Categories: Тварини

Яку роль Кішка грає в житті людини

Граціозні, ласкаві і хитрі створення – все це про домашніх кішок. Чарівні Домашні улюбленці відчувають себе господарями житла.

Кішка може бути найрізноманітнішою – грайливою і спокійною, проте завжди залишається хижаком. Ці пухнасті улюбленці прекрасно орієнтуються в світі запахів і адаптувалися в світі людини.

Історія взаємин кішки і людини

За підрахунками вчених, кішки проживають поруч з людиною близько 9000 років. За ці тисячоліття ставлення до кішок змінювалося кілька разів.

Кішки допомагали людині оберігати поклади зерна, знищуючи шкідників-щурів і мишей. Люди за це давали кішкам додаткову їжу і дах.

Але на відміну від собак, кішки не завжди жили поруч з людиною. До цього дня, жодна кішка не прив’язана так до людини, як собака. Живучи поруч з нами, кішки залишаються вольовими і незалежними особистостями.

За часів існування Стародавнього Єгипту, за жорстке поводження з цією твариною, могли позбавити життя. У Середні століття, ставлення до кішок було радикально змінено. Відкрито висловлювати до цих тварин любов і лояльність було небезпечно.

Одним з основоположників «котофобії» вважається отець Григорій IX. У 1233 він опублікував послання, де говорилося що кішки – посланці Люцифера.

В ісламських же країнах в усі часи кішок шанували і жили ці тварини привільно, в певних країнах кішки були священними тваринами. Особливе ставлення до представників котячих жителі ісламських країн мають досі.

Як кішка впливає на людину

Горді і одночасно ласкаві тварини впливають на людину не тільки на психологічному, а й на фізичному рівні.

Одним з методів зоотерапії для попередження і лікування ряду хвороб, вважається фелінотерапія. Кішки допомагають людині в лікуванні розладів психіки. Часто використовується фелінотерапія для лікування депресивних станів і біполярних розладів особистості. Відомо використання котячого чарівності, тепла і ласки для лікування дітей з аутизмом.

Якщо в будинку живе кішка, господарі нечасто зустрічаються з хронічною втомою і стресом. Ці вихованці заспокійливо муркочуть, що прирівнюється до медитації або звуків природи. Певні власники кішок відзначають, що завдяки власним вихованцям, вони не зустрічаються з безсонням.

Про лікувальний вплив кішок на людину стало відомо ще в давнину. Але виключно в середині минулого століття фахівцями з Англії і США, було офіційно підтверджено наявність лікувального ефекту від звуків і присутності кішки поруч з людиною.

До цих пір фахівці не можуть дати позитивну відповідь щодо того, як кішки лікують людей. Одним з припущень вважається активація вироблення гормону окситоцину – гормону довіри і любові. Вироблятися гормон починає в процесі активного спілкування людини і тварини. Завдяки окситоцину, відбувається зменшення рівня стресу і загальної тривожності. Сприятливо впливає активна речовина на роботу нервової і судинно-серцевої системи.

Прихильники нетрадиційної народної медицини думають, що кішки мають властивість поглинати негативну енергію. Деякі фахівці в даній сфері навіть впевнені, що ці домашні вихованці харчуються погано зарядженою енергетикою, в зв’язку з чим, можуть лікувати важкі захворювання.

Більш правдоподібно терапевтичний вплив кішки на організм людини за допомогою вібрації при котячому бурчанні.

Вченими довели, що вібрації видаються кішками подібно впливу ультразвуку. В результаті відбувається активація регенеративних функцій.

Такий же ефект дає можливість самим кішкам вилікується швидше при переломах або пораненнях.

Діє на організм людини і теплом. Температура тіла у дорослої кішки може коливатися в межах від 38 до 39 градусів. М’яке тепло котячого тіла допомагає в лікуванні хвороб суглобів. При запальних процесах в організмі самого власника, кішки відчувають тепло і укладаються власне на це місце.

Мало хто знає, що шерстний покрив кішки – потужний генератор, який продукує низькочастотні струми. Низькочастотні струми застосовують в класичній медицині для збільшення швидкості кровообігу в окремих ділянках тіла, це дає можливість прискорити процес загоєння. Електрика виникає в результаті тертя, що виробляється в процесі погладжування господарем кішки, також сприятливо впливає на відновлювальні процеси у людини.

Зрозуміло, потрібно пам’ятати про те, що кішки дарують приємні емоції. Якщо людині сумно, тварина прекрасно відчуваючи настрої власника, обов’язково підійде і постарається підбадьорити. А справа вся в тому, що у кішок є своєрідний вомероназальний орган. Він дає можливість тварині відчувати запахи страху або радості, що з’являються при гідному рівні гормонів.

Роль кішки в людському житті не можна применшувати. Завдяки даним вихованцям, господарі рідше зустрічаються з подібними проблемами як:

  • Хвороби серця. За результатами досліджень дослідників з Університету Міннесоти, господарі кішок менше схильні до ризиків розвитку серцевих нападів, інсультів або інших хвороб судинно-серцевої системи. Була виявлена міцна зв’язок між контактом з кішками і зниженням тиску артерій.
  • Безсоння. Сон з кішками дарує власникам відчуття захищеності. Людина навіть після не легкого дня швидше заспокоюється і засинає, якщо тварина знаходиться поруч.
  • Депресія. Погладжуючи кішку, господар потроху відпускає проблеми і розслабляється. Систематично спілкуючись з власним вихованцем, погладжуючи або граючи з ним, можна поліпшити власний психоемоційний фон. Подібним ефектом, за результатами досліджень, володіє і перегляд відеороликів за участю хвостатих пустунів.
  • Почуття самотності. Кішки, хоч здаються незалежними і гордими, вміють висловлювати турботу і співчуття.
  • Зменшення болю. При муркотіння, кішка створює внутрішніми структурами горла нестандартні вібрації, що володіють знеболюючим ефектом. На тлі таких вібрації прискорюються і регенеративні процеси в організмі.
  • Профілактика реакцій алергії. Фахівці в багато разів проведених дослідженнях, підтвердили вражаючий факт. Якщо дитина з самого народження тісно спілкується з кішкою, небезпеки розвитку алергічних реакцій і бронхіальної астми у нього зменшуються у багато разів.

Кішки допомагають лікувати розлади психіки і аутизм у дітей. Спілкування людини з тваринами дає можливість покращувати соціальні навички і скрашувати прояви сильних перепадів настрою у подібних пацієнтів. Кототерапія по ефективності прирівнюється до терапії собаками, кіньми і дельфінами.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago