Особливості інфрачервоного обігрівача

У холоди ми з величезною тугою згадуємо про жарких променях літнього сонечка. Особливо якщо комунальники не радують і знову затримують початок опалювального сезону. Або починають ремонтні роботи в самий розпал зими.

На випадок таких ситуацій непогано б обзавестися додатковим опалювальним приладом. Як вибрати інфрачервоний обігрівач і чому його називають «домашнім сонцем», ви дізнаєтеся з цієї статті. А якщо ви вже готові купити обігрівач, рекомендуємо відвідати сайт https://www.termoplaza.org.ua/.

Особливості інфрачервоного обігрівача

Головною перевагою і особливістю такого типу камінів є здатність нагрівати навколишні предмети.

Конвектор, тепловентилятор та інше обладнання орієнтоване на опалення повітря. Відповідно до законів фізики тепле повітря піднімається, а холодний опускається. Так що спочатку доведеться дочекатися, поки стане теплим ділянку під стелею. Тільки після цього потік змішається з холодним нижнім шаром.

Це провокує появу відразу двох недоліків систем:

  • на опалення йде досить багато часу;
  • витрачається електроенергія на прогрів непотрібних площ.

Інфрачервоні промені працюють зовсім по-іншому. Вони пронизують повітря, не змінюючи його температури. Свою енергію випромінювання віддає тільки зустрічається на шляху предметів. Меблі, перегородки та інші об’єкти нагріваються і самі починають проектувати тепло в простір. Тільки після цього підвищується температура повітря. Саме так діє сонце.

Цей механізм дії має цілий ряд переваг:

  • нагрів прилеглих предметів відбувається дуже швидко і починає відчуватися відразу після включення;
  • «Збити» промінь зі шляху не під силу вітру й протягу;
  • не впливає на вологість і не спалює кисень в кімнаті;
  • немає виділення шкідливих речовин;
  • безшумні;
  • вважаються енергозберігаючими, оскільки більш економно, ніж, наприклад, масляні обігрівачі, витрачають електроенергію.

Незвичайний принцип роботи значно розширює сферу застосування. Такі обігрівачі використовують не тільки для будинку, але і ставлять в сараях, теплицях, на виробництві.

На окрему увагу заслуговують відкрилися перспективи щодо застосування на вулиці. Тепер на верандах, у відкритих кафе і на дитячих майданчиках буде комфортно навіть в холоди.

Без недоліків теж не обійшлося, але вони куди менш значущі:

  • після відключення приміщення швидко остигає;
  • при неправильній установці і експлуатації існує ризик перегріву.

На вибір пристрою і правила монтажу потрібно звернути найпильнішу увагу. Інакше є ризик отримання опіків, також користувачі скаржаться на виникнення головного болю. Все це відбувається саме через неправильне використання.

Тип кріплення

Найбільш помітний неозброєним поглядом ознака обігрівачів — це вид установки. Вони бувають мобільні і стаціонарні.

Мобільні пристрої можна переміщати по своєму бажанню і розміщувати де завгодно. Або ж возити таку техніку з собою на дачу. Однак подібні зразки характеризуються меншою потужністю, а значить, і зігріває здатністю.

Вони встановлюються на підлогу і зустрічають на своєму шляху чимала кількість перешкод. Так що чекати від цього приладу чуда і моментальної віддачі не варто.

Найбільш зручні стаціонарні варіанти. Думаю, зрозуміло, що до них відносяться апарати, які передбачають кріплення в якомусь конкретному місці. Тепер розглянемо, якими вони бувають.

Стельовий

Устаткування кріпиться до стелі. Це дозволяє максимально збільшити тепловіддачу. Адже випромінювання поширюється на всі предмети і не зустрічає на своєму шляху перешкод.

Це найбезпечніший об’єкт: навряд чи комусь прийде в голову тягнутися до гарячого каміна. Через це для приміщень, де передбачається знаходження дітей — це оптимальний вибір.

Настінний

Такі екземпляри часто залучають в якості додаткового джерела тепла. Наприклад, їх ставлять в кутових квартирах на холодну сторону. Ефективність і охоплення пристроїв трохи гірше, ніж у попередньої різновиди.

Велика увага приділяється зовнішньому вигляду таких виробів, і підібрати відповідне рішення можна для будь-якого інтер’єру. Стильний зразок не тільки не зіпсує обстановку, а навпаки, пожвавить її.

Деякі питання викликає тільки безпеку експлуатації таких моделей. Тут потрібно побоюватися випадкових дотиків, тому в сім’ях з дитиною рекомендований монтаж високо від підлоги.

Позначки:, , , ,
close