Categories: Тварини

Як зробити щоб кішка і собака мирно жили в одній квартирі

Господарі домашніх чотириногих діляться, в основному, на завзятих «кошатніков» і «собачників». Нерідко на цьому тлі з’являються розбіжності і суперечки, хто краще для утримання в побутових умовах. Але чимало і тих, хто любить як собак, так і кішок.

Якщо людина вирішила завести і собаку і кішку, може з’явитися маса питань. Адже ці вихованці вважаються «заклятими» ворогами.

Чому кішка і собака можуть не зжитися

Про те, як складаються відносини між собакою і кішкою, ходить багато чуток і легенд. Вважається, що собаки з кішками не можуть зжитися, адже в природі вони вважаються хижими тваринами, з власними інстинктами.

Володар для собаки-ватажок зграї, завдяки цьому вихованець буде намагатися максимально перетягнути увагу на себе, чекаючи схвалення. Тому, коли ватажок починає цікавитися іншим тваринам, наприклад кішкою, з’являється непорозуміння з боку собаки.

Головними причинами, чому кішка і собака можуть ворогувати, вважаються:

  • Боротьба за увагу власника. Кішки вважаються тваринами, наданими самим собі. Людської уваги кішки, безумовно вимагають менше, ніж собаки. З кішкою немає необхідності гуляти на вулиці, грати в рухливі ігри, кидаючи м’ячик. Як тільки в будинку виникає собака, тварина проявляє ревнощі. У більшості випадків може з’явиться навіть ворожість. Кішка здатна задирати цуценя, доводячи власне лідерство або ж навпаки, пес буде по-всякому набридати кішці. Головне завдання власника-показати власним вихованцям, що їх люблять однаково, але кожного по-своєму. Кількість уваги має бути порівну, щоб не допустити неприязнь між вихованцями.
  • Їжа . Ще одним каменем спотикання між собакою і кішкою в будинку може стати їжа. На відміну від собак, кішки підійдуть до власної мисці частіше, споживаючи корми по трохи. Собаки ж їдять відразу весь корм завдяки одному прийому. І складність в тому, що котячий корм собака теж не проти спробувати. На цьому тлі почнуть з’являтися розбіжності. Важливо переглянути розпорядок прийняття їжі вихованців, даючи їжу в один і той же час або ж годувати кішку окремо. Важливо ретельно стежити за тим, щоