Зміна зубів у цуценят дрібних порід часто супроводжується сильними відчуттями болю, тому в цей період вони особливо потребують уваги з боку господаря.
Більш того, якщо молочний зуб з яких, або причин не випав вчасно, це здатне привести до значних дефектів прикусу. В результаті подібних порушень у розвитку щеня не зможе нормально жувати їжу, а це небезпечно проблемами в області шлунково-кишкового тракту.
Коли зуби починають змінюватися, рекомендується постійно оглядати пащу вихованця, бажано день у день. Іноді може знадобиться допомога фахівця, але кілька проблем вирішити можна самостійно.
Незалежно від породи процес заміни молочних зубів на часті у собак протікає за схожою схемою, крім несуттєвих деталей. Серйозні відмінності зачіпають лише терміни початку і кінця таких змін.
Цуценята народжуються сліпими і беззубими. Лише через 3-4 тижні на голих яснах з’являються перші молочні зуби.
Вони можуть нагадати власним виглядом тонкі голочки, а відстань між ними може здатися дуже вже великим, проте це нормально – проміжки закриються в міру дорослішання собаки.
Черговість зростання така: першими відростають ікла, після починають формуватися різці і премоляри. Повний комплект утворюється до 2-3 місяців.
Усвідомлення того, в якій черговості формується молочний комплект зубів дає можливість визначити точний вік собаки:
Справжній прикус представлений набором з 42 зубів. Відхилення в кількості в більшу або меншу сторону є патологією генетичного розвитку. Двадцять дві штуки знаходяться на нижній щелепі і ще 20 – на верхній.
У цуценят колір емалі білий, але у великих особин він потроху переходь в жовтуватий – це нормально. Розвиток прикусу визначається за нормами породи. Ознакою правильного оскала вважається помірне сточування зубів, яке не заважає прийому їжі.
У великих порід собак, наприклад як ротвейлери і вівчарки, дуже часто виростає пара додаткових іклів. Це визнається нормою. У короткомордих собак зустрічається недолік зубів, що не вважається дефектом.
Розрізняють такі типи:
Стандарти для кожного різновиду набагато різняться один від одного, і те, що вважається простою справою для порід на кшталт пекінеса, вважається патологією У інших видів.
Цей прикус звичайний для бультер’єрів і бульдогів, як видно з назви, але також вважається нормальним для пекінесів і споріднених порід.
Будова порожнини рота при цьому відрізняється дуже великим розвитком нижньої щелепи, яка надається вперед. Ікла часто оголені при подібному будові.
Такий прикус виражається в недостатньому розвитку нижньої щелепи, через що між нижніми і верхніми різцями залишається високою проміжок.
З цим видом з’являється безліч проблем, оскільки він провокує ряд стоматологічних патологій.
Зокрема, в якості найбільш популярної проблеми в при недокус виступає утворення каменю на зубах.
Будова такого типу зубів викликано історично. Предки сучасних одомашнених собак змушені були діставати собі їжу полюванням, а для цього їм доводилося не тільки відстежувати і наздоганяти здобич, а й утримувати її. Цим і пояснюється ножицеподібний прикус.
При подібному будові різці нижньої щелепи близько прилягають до задньої частини верхніх, через що утворюється свого роду «замок». Звичайний прикус звичайний для доберманів.
Серед усіх видів він визнали самим» не проблемним», так як господарі таких порід нечасто звертаються за медичною допомогою для власних вихованців в період випадання зубів.
Такий прикус недопускається для багатьох порід і вважається серйозним дефектом на виставках. При клещеобразном розташуванні зубів різці нижньої і верхньої щелепи знаходяться на одній лінії, через що їх кінці швидко сточуються від тиску один на один.
Корінні зуби і ікла при подібному прикусі розвиваються без патологій.
Клещеобразное будова зубів нормально наприклад, якщо це викликано генетично, але часто буває таке, що прямий прикус створюють самі господарі собак – це відбувається через часті ігор з перетягуванням предметів.
Точні терміни можуть відрізнятися в залежності від породи, Однак у собак усереднених розмірів даний процес починається у віці 3-6 місяців. До 9 місяців у здорового цуценя сформіровивается повний набір з 42 постійних зубів.
У представників великих порід цей період протікає в кілька разів швидше.
Коли у собак починають випадати молочні зуби, потрібно потурбуватися про дотримання варіантів умов при взаємодії з вихованцем:
Щоб уникнути проблем з появою правильного прикусу, пащу цуценя постійно оглядають у міру того, як ростуть нові зуби.
Процес не завжди протікає гладко, проте оперативне втручання допоможе вихованцеві успішно перенести зміни, що відбуваються.
Перша ознака роздратування і набряклості ротової порожнини – багате слиновиділення і почервоніння. Крім того, щеня погано їсть, відмовляється грати і не йде на контакт.
Для полегшення болю слід обробити пащу цуценя антисептичним засобом для санації порожнини рота. Ветеринари зазвичай наказують в даному випадку курс»Стомадекса».
Через це у собак сформіровивается невірний прикус, так як часті зуби відростають поруч з молочними, які не випали в належний час.
Крім того, така затримка чревата роздратуванням ясен і утворенням виразок на внутрішній стороні щоки, так як невірно підросли ікла можуть зачіпати їх при пережовуванні їжі. Практично завжди це ускладнення зустрічається у дрібних і середніх коротомордих порід.
Якщо буде необхідно можна прискорити процес за допомогою акуратного розхитування старих зубів. Якщо це не принесло прекрасних результатів, слід звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.
На початок випадання зубів вказують такі особливості поведінки:
Першими у собак випадають різці, оскільки на них виявляється найбільший тиск під час прийому їжі. За ними слідують моляри (їх також називають «справжні корінні зуби»). Останніми вирізаються премоляри.
Процес протікає по-різному у представників великих і дрібних порід. Ротвейлери, вовкодави, вівчарки дуже і дуже рідко потребують допомоги ветеринара в цей час, чого не скажеш про карликових різновидах собак, наприклад як чихуахуа, брабансон, ши-тцу, болонки і т. д.
Це можна пояснити тим, що невеликі породи харчуються здебільшого м’якими кормами, через що ікла і різці у них зношуються плавно.
Процес випадання молочних зубів помітно тягнеться за часом через операції, травм, захворювань, а ще купірування вух і хвоста.
Коли молочні зуби замінюються на часті, імунітет тварини слабшає. У цей період особливу небезпеку для його здоров’я представляють сильні температурні перепади тіла: переохолодження і перегрів, а це означає, що тривалість прогулянок потрібно звести до мінімуму, тим більше в холодні місяці.
Інтенсивні тренування також краще відкласти на якийсь час.
Щоб звести ризик захворювання до мінімуму, всі необхідні щеплення вихованцеві роблять до того, як його організм почне маневрувати.
Коли у цуценяти починають різатися зуби, щоранку його необхідно піддавати ретельному огляду.
Важливо вчасно виявити можливі відхилення в розвитку, оскільки на пізніх стадіях допомогти вихованцеві зможе тільки ветеринар. Іноді патологію розвитку і зовсім неможливо виправити.
Щоб це не допустити, за цуценям в цей період необхідно дуже дбайливо доглядати, а конкретно:
У своїй більшості цуценята успішно переносять зміну зубів, особливо представники великих порід. І все ж, рекомендується контролювати цей процес-не застрахований ніхто від оригінальних випадків.
На ранній стадії патологію зростання постійних зубів ще можна виправити, однак якщо проблему запустити, то порушення в розвитку призводить до появи проблемного прикусу.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…