Паркетний клей

Якщо необхідно придбати паркетний клей до вибору необхідно підійти вкрай обережно і ретельно. Ціна в цьому випадку не повинна бути основним фактором, більш важливий склад клею. Який клей краще, однокомпонентний або двох-компонентний — це теж не просте питання, вирішувати який потрібно буде самостійно.

Якщо буде куплений клей поганої якості, важливим критерієм вибору якого була ціна, через пару місяців паркет може почати виробляти скрипи і інші малоприємні звуки.Це попросить додаткових фінансових витрат, так як паркет потрібно буде демонтувати і ложить назад, використовуючи набагато якісний склад клею. Пропоную розібратися і проаналізуємо, який має сенс застосовувати паркетний клей, щоб покриття для підлоги служило дуже довго без ремонту. Тому рекомендуємо купувати клей у надійних продавців, зверніть увагу на магазин https://lekiwood.com/shop/parketnaya_himiya/klej/dvuhkomponentnyj_poliuretanovyj_klej_dlya_parketa_uzin_mk_92_s_10_kg.

Ключові умови до клею для паркету

Спочатку необхідно розглянути важливі характеристики, якими повинні володіти паркетні клеї. При цьому потрібно не забувати, що, в залежності від деревини і її попередньої обробки, відповідним буде тільки той або інший визначений склад, який гарантує найбільшу надійність утримання матеріалу для облицювання. Однаково важливо, на яку поверхню буде лягає матеріал. Бетон і фанера припускають застосування різних клеять сумішей, які зазвичай не вважаються взаємозамінними. І якщо в одному випадку ідеальним буде клей на поліуретановій основі для паркету, то в іншому він опинитися може мало придатним.

Щоб визначитися який підібрати клей для паркету, розглянемо перелік основних характеристик:

У складі клею повинно бути досить невелика кількість води. Наприклад якщо передбачається обробка такими породами, як ясен, бук і дуб, паркетний клей може містити вологу. Ці дві породи стійкі до її впливу. Якщо ж паркет зроблений з екзотичних або фруктових порід дерева, клей на основі води для укладання не годиться. Прикладом подібного продукту вважається водно-дисперсійний вініловий клей bostik tarbicol, він собою являє склад на основі води. Набагато краще буде застосувати двох- компонентний паркетний клей adesiv, який не містить воду.

Суміш клею повинна бути міцною і довговічною, оскільки вона буде застосовуватися для робіт зі справжньою деревиною, а експлуатаційний період більшості виробів з дерева, як всі знають, становить кілька десятків років. При цьому потрібно буде тільки часом полірувати і шліфувати поверхню паркету з повторним нанесенням на поверхню лаку. Більше нічого робити не знадобиться.

Якщо ж паркет буде покладений на недостатньо міцний клей, в даному випадку можуть трапитися різні неприємності. При циклювання поверхні масивні дошки будуть піддаватися істотною механічного навантаження. При цьому деякі паркетини будуть відклеюватися і на підлоги поверхні будуть виникати щілини. Завдяки цьому ціна клею не повинна грати ролі при його виборі. Чи готуєтеся ви купувати Тарбікол, або sikabond, при будь-яких обставинах дуже важливо розуміти тільки склад і надійність клею.

Пластичність клею — наступна важлива характеристика. Завдяки цьому рекомендується придбати клей, що дає можливість дощечках паркету розширюватися і звужуватися при зміні вологості і температури. Уникнути цього процесу за будь-яких обставин не вийде, оскільки він вважається справжнім властивістю деревини. Однокомпонентний це буде продукт або двох-компонентний — це вже інше питання.

Суміш клею не повинна давати усадки, щоб уникнути ряду малоприємних подарунків. Якщо ж протягом якогось часу клей для масивної дошки почне давати усадку, покриття для підлоги буде поскрипувати. Протягом якогось часу скрипи будуть посилюватися і ви зрозумієте, що спокуса вас невисока вартість клею зіграла власну злу роль. В результаті доведеться придбати звичайний якісний клей, зняти і по новому укласти весь підлоговий матеріал для обробки.Чи не слід також забувати про екологічних властивостях клею. Якщо існує можливість, непогано б придбати продукт, склад якого вважається безпечним для здоров’я. Прикладом такого клею вважається bostik tarbicol. Якщо ж він зроблений на основі розчинника, то під час укладання паркету найкраще скористатися відповідними захисними засобами дихальних органів. Але, навіть після того як завершені всі роботи, в приміщенні ще тривалий час буде перебувати раптовий поганий запах. На превеликий жаль, більшість марок клею містять розчинник, але боятися цього не потрібно. Якщо, наприклад, для підлогової облицювання застосовувався клей для паркету adesiv, досить буде провітрити кімнату протягом декількох діб, і запах повністю випарується. Інакше кажучи, розчинник повністю вивітриться.

Позначки:, , ,
close