Акваріум 60 літрів: розміри, оформлення та підбір риб

Акваріум 60 літрів: розміри, оформлення та підбір риб - Ветеринар

Сьогодні набуло поширення заводити вдома акваріум з рибками, оскільки він не тільки є інтер’єрною прикрасою квартири, а й дарує заспокоєння і відчуття затишку. Акваріумістика передбачає створення екосистеми в маленькому просторі, заповненому водою — штучній водоймі. Люди, які захоплюються цим заняттям, під час моделювання акваріумів різноманітного розміру мають враховувати десяток чинників: освітлення, кількість риб, яких можна тримати, ґрунт, рослини тощо. Тим, хто вирішив придбати акваріум на 60 літрів, потрібно брати до уваги, що його оформлення і вибір мешканців — не таке вже й легке завдання, як могло б здатися з першого погляду. Однак людям, яким цікаве це заняття, виявиться дуже корисно дізнатися тонкощі дизайну подібних акваріумів.

Особливості оформлення

Акваріумістам-початківцям потрібно обов’язково знати основне правило при оформленні акваріума — забезпечення однаково затишних умов життя для різних представників водної фауни. Температурний рівень води, сумісність з рослинністю та іншими рибами, а ще ступінь освітлення ламп — одні з важливих моментів, які має враховувати кожен, хто надумав для цієї справи. Перед тим як почати процес облаштування акваріума, потрібно ознайомитися з інформацією про риб, яких передбачається туди запустити.

Вибір фону в акваріумі — примха самих власників, адже рибкам абсолютно все одно, яке зображення знаходиться біля задньої стіни. Фонова картина підкреслює єдиний стиль акваріума, ніби закінчуючи його образ.

Ще одним важливим елементом у дизайні акваріума вважається ґрунт. Головне його призначення — він служить основою, з якої будуть виростати рослини. Необхідно увагу приділити кількості ґрунту, що залежить від розмірів акваріума і матеріалів, з яких він складається — ґрунт для рослин, штучне каміння, гравій, кварц тощо. Не можна в жодному разі вибирати металеві та гумові прикраси, а ще ті, що мають зовнішнє емальоване покриття. Такі аксесуари можуть бути отруйними для жителів акваріума. Забарвлення краще підбирати темне, щоб на тлі ґрунту краще було видно жителів штучної водойми.

Другий за значенням етап оформлення акваріума — вибір представників флори. Має дуже важливе і серйозне значення, живі або штучні рослини будуть підібрані, оскільки більшість представників водного світу вживають в їжу не тільки спеціальні корми, а й рослини, які їх оточують. Тому дуже і дуже важливо під час вибору живих рослин враховувати їхню приналежність до раціону мешканців акваріума. Ще один важливий фактор — від чисельності рослин і риб в акваріумі на 60 л сильно залежить частота заміни в ньому води (щоправда, здебільшого це залежить від якості встановленого водяного фільтра).

Освітлення акваріума впливає не тільки на мешканців, а й на живі рослини, існування яких у своїй більшості залежить від ступеня освітленості.

Світло має бути максимально наближеним до природного, тому виробники штучних водойм з року в рік покращують не тільки зовнішній вигляд акваріумів, а й потужність його освітлення.

Фактично з кожним акваріумом у комплекті йдуть світильники різного типу і потужності. Скільки потрібно ват для освітлення кожного з них залежить від того, який розмір посудини. Дуже часто акваріуми на 60 літрів обладнуються або двома лампами денного світла на 11 ват, або це може бути одна лампа потужність якої від 15 до 24 ват. Якщо навіть світильник, що йде в комплекті, не вирізняється високою потужністю, все освітлення завжди можна поліпшити, купивши додатково лампи або відбивач для ламп, який допоможе у багато разів посилити освітлення.

Існують моделі акваріумів на 60 літрів, що мають перемикач на Режим для ночі, в яких освітлення виконується за рахунок діодів синього кольору.

Більшість виробників, наприклад Aquatlantis (Португалія), Juwel, випускають серії акваріумів, у комплекті з якими, крім іншого, йдуть тумбочки, що дає можливість вирішити питання про те, на що поставити штучну водойму. Звичайні кольори, в яких випускаються подібні вироби — білий і чорний. Крім цього, в комплекти з акваріумами на 60 літрів йдуть фільтри для води, відбивачі, нагрівачі, кондиціонери і навіть корми. Все залежить від виробників і, зрозуміло, від ціни.

Розміри

Під час вибору штучного водоймища на 60 літрів потрібно брати до уваги, що його габарити можуть змінюватися все залежить від форми. У спеціальних магазинах представлені акваріуми дуже різних форм — квадратні, з прямими кутами, панорамні, трапецієподібні, шестикутні тощо.

Наприклад, виробник Dennerle випускає акваріум Nano Cube у формі куба розміром 38х38х43 см (довжина х ширина х висота), також у комплекті йдуть дві лампи денного світла і фільтр.

Ще один бренд — Juwel — випускає акваріуми Korall 60 з розмірами 61х31х36 см на 54 л. Ціна подібного виробу дуже гарна, однак, світильники, що йдуть у комплекті з посудиною, мають невеликий термін служби, а знайти такі ж майже не можна.

