Сумісність креветок із рибами в акваріумі

Сумісність креветок із рибами в акваріумі - Ветеринар

Креветки часто стають мешканцями акваріумів у власників-новачків. Жителі прісноводних ставків дуже невибагливі. Піклуватися про них легко, як і годувати. Якщо креветки будуть перебувати з рибами, то варто особливо ретельно підійти до їхнього вибору.

Сумісність креветок із рибами в акваріумі - Ветеринар

Деякі сусіди можуть просто вбити маленьких жителів.

Особливості характеру креветок

Здорові ракоподібні ведуть досить активний життєвий спосіб. Креветки регулярно перебувають у русі. Зазвичай пересуваються по рослинах або ґрунті, а ось плавають нечасто. Групові запливи можливі тільки в період активного розмноження.

Під час доливання свіжої води в акваріум активність зростає в кілька разів. Для креветки подібне явище безпосередньо асоціюється з дощем. Якщо навіть крилі кілька днів метушаться в товщі води, турбуватися не потрібно. Вони всього то захоплюються новою атмосферою. Все так райдужно, якщо акваріум належить виключно креветкам.

Якщо ж є сусіди-риби, то варто уважно стежити за обстановкою, адже більшість сприймає креветок як їжу. Великі екземпляри членистоногих досить ненажерливі, що веде до забруднення акваріума. Поява великої кількості водоростей і порушення екосистеми можуть стати причинами захворюваності серед риб. Іноді поведінка креветок в акваріумі може бути дуже агресивною. Вони з ревнощами ставляться до власної території та можуть позбуватися конкурентів.

Фактори, які можуть вплинути на сумісність

Креветки можуть уживатися з іншими живими істотами в одному акваріумі, але виключно якщо створені всі належні умови. І до того ж варто правильно підбирати сусідів. Проте, все пов’язано. На сумісність впливають багато нюансів.

  1. Розміри криля і риб мають бути приблизно схожими. В іншому випадку перші будуть швидко з’їдені останніми.
  2. Молодняк необхідно відсаджувати за будь-яких обставин. Якщо навіть риби спокійно ставляться до дорослих креветок, вони спробують з’їсти маленьких.
  3. Створення складного ландшафту — запорука успіху. Членистоногі повинні мати можливість залишатися в тіні. Камені, рослини, корали, гроти і ґрунт послужать хорошим укриттям.
  4. Важливо вчасно годувати всіх жителів акваріума. Недоїдання призведуть до бійок.
  5. Розмір посудини має бути відповідним. Перенаселення може призвести до дуже високої агресії всіх жителів.

Якщо навіть невелика креветка зможе втекти від риб, що нападають, вона буде відчувати сильний стрес, що все одно призводить до загибелі. А ось представники Macrobrachium становлять небезпеку для власних сусідів. Цей вид виростає до 30 см і з’їдає всіх маленьких риб, а великих — калічить. До питань сумісності необхідно підходити продумано.

При розробці змішаного акваріума коректніше підбирати креветок під риб, але не навпаки. Спочатку варто підселити не зграю, а кілька особин. Власнику слід подивитися за поведінкою сусідів. Поступове підселення рачків в акваріумі допомагає жителям адаптуватися один до одного.

З якими породами риб співіснують?

Однозначно передбачити хороший результат сусідства фактично не можна. Універсальної таблиці сумісності просто не існує, все спирається на досвід господарів. Найкраще креветки співіснують з рибами-чистильниками. Сомики і різні водорослеїди будуть прекрасними супутниками для ракоподібних.

Ампулярії та ракоподібні з найрізноманітніших світів, і тому прекрасно співіснують. В акваріумі великого розміру вони можуть жити і не запідозрити один про одного. Равлики бурхливо розмножуються, проте креветки можуть контролювати цей процес шляхом поїдання мальків. Баланс буде підтримуватися навіть без втручання людини.

Креветок можна поселити в одному акваріумі з неонами. Такі різновиди, як акантофтальмус і коридорас, сумісні з членистоногими за умови правильного ландшафту. Чудово виглядають ракоподібні поряд із червоними, чорними та синіми гуппі. Утримувати разом жителів буде легко завдяки їхній нескладності та дружелюбності. Сусіди в особі миролюбних паротоцинклусів, мікропецилій і неонових райдужниць теж будуть дуже доречними.

З ким співжиття можливе, але не вкрай бажане?

Важливо ретельно поставитися до вибору виду креветки. Здебільшого конкретно вона може нести небезпеку для сусідів, а не навпаки. Синіх креветок не можна утримувати в одному акваріумі з іншими видами ракоподібних. Щоправда, це пов’язують не з агресивністю, а з кровозмішенням. Яскраві членистоногі швидко втратять власну особливість через схрещування з набагато простішими видами.

Тримати в одному акваріумі раків і креветок не варто, тим більше якщо останні належать до великих видів. Важливо забезпечити незліченну безліч укриттів і часте харчування. В іншому випадку сусіди швидко стануть ворогами. Зазвичай нападають власне раки, але трапляються і другі ситуації.

Навіть добрих великих риб заводити не рекомендується. Креветки почнуть вести досить обережний життєвий спосіб і будуть регулярно відчувати страх. Ведення нічного стилю життя призводить до потьмяніння панцира, членистоногі втратять власну привабливість. Риби ж обов’язково поласують сусідами, якщо ті поміщаються їм у рот. Просто це може статися не відразу, а в день, коли господар вчасно не дасть їжі.

Якщо все таки хочеться поселити поряд з непотрібними сусідами, то варто покласти в акваріум мох. Там креветки зможуть ховатися і потроху перестануть боятися жителів. Не варто селити малюків з агресивними різновидами сомів. Не потрібно поєднувати членистоногих з подібним рибами:

  • цихліди;
  • скалярії;
  • барбуси;
  • гольці;
  • гурамі.

З ким спільне утримання протипоказане?

Багато видів риб ставляться до креветок нейтрально і просто не помічають їх за умови необхідної кількості їжі. Але існують й інші, які готові напасти при змінах середовища проживання від голоду або просто так, граючись. Важливо стежити, щоб в акваріумі не піднімалася температура води. У період розмноження рекомендується розселяти жителів у різні посудини.

Досить небезпечно селити ракоподібних з мечоносцями та іншими живородними видами. Такі сусіди можуть сьогодні поставитися до малюків нейтрально, а наступного дня почати жорстоке і цілеспрямоване винищення. Великі риби на кшталт пецилій, родостомусів, брохісів можуть ставитися до сусідів як до потенційної їжі. Небезпечно з’єднувати в одному акваріумі креветок з барбусами, гірінохейлусами і кардиналами.

Є варіанти, коли членистоногі та півники уживалися на одній території. Однак фахівці не схвалюють таке сусідство, воно може практично за добу завершитися повним знищенням малюків. Агресивні хижаки просто не можуть спокійно уживатися з креветками. Риби в цьому випадку сприймають сусідів тільки замість жертв.

Смертю рачків у перші години закінчується поселення на одній території з гурамі, золотими рибками, апістограмою Рамірезі, пельвікахроміс. Часом трапляється, що хижі риби не нападають на зграї креветок, а виловлюють їх поодинці. Певні види великих членистоногих можуть робити спроби захищатися. Але зазвичай, у багатьох випадках мирного проживання в такому змішаному акваріумі домогтися не виходить.

Макропод і креветка не можуть жити разом. Фільтратори страждатимуть від нападу риб. Особливо небезпечно йдуть справи під час скидання панцира. Під час линьки ракоподібні занадто вразливі і стають легкою здобиччю. Якщо ж підбирати дуже великих рачків, то небезпека загрожує рибам, малі габарити роблять їх потенційними жертвами.

Позначки:, , , , ,
close