Оренда квартири – на що звернути увагу? Не робіть цих помилок при пошуку квартири в оренду

Оренда квартири іноді є складним завданням. Наше практичне керівництво допоможе вам уникнути найбільш поширених пасток. Оренда квартири може здатися простою, але на практиці є багато пасток для людини, яка шукає квартиру в оренду. Недобросовісний власник, розпливчасті записи в договорі, приховані недоліки приміщення – це тільки початок довгого списку проблем, з якими може зіткнутися орендар.

Щоб їх уникнути, потрібно знати, на які попереджувальні знаки звертати увагу. З чого почати?

Оренда квартири-Поради для шукачів

Щоб зняти зручну квартиру в хорошому місці і уникнути неприємностей, варто зберігати пильність вже на етапі пошуку житла. Переглядаючи оголошення про нерухомість на сайтах оголошень або в соціальних мережах, уважно читайте опису квартир-власники іноді дають ключові дані (наприклад, відсутність меблів в квартирі) в самому кінці оголошення або приховують їх в частіше менш важливої інформації.

На жаль, звичайною практикою є також ігнорування незручних фактів в описі приміщення-наприклад, що кімната в оренду перехожа або що на кухні немає вікна. Якщо ми хочемо позбавити себе від непотрібної поїздки на перегляд квартири, варто уважно подивитися на фотографії, детальніше дивіться на сайті.

— Одного разу через неуважність я мало не найняв однокімнатну квартиру… без дверей для ванної. — Фотографії в оголошенні я переглянув швидко і нічого дивного не помітив. Оглядаючи квартиру, я також пропустив це в перший момент-я був занадто зосереджений на перевірці інших речей. Я зрозумів в останній момент! А господар ще намагався закрутити, що це не проблема, що ж можна повісити фіранку…

Попереджувальним сигналом при перегляді оголошень завжди повинна бути підозріло низька ціна. Якщо квартира коштує набагато дешевше, ніж інші квартири в оренду в тому ж районі або навіть на тій же вулиці, швидше за все, щось не так з нею. Нашу підозрілість також повинні викликати пропозиції, в яких не вказано номер телефону або автор яких просить зв’язатися з вами за особистою адресою електронної пошти, минаючи контактну форму на сайті. Таку форму контакту воліють найчастіше ШАХРАЇ, які таким чином уникають залишати сліди спілкування з жертвою на сайті оголошень.

Не купуйте кота в мішку

Коли якась квартира в оренду вже впадає в очі, прийшов час зв’язатися з власником. На жаль, саме на цьому етапі пошуку багато людей стають жертвами шахраїв. Популярним методом вимагання грошей є вимога від орендаря заплатити за можливість перегляду приміщення. Ці типи оголошень з’являються особливо на початку осені, коли шукачі квартир більш відчайдушні. Такі пропозиції слід обходити широкою дугою-в більшості випадків після отримання грошей шахрай перестає відповідати на дзвінки, а орендар залишається ні з чим.

Із запитом такої плати також можна зіткнутися, скориставшись послугами агентства нерухомості. Компаній, які використовують цю практику, краще уникати-на ринку є безліч агентств, які допоможуть нам знайти квартиру без додаткової оплати. Перш ніж приймати рішення про співпрацю з конкретним агентством нерухомості, завжди перевіряйте відгуки про нього в Інтернеті. Перш ніж підписувати договір з такою компанією, давайте також точно визначимося, за які послуги ми платимо. Надійний агент повинен:

  • надати покупцеві житло, відповідне його очікуванням,
  • ПОСЕРЕДНИЦТВО В контакті між орендарем і орендодавцем,
  • представити кожне приміщення,
  • надати повну інформацію про умови та орендні плати,
  • підготувати необхідну документацію,
  • консультувати з формальних питань,
  • відповісти на всі питання орендаря,
  • контролювати підписання договору та інших документів.

Єдина плата, яку орендодавець повинен стягувати з орендаря заздалегідь, — це застава. Як правило, вона еквівалентна одній місячній орендній платі, хоча при виключно привабливих квартирах бувають також застави в розмірі двох або трьох орендних платежів. Як правило, орендар повинен внести заставу тільки після підписання договору-проте є власники, які вимагають ці гроші раніше. Якщо ми згодні з такою умовою, ми робимо це на свій страх і ризик. У такій ситуації найбезпечніше запросити письмове підтвердження внесення застави. Якщо у нас немає такої можливості, варто хоча б однозначно назвати переклад – таким чином, при необхідності ми зможемо довести, що власник квартири отримав від нас гроші.

На що звернути увагу при огляді квартири?

Переглядаючи квартиру в оренду, людина, яка цікавиться приміщенням, повинен уважно оглянути всі приміщення. Необхідно перевірити, перш за все, загальний стан приміщення, його обладнання (особливо побутова техніка і RTV), а також ефективність установки – варто включити на тест світло в кожній кімнаті, відпустити воду з-під крана, запалити плиту і т.д. оглядаючи квартиру навесні або влітку, не забудьте перевірити герметичність вікон-це буде мати велике значення взимку. Тривожним сигналом має бути будь-яка невідповідність між описом в оголошенні і фактичним станом-якщо, наприклад, це не так. замість радіаторів ми знайдемо електричні радіатори, краще відмовитися від такої квартири.

Однак, оглядаючи приміщення та околиці, варто також звернути особливу увагу на кілька речей, які менш досвідчений орендар може легко не помітити.

Стіни-темні плями в кутах або за меблями, особливо у ванній або кухні, можуть передвіщати проблеми з цвіллю.Електричні розетки — їх кількість і розташування вплине на наш комфорт в квартирі. У свою чергу, пошкоджені розетки можуть бути небезпечними і потребують ремонту.Замки-якщо в кімнатах є окремі замки, варто перевірити, що вони справні, і запитати, у кого є ключі від них.Ліжко-варто хоча б ненадовго присісти на неї. Якщо він попереджувально тріскається або руйнується, предмет меблів вже підходить лише для заміни.Газова плита у ванній кімнаті-давайте перевіримо її працездатність, відкрутивши гарячу воду. До речі, також добре звернути увагу на тиск води-особливо на верхніх поверхах.Шум-якщо під час візуального огляду звуки з сусідніх квартир або з вулиці чітко чути, в такій квартирі буде важко відпочити.Жолоб-якщо на сходовій клітці є діючий жолоб, в квартирі, швидше за все, з’являться таргани, клопи або інші комахи. На проблеми з комахами також може вказувати наявність інсектицидів у шафах.Інфраструктура-в районі повинні бути не тільки магазини, а й Перукарні, Поштові відділення, банки та інші пункти обслуговування. Якщо їх не буде поруч з квартирою, вирішити найпростішу справу стане проблемою.Огляд приміщення також дає можливість задати всі найважливіші питання. Варто запитати m.in. Умови користування квартирою, терміни оплати, витрати на можливий ремонт і думка власника, наприклад, про прийом гостей, куріння в квартирі або присутності тварин. Якщо квартира або кімната в оренду представляє нам виїжджає людина, нам пощастило-варто запитати про його досвід. Ми часто дізнаємося таким чином те, що власник ніколи не скаже нам!

Позначки:, , , , , , , , , , , , , , ,
close