Біла акваріумна жаба: опис і рекомендації щодо утримання

Біла акваріумна жаба: опис і рекомендації щодо утримання - Ветеринар

Рибки — це, безсумнівно, дуже добре, вони найкрасивіші та найграйливіші створіння. Однак в акваріумі можна тримати не тільки їх, а ще багато цікавих мешканців. Один із гарних прикладів такого жителя — жаба. Що це за «звір» такий і як за ним правильно доглядати — пропоную розібратися.

Опис видів

По суті, жаби, які виступають у вигляді вихованців, що проживають у будинку, бувають тільки двох варіантів.

  • Ксенопус. Має альтернативну назву «шпорцева жаба».
  • Гіменохірус, і якщо називати її простіше, то «карликова жаба».

Два цих види дуже легко можна розводити з дотриманням конкретних умов. Досить важливо вміти правильно відрізняти подібних представників.

Дуже часто ви виявите таких істот, посаджених разом в один акваріум великого розміру, але розпізнати їх дуже легко.

  • Альбінос, або буквально біла жаба, що має червоні очі, — Ксенопус. Такий вид виведений російськими вченими конкретно для досліджень у лабораторіях.
  • Якщо ж ви побачите сіру, коричневу в плямах або навіть оливкового відтінку шкіру, будьте впевнені — перед вами карликова жаба.

Одна з основних відмінностей карликової жаби — її розмір, який не буде більшим за 4 сантиметри. У випадку ж з декоративною жабою-альбіносом, її розмір досягає навіть 12 сантиметрів, і на лапках у подібної, найімовірніше, будуть перетинки. Завдяки цьому відрізнити вид потрібного вам вихованця від іншого популярного виду не буде важким завданням.

Стосунки з рибами та рослинами

Якщо ви хочете завести собі білу акваріумну жабу, то потрібно брати до уваги, що вона просто шалено активна, і ви маєте бути готові до цього заздалегідь. Якщо в акваріумі є якісь інші мешканці, то їх не можна селити поряд з таким представником земноводних, оскільки він дуже любить ганяти рибок по всьому простору. Інший допустимий варіант — останні виявляться з’їденими, і ви спочатку це можете навіть не помітити.

Іншими словами, альбіносам безумовно не варто перебувати в акваріумі поряд з домашніми рибками, оскільки ці жаби дуже люблять м’ясо і тому можуть поглинути добру частину ваших жителів акваріума. Крім того, жаба неймовірно активна, а тому ґрунт буде перекопаний, а вода стане каламутною досить швидко, що часто боляче для багатьох видів рибок.

Але все ж таки є інформація про корисні властивості слизу, який виділяє альбінос, — він володіє антибактеріальними властивостями і може лікувати рибку, яка захворіла. Лише в цьому разі необхідно помістити нещасливе створіння у воду, де деякий час просиділа жаба, але не з’єднувати таких 2-ух істот. Інакше ризикуєте просто загнати і без цього хвору рибу.

Через грайливість жаб ви, найімовірніше, не дорахуєтесь і деяких, а можливо, і всіх, рослин в акваріумі. Ці «блондинки» дуже люблять рити ями, виривати рослини і тягати їх по всьому резервуару.

Догляд та утримання

Доглядати за місцем проживання подібних істот необхідно буде регулярно, адже через власну натуру білі жаби часто риють ґрунт, чим викликають хмари піску у воді. Зате жодна з їхніх представниць не вибаглива до умов утримання, і тому ви спокійно можете тримати їх у будь-якому акваріумі, але бажано об’ємом не менше 20 літрів.

для того щоб ваші мешканці відчували себе зручно, не заповнюйте акваріум водою повністю — варто залишити трохи кисню .

Найкращим варіантом буде заповнити ємність на дві третини.

Закривати акваріум зверху дуже бажано, оскільки його дуже активні мешканці можуть вистрибувати назовні. На дно варто покласти камінчики, прекрасним варіантом буде галька. Воду необхідно буде фільтрувати, але виключно не створюйте дуже великого напрямку, інакше жабам буде некомфортно плавати. Що стосується освітлення, то бажань на цей рахунок ніяких немає, яскравих освітлювальних джерел мати зовсім не обов’язково.

Про температуру води: достатньо аналогічної в кімнаті. У цьому випадку ідеалом буде близько 23 градусів. Якщо ви набираєте водопровідну воду, то потрібно відстояти її заздалегідь близько 3-х діб. Міняйте цю воду не рідше ніж раз протягом тижня по чверті всієї кількості.

Якщо Ви запланували садити рослини, то застосовуйте виключно горщики, оскільки, як уже зазначалося, якщо спробувати посадити конкретно в ґрунт, жаби відразу все викопають. Можна теж ставити горщики з рослинністю поруч з акваріумом, а у воду опускати тільки маленькі ділянки.

Так і вода не буде швидко забруднюватися, і шкоди рослині ніякої завдано не буде.

Чим годувати?

Біла жаба дуже любить живу їжу. Це можуть бути як черв’яки, так і дафнії. Іноді вихованців можна підгодовувати м’ясною їжею, порізаною дрібними шматочками.

Чим можуть захворіти?

Як і будь-яка жива істота, біла жаба може «підхопити» якусь хворобу.

  • Перш за все, ваш прикольний і активний мешканець може придбати паразитів. Безпосередньо вони роблять шкіру шорсткою, тонкою. Також, вона облазитиме, і вихованець почне хворіти та втрачати масу.
  • На жабі може виникнути грибок. Дуже часто він починається з виразки на шкірі, але згодом може розростися на все тіло.
  • Можливі зараження бактеріями, через які на тілі будуть помітні синці.
  • Найбільше дивує з наявних напастей — роздуття жаби. Це називають водянка, від подібної недуги істота може стати навіть круглою.
  • Якщо умови не підійдуть для утримання таких тварин, вони, найімовірніше, почнуть страждати ожирінням.

Позбавлятися від аналогічних хвороб необхідно засобами, які користуються для лікування риб клімату тропіків. Основне — правильно підібрати препарат, щоб він був власне від грибків, паразитів або бактерій. Якщо наприклад ми говоримо про водянку, то можна просто проколоти покриви шкіри.

Хвору жабу слід відокремити від інших і вже потім, на карантині, проводити лікування.

За будь-яких обставин, навіть за таких допустимих варіантів, сама істота доволі стійка, і одужання настане швидко.

Про те, як виростити жабу з ікри, ви можете дізнатися, подивившись відео трохи нижче.

Позначки:, , , , , , ,
close