Культовий японський нейкід від Хонда

Під час розробки оригінального CB1100 інженери Honda посилалися на такі мотоцикли, як CB500 Four, CB750F, CB900F та дуже особливий CB1100R та їздили на них. Нові лінії та деталі CB1100 EX засновані на елементах цих новаторських мотоциклів.

Модернізований мотоцикл отримав збільшений паливний бак, нове сидіння, бічні кришки та ручку для пасажира. Кріплення фари знято. Ці зміни були результатом часу, проведеного з новішими моделями історичних чотирициліндрових двигунів Honda. У той час як диски зі спицями є результатом стилістичного посилання на початок історії CB. Вихлопна система CB1100 4-2-1 була замінена подвійною системою глушника 4-2-2.

У подвійній сталевій рамі CB1100 EX знаходиться рядний 4-циліндровий двигун об’ємом 1140 куб. см, який поєднується з традиційною телескопічною вилкою діаметром 41 мм спереду та двома амортизаторами ззаду. Загалом створюється ефективна та дуже добре налаштована підвіска. Вертикальна та природна посадка водія залишилася незмінною.

Швидше за все, найважливішою модифікацією 2014 стане 6-ступінчаста коробка передач, яка зробить водіння ще більш розслаблюючим. Нова панель приладів з ефектними подвійними круглими аналоговими циферблатами доповнена індикатором передачі та обчислювачем витрати палива та запасу ходу. Модифіковані та зменшені поворотники завершують оновлення CB1100 EX.

Двигун мотоциклу

В основі CB1100 https://honda.ua/ лежить двигун DOHC з повітряним охолодженням через 2-міліметрові ребра та масляним охолодженням через 335-міліметровий радіатор, встановлений спереду. Ребристість привабливого сріблястого кольору вирізняє цей байк серед усього модельного ряду Honda. Після вимкнення двигуна, під час остигання, плавці видають характерне цокання, яке навіває дух історичних машин. Двигун досягає швидкості 8500 об/хв. Ступінь стиску становить 9,5:1, а максимальна потужність становить 66 кВт (89,8 л.с.) за 7500 об/хв. Максимальний момент, що крутить, становить 91 Нм при 5000 об/хв.

Плавна, миттєва подача потужності та крутного моменту у всьому діапазоні обертів є найбільш важливою особливістю 4-циліндрового 4-тактного двигуна CB1100, який без зусиль та необхідності затято в’їжджати у червону зону показує себе з кращого боку.

Діаметр циліндра та хід поршня становлять 73,5 мм x 67,2 мм. Подвоєні розподільні вали наводяться в рух центральним ланцюгом, а кут нахилу клапанів становить 26,5 °. Діаметр клапана впускного 27 мм, випускного клапана 24 мм. Один врівноважує вал забезпечує плавну роботу без непотрібної вібрації.

Подвійні глушники CB1100 EX на 40 мм коротші, ніж одинарний вихлоп CB1100, і налаштовані так, щоб відповідати характерному звуку рядної четвірки. Замість раніше встановлених колекторів з нержавіючої сталі хромовані колектори мають подвійні стінки, щоб унеможливити ризик знебарвлення поверхні через високу температуру.

Зберігаючи переваги 5-ступінчастої коробки передач, ретельно підібраної для прискорення та гарної реакції дросельної заслінки, нова шоста передача є підвищуючою передачею, яка знижує витрату палива на швидкостях автомагістралі завдяки нижчим оборотам двигуна.

Позначки:, , , , , ,
close