Оксидатор для акваріума: що це і для чого він потрібен?

Оксидатор для акваріума: що це і для чого він потрібен? - Ветеринар

Оксидатор — це екологічно безпечний пристрій. Такий пристрій зазвичай застосовується для аерації води як заміна компресору в невеликих водоймах, створених штучним шляхом. Необхідно зазначити, що функціонує оксидатор, не видаючи шуму.

Оксидатор для акваріума: що це і для чого він потрібен? - Ветеринар

Призначення

За допомогою оксидатора можна отримати кисень методом розкладання пероксиду водню на складові: воду і кисень. Агрегат сприяє насиченню акваріумної води цим корисним газом, його застосування важливе в резервуарах малого об’єму або в тих, де росте досить багато рослин. Вночі вони мають властивість активно вбирати кисень, як наслідок, у риб може з’явитися задуха, що часто призводить до їхньої загибелі.

Зазвичай рибки дуже благотворно відгукуються на роботу оксидатора, особливо Золоті рибки, апістограми, а ще дискуси.

Досвідчені акваріумісти напевно прекрасно знають, як важко зупинити процес руйнування твердих наростів на голові риб або позбутися “азіатки”. І з тією і з іншою проблемою успішно справляється оксидатор.

Зазначено, що його застосування допомагає зменшенню концентрації нітритів у штучній водоймі, окислює нез’їдені залишки продуктів, за рахунок чого відбувається стримування виникнення донної органіки. Це, зі свого боку, запобігає появі небезпечної в’єтнамки і нитчатки в ставку, а синьо-зелені водорості абсолютно не переносять дії приладу. Таким чином, пристрій сприяє боротьбі з розростанням водоростей, але одночасно абсолютно не чинить отруйної дії на рибок і не порушує біоценозу резервуара.

Як зазначено в інструкції, використання пристрою багато в чому покращує адаптацію новопридбаних риб до умов проживання, тому особливо продуктивним прилад є під час карантинування. Необхідність в оксидаторі також часто з’являється у жителів невеликих пунктів проживання, віддалених від великого міста, а ще у людей, які приїхали разом з власними вихованцями на дачу. Це не є секретом, що в подібних місцях часто з’являються перебої з подачею електричної енергії, і компресор не може робити аерацію води, що призводить до загибелі мешканців акваріума.

Крім того, навіть дуже якісні розсікачі видають гул, це часто спричиняє дискомфорт, тим паче, коли штучний ставок розміщують у спальній або кімнаті для дітей. У цьому варіанті використання оксидатора буде найправильнішим рішенням.

До важливих переваг застосування приладу можна віднести:

  • збагачення води в акваріумі молекулярним киснем;
  • немає потреби в джерелі електроенергії та проводці;
  • пригнічення хвороботворної мікрофлори — простих мікроорганізмів, бактерій і небезпечних грибків;
  • окислення нітритів та інших продуктів розпаду;
  • високоефективне біологічне очищення води.

Все це сприяє збільшенню якості води, а отже, найсприятливішим чином позначається на здоров’ї мешканців акваріума, дає можливість полегшити стан риб, уражених бактеріальними хворобами і збільшує редокс-потенціал ставка.

Позначки:, , , , , , , ,
close