Плануючи покупку цуценя, майбутній володар повинен відразу визначитися, для якої мети він набуває тварина.
Породисті собаки розподіляються по класах. Для розподілу породистих цуценят в кінологічній системі розроблені певні стандарти.
Малюків розподіляють за екстер’єрними якостями і характером згідно з нормативними документами. Також є розподіл на класи, не закріплені в документації нормативної бази.
Всього в кінологічних колах виділено 3 ключових класи — «show», «breed»і «pet». Кожен клас, до якого відносять породистого цуценя, має власні специфіки. Залежно від того, до якого класу заводчик визначить породистих цуценят, залежить їх наступна робота і зрозуміло, вартість.
Виділяють наступні умовні розподілу:
Розподілити цуценят по класах дуже важко для звичайного собаківника і початківця заводчика. Досвідчені брідери (заводчики), оцінюють перспективність цуценя у виставковій кар’єрі і племінному розведенні легко. Градація цуценят по класах відбувається так:
Оцінка подальшої перспективності породистої тварини, відбувається не в ранньому, а в набагато пізньому віці. Тому подібних цуценят заводчики не продають. Самий ранній вік, в якому продають подібних цуценят – 6 місяців. Однак у багатьох випадках, брідери затримують малюків у себе до 12 місяців. Цей час потрібно для оцінки процесів правильного формування тіла, визначення чіткого кольору райдужки очей. До 12 місяців у всіх цуценят вже трапилася Заміна зубів і можна оцінити безпомилковість прикусу. Більш того, заводчик може повністю розглянути потенціал, так званий «кураж» у собаки. Шоу-перспективний щеня зобов’язаний мати Виставковий характер. Дуже часто брідери залишають цуценят шоу-класу собі, щоб застосовувати в подальшій племінній роботі.
Головна мета або призначення породистих цуценят, ВІДНЕСЕНИХ ДО класу шоу-собаки – участь в різних виставках. Майбутній володар набуває такого цуценя в надії на призові місця в подальшому. Також вони широко застосовуються в племінному розведенні. Необхідно відзначити, що заздалегідь спрогнозувати виставкову кар’єру для цуценя проблемно. Собаку не назвеш виставкової або шоу-собакою, поки вона не готова до виставок, не має належного виховання і нагород. Таким чином, придбати статус шоу-собаки можна лише довівши це. На момент, коли цуценя тільки вибирають, його кар’єру і наступні заслуги можна лише припустити. Шоу щеня — не дешеве задоволення. І справа не тільки в ціні самої тварини. Господареві потрібно розщедритися на ретельну підготовку до виставок, що в себе включає хороше харчування, навчання поведінці на рингу, догляд за шерстю. Перед тим як тварина завоює першу нагороду, витрачено буде чимало сил власника і грошових коштів.
Як і цуценята преміального шоу-класу, такі малюки можуть в подальшому брати активну участь у виставках, отримувати оцінки і навіть нагороди. Але частіше цуценят Брід-класу набувають для проведення в подальшому племінної роботи. А справа вся в тому, що маючи набір потрібних якостей, цуценята Брід-класу нечасто володіють витривалістю і потрібним характерів для виставкових змагань.
Цуценят Брід-класу набувають здебільшого для племінного розведення. У пріоритеті суки з хорошою репродуктивною здатністю і спадковістю. Самка повинна приводити на світ психічно і фізично здорове потомство. Для псів Брід-класу вимог не менше. Перевагу віддають тим кобелям, у яких прекрасне здоров’я, хороший родовід і максимальну відповідність вимогам стандартів породи. Вартість цуценят Брід-класу нижче, ніж шоу, але витрати на утримання ідентичні.
Тварини, які не увійшли з багатьох причин в перераховані вище класи, зараховуються до пет-класу. Якщо перекласти з англійської » pet » — домашній вихованець, який не представляє племінної цінності. Не обов’язково малюки даного класу повинні бути з племінним шлюбом. Цуценята, отримані від породистих батьків, можуть відповідати вимогам породних стандартів і навіть володіти потрібним характером. Але все таки вони поступаються в певних якостях власним однопометникам.
До пет-класу відносять частіше цуценят, отриманих від суки при позаплановій в’язці. Довести походження важко. Відсутність документів-заборона на допуск до племінного розведення і виставок.
Часто до пет-класу, відносять цуценят, що мають вади розвитку, які не впливають на здоров’я і життєву тривалість тварини. Це відмінні компаньйони, а їх недоліки непомітні обивателю або ж просто любителю собак. Такі тварини часто не мають документів. Найчастіше у цуценят з класу пет, відзначаються:
Тварина може отримати метрику при народженні, але в документі буде стояти відмітка про неможливість брати участь у виставках і племінному розведенні.
Ціна подібних цуценят найменша. Майбутні господарі, які не планують отримувати потомство від улюбленця і не прагнуть брати участь у виставках, вибирають породистих цуценят пет-класу.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…