Актуальність рацій для військових

Стабільний зв’язок для військових часто може врятувати життя, адже допомагає швидко подати сигнал тривоги чи попросити про допомогу. Саме тому так важливо правильно обирати портативні радіостанції, тобто рації. Вони повинні бути гарно захищені фізично, тобто поміщені в міцний корпус. Не менш важливим є захист від перехоплення радіосигналу.

Основні переваги радіостанцій в умовах ведення воєнних дій

Ось головні причини обрати рацію для військових:

  • стабільний зв’язок на різній відстані (залежно від потужності передавача та рельєфу місцевості);
  • передача радіозв’язку на захищеній частоті;
  • зручність перенесення та використання;
  • просте налаштування для передачі даних у критичних ситуаціях.

На що звертати увагу при виборі рації?

Важливо обирати рацію за типом живлення — батарейки чи акумулятор. Перший варіант доступний, його просто замінити, проте в екстремальних умовах потрібно мати з собою запасний комплект батарейок. Акумулятор забезпечує більшу потужність, дозволяє використовувати пристрій довший час, проте потрібно не забувати його заряджати.

Частотний діапазон — тут усе просто, чим він ширший, тим більш універсальною буде пристрій.

Потужність передавача впливає на дальність дії рації. Найпотужніші моделі дозволяють передавати дані на відстань до 15 кілометрів.

Канали — діапазон дробиться на окремі часточки, котрі дозволяють одразу декільком користувачам одночасно перебувати в ефірі.

Також звертайте увагу на важливі функції в цифрових раціях — шифрування, в аналогових — скремблювання.

Популярні моделі рацій для використання військовими

Одна з найбільш затребуваних моделей рацій — Hytera PD405 UHF, котра повністю відповідає стандарту DMR. Рація має ергономічний дизайн, компактні розміри, зручний та зрозумілий інтерфейс. Важливою особливістю є підтримка технології TDMA, котра вдвічі збільшує спільне використання одного каналу.

На цій рації можна отримати до 40% додаткового робочого часу, при такій же потужності, якщо порівнювати з аналоговими раціями.

При цьому рація може працювати як в цифровому, так і в аналоговому режимі, тож ви можете не непокоїтися про те, що пристрій не буде сумісним з аналоговими системами.

Ще одна аналогово-цифрова рація — Motorola DP4400 VHF, котра підтримує інтеграцію модуля ГЛОНАСС/GPS, підтримує стандарт Bluetooth. В цьому пристрої встановлена краща в цьому класі аудіосистема, котра підтримує функції сповіщення та інтелектуального керування гучністю. Рація працює в діапазонах УВЧ и ДВЧ, підтримує до 100 каналів, витримує занурення у воду, а також відповідає стандарту FM по іскробезпеці.

KENWOOD NX-3220E — універсальна рація, котра підтримує цифрові протоколи DMR та NXDN, може працювати в цифровому та аналоговому режимах. Рація створена для роботи в жорстких умовах, підтримує безліч функцій у тому числі Bluetooth для бездротових аудіо аксесуарів. Великий 5-рядковий екран дозволяє швидко відслідкувати статус та поточну інформацію радіостанції.

Позначки:, , , , ,
close