На черзі модель Juwel — Record 600 на 60 літрів з розмірами 61х31х42 см — продається лише в чорному кольорі. Плюсом цієї моделі вважається можливість придбання в комплекті з тумбочкою, що набагато збільшить кількість різновидів розміщення акваріума в будинку. У наборі також йде лампа денного світла, фільтр, нагрівач і роз’єм для автогодівниці.

Цікавий дизайн має акваріум Tetra Explorer Line Tropical на 60 літрів, розмір якого 32х50х50 см. Він оснащений діодними світильниками потужністю 8,5 вата, а ще фільтром зі змінними картриджами і нагрівачем. Дана модель в собі поєднує оптимальну ціну і хороші найкращі характеристики.

Виробник акваріумів Aquael пропонує власним покупцям кілька варіантів акваріумів на 60 літрів у найрізноманітніших категоріях цін: преміум — Brillux, середній — Aqua4Home і нижній — Classic Set . Ще можна знайти моделі як з прямими кутами, так і панорамні. Від форми і комплектації залежить підсумкова ціна товару. Розміри Aquael Brillux Set 60 — 60х30хсорок сантиметрів, Aquael Aqua4Home на 54 л — 60х30х30 см, Aquael Classic 60 на 54 л — 60х30х30 см.

Будь-який з варіантів має власні недоліки і власні переваги, тому під час купівлі штучного водоймища на 60 літрів необхідно ретельно ознайомитися з кожною моделлю, щоб знати, чого очікувати в процесі його експлуатації.

Вибираємо жителів

Після придбання акваріума, а ще всіх елементів для його оформлення — фільтра, світильників, ґрунту, рослин та інших аксесуарів — доходить черга до вибору тих, хто буде в ньому жити. Не слід бездумно йти в магазин і скуповувати всіх вподобаних риб — це буде великою помилкою. Перш ніж придбати тварин, насамперед потрібно ретельно почитати про кожного з передбачуваних кандидатів. Ознайомитися з умовами для їхнього комфортабельного існування, особливостями харчування, розмноження, а ще їхньою сумісністю з іншими представниками водної фауни.

Кількість риб сильно залежить від розмірів штучного водоймища і від чисельності прикрас, які будуть у ньому перебувати. Але основне, що кількість риб залежить від того, наскільки часто годуватимуть тварин, чиститимуть акваріум і наскільки якісний стоїть фільтр. Інакше кажучи, чим рідше передбачається доглядати за акваріумом, тим менше в ньому має жити мешканців, причому дуже невимогливих. Ще головне не забути врахувати розміри майбутніх вихованців і те, наскільки часто і скільки вони несуть ікри, адже догляд за перенаселеним акваріумом дуже непростий і має купу тонкощів. Нижче будуть наведені приблизні розрахунки кількості риб на посудину об’ємом 60 літрів.

Так, у 60-літрову посудину можна поселити наступних рибок — гуппі (4 штуки), даніо (4 штуки), ампулярії (2 штуки), а ще равликів (2 штуки — вони необхідні для очищення дна і стінок).

Всі риби, крім того, що одна від одної відрізняються розмірами, ще й різноманітними вимогами до кількості води, яка повинна припадати на одну рибку.

Залежно від розмірів рибки поділяють на дрібні, невеликі, середні, великі. Оскільки розглядається заселення рибками акваріума об’ємом 60 літрів, розумно описувати лише ті групи риб, які можуть комфортно існувати в акваріумі таких розмірів.

  • Дрібні — неони, гуппі, кардинали та інші. Подібних рибок сміливо можна запускати в акваріум об’ємом від 10 л. На одну рибку приблизно припадає 1 літр води. Але цілком можна брати і менше, все залежить від густонаселеності акваріума і його розмірів.
  • Невеликі (не більше 6 см за довжиною) — пецилії, мінори, тернеції, барбуси тощо. Обсяг посудини — понад 20 літрів. При заселенні береться розрахунок 1,5 л на 1 вихованця. Необхідно дивитися, щоб візуально все виглядало ідеально.
  • Рибки до 10 см за довжиною — мечоносець, веселі рибки, барбус чорний, апістограми тощо. Тут акваріум має бути вже 60-100 літрів, на одну рибу припаде приблизно 4-10 літрів води.

Акваріумістам-початківцям рекомендується не дуже селити акваріум на 60 літрів, хоча б для початку. По закінченню певного часу буде видно, чи варто докупити ще рибок. Найімовірніше, це не знадобиться, оскільки більшість риб швидко розмножуються.

Якщо ви зіткнулися з проблемою перенаселеного штучного водоймища, потрібно ознайомитися з базовими порадами для догляду за ним:

  • збільшення інтенсивності насичення води киснем — аерації;
  • встановлення другого водяного фільтра (краще зовнішнього);
  • частіше міняти частину води (мінімум тільки раз протягом тижня, до 30% зараз);
  • контролювати рівень нітратів в акваріумі.

Дотримання вищевикладених порад допоможе утримувати густонаселений акваріум без проблем і втрат.

Позначки:, , , , , ,
close