказують на анемію.

У вихованців проживають в будинку анемію може нагнітати інфекційний фактор. У ветеринарній практиці виділяють два ключових інфекційних захворювання крові:

  . Захворювання інфекційної природи, відрізняється пошкодженням еритроцитів з подальшим розвитком анемії. Збудник захворювання-Haemobartonella felis . Патоген має здатність кріпитися до стінок кров’яних тілець, не проникаючи всередину. При цьому відбувається пошкодження поверхні еритроцита з подальшим утворенням поглиблення і розташуванням гемобартонелл всередині. . Важке інфекційне захворювання для якого характерним вважається злоякісне розростання кровотворних тканин, провокується РНК-містить вірусом типу С. Вірус лейкозу супроводжується синдромом імунодефіциту, анемією і лейкозом.

4. Запалення систем органів

Блідість слизових оболонок може вказувати і на розвиток запалення у внутрішніх органах.

Збільшення температури тіла до критичних позначок, здатне спровокувати судинний спазм. В результаті до периферії кров надходить гірше, змінюється колір помітних слизових.

5. Генетичні захворювання

Ряд генетичних хвороб здатний спровокувати розвиток гемолітичної анемії.

Однією з подібних патологій вважається дефіцит піруваткінази, спадкове захворювання.

Піруваткіназа вважається ферментом, що забезпечує рухливість клітинних структур крові. Брак піруваткінази провокує зменшення еритроцитів і подальше виникнення анемії. Вихованець сонний, погано починає повніти, відзначається блідість помітних слизових оболонок, можливе збільшення в розмірі селезінки.

Гемолітична анемія в слабкій формі не вимальовується вираженими симптомами і тварина значний час може не виражати ознак патології. При значних навантаженнях або інфекційних захворюваннях, відбувається збій і швидкий прояв клінічної картини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close