Гуппі — одна з найпопулярніших риб як у акваріумістів-початківців, так і у професіоналів з досвідом. Через легкість догляду ці рибки прекрасно підходять дітям. Для комфортабельного утримання і розведення необхідно знати і виконувати прості правила.
Необхідно враховувати, що справжній регіон гуппі — це північно-східна частина континенту Південної Америки. Хоча рибки цієї породи є найбільш невибагливими до життєвих умов в акваріумі, для них важлива підтримка відповідної температури води. Якщо вона не підійде мешканцям штучного ставка, то вони почнуть хворіти і гинути.
Які б улюбленці не жили в акваріумі, спонтанні та різкі температурні зміни (понад 3 С) погано на них подіють. На мешканців водойми в будинку однаково погано впливає як дуже вже велика, так і занадто невелика температура води. Якщо вона змінюється повільно протягом довгого часу, то дійсно можливо, що рибки перенесуть це нормально.
Однак якщо зміни траплятимуться дуже швидко (протягом 60 хвилин на 2 і більше градуси), то результати бувають дуже сумними. Таке іноді відбувається, особливо схильні до температурних змін маленькі ставки, об’ємом менше 50 літрів, не обладнані нагрівачами. У подібних резервуарах рідина остигає досить швидко. Навіть напіввідчинена взимку на провітрювання кватирка може остудити акваріум.
Наступна причина, яка може вплинути на затишну обстановку в резервуарі — застосування непідігрітої води під час часткової підміни. Від переохолодження рибки застудяться і захворіють. Також негативно впливає на самопочуття мешканців акваріума дуже висока температура. Якщо вона підніметься вище 35 С, то їхня загибель фактично неминуча. Початкові ознаки поганого самопочуття риб при дуже високій температурі — це неспокійна поведінка, зміна фарбування, спливання до водної поверхні та ковтання повітря.
Від оптимальної температури залежить:
Висновок зробити дуже легко — правильна температура у водоймі в будинку впливає на життя і здоров’я мешканців акваріума. Стежити за дотриманням режиму температур необхідно обов’язково.
Гуппі добре підлаштовуються в найрізноманітніших режимах температур. Були випадки, що вони виживали при температурі в 5 і 36 градусів за Цельсієм. Але все таки хороший режим утримання — це 18-25 С. Головна вимога — температура води має бути завжди на одному рівні, а її перепади становили не більше 3 C. Є думка, що в теплій воді (25-30 С) розвиток рибок відбувається швидше, частіше виводяться мальки, але, при цьому життєвий період у них зменшується.
Якщо температура в акваріумі холодніша (18-25 С), то життєву тривалість гуппі зростає, і вони відростають більшими і яскравішими. Однак при цьому рибки можуть захворіти, та й самки довше виношують потомство, зате мальки виходять більш значних розмірів.
Якщо температура падає нижче 18 С, то розвиток ікри в самці надовго зупиняється, і потомства може не вийти.
Для того, щоб уникнути температурних перепадів води в акваріумі, коли на вулиці холодно, потрібен надійний бойлер із зовнішнім водяним термостатом. Необхідно підбирати прилади для підігріву води тільки відомих і хороших виробників. А щоб уникнути неконтрольованого збільшення температури, необхідно придбати надійний обігрівач в акваріум.
Важливо також вибрати “правильне” розташування ставка, подалі від опалювальної системи, кондиціонера і прямих сонячних променів, особливо влітку.
Щоб регулярно контролювати температуру води в акваріумі, слід користуватися спеціалізованими термометрами. Зазвичай такий прилад для вимірювань встановлюється в шарі, що знаходиться по середині води і в місці, яке добре проглядається, бажано на протилежній від обігрівача стінці. Ці пристрої бувають двох варіантів:
Ягодицы — это не только элемент привлекательного силуэта, но и важный центр силы, влияющий на…
В условиях динамично развивающегося цифрового рынка в Украине всё больше компаний и частных пользователей осознают…
Купити запчастини CASE, Gaspardo, Geringhoff та Horsch: якісні рішення від ТОВ ТК «ВАНАГРО» Якщо ви…
В последние годы розовые компьютерные кресла приобрели большую популярность. Они стали не просто элементом интерьера,…
Травми хребта – одні з найсерйозніших ушкоджень, які можуть кардинально змінити спосіб життя людини. Однак…
Кожен власник будинку або комерційної нерухомості розуміє, що фасад — це перше, що бачать люди,…