Нові міста світу, побудовані з нуля за останні 20 років

Багато міст світу мають довгу і багату історію, але досі продовжують з’являтися нові поселення, в яких тепер живуть сотні тисяч або навіть мільйони людей. Сьогодні розповімо про міста, яких не існувало ще буквально 20 років тому.

Гальштат, Китай

Відносно недавно в Піднебесній відкрився туристичний населений пункт — копія знаменитого австрійського містечка Гальштат (Hallstatt), внесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Китайська ж житлова забудова розташувалася в провінції Гуандун, за кілька кілометрів від Гонконгу.

Будівництво почалося 2011 року. Спочатку тут з’явилася копія австрійської лютеранської церкви, потім вулиці, майже на сто відсотків схожої на оригінал. Для створення озера довелося поміняти структуру місцевості. Реалізація проєкту обійшлася в 940 млн доларів.

Багато країн засудили Китай за таке рішення, але у туристів Гальштат користується популярністю. Сюди приїжджають і австрійці, щоб знайти подібності та відмінності. Недорогі авіаквитки до Китаю шукайте на Aviata.kz.

Місто короля Абдалли, Саудівська Аравія

Про створення економічного міста було оголошено 2005 року колишнім правителем країни Абдаллою ібн Абдул-Азізом. Проєкт досі реалізується вздовж узбережжя Червоного моря ось уже понад 15 років. Розвиток мегаполісу має зменшити залежність економіки від нафтової промисловості.

Самому королю не судилося побачити своє дітище, він помер 2015 року. До цього моменту було забудовано лише 15 відсотків міста. За планом воно повинно буде вміщати 2 млн осіб. На сьогодні триває розвиток, сюди можуть приїжджати мандрівники. Уже відкрили двері готелі, торгові центри, ресторани.

Сонгдо, Південна Корея

«Розумне» місто зводять з нуля з 2003 року вздовж набережної Інчхона, за 30 км на північний захід від Сеула.

Будівництво цього мегаполісу стало найдорожчим за всю історію світової нерухомості. На проєкт уже витратили понад 40 млрд доларів. Закінчити його розраховують до 2025 року.

Сонгдо називають «розумним» тому, що тут працює система пневматичного збору сміття, на всій території доступний високошвидкісний інтернет, а саме місто побудоване таким чином, що в будь-яке місце можна дістатися за 15 хвилин. Місто має стати технологічною столицею півострова.

Станом на 2019 рік тут налічувалося близько 160 тис. жителів.

Нейпьідо, М’янма

На початку 2000-х правителі країни вирішили, що держава живе бідно через те, що столиця неправильно розташована за феншую. Тому влада знайшла нове місце для майбутнього центру М’янми. У 2002 році за 320 км на північ від колишньої столиці Янгона почалося будівництво Нейп’їдо. З 2005 року тут почали заселятися люди.

Сьогодні в новій столиці проживає понад мільйон осіб. Саме місто розділене на 4 зони: для проживання, військових, державних будівель і відпочинку.

У світі багато дивовижних місць. Плануючи подорож, пам’ятайте, що вигідні квитки на літак ви завжди зможете купити на сайті або в додатку Aviata.kz. Пошук займе всього 2 хвилини. Купуючи квитки в додатку, ви збираєте бонуси.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , ,
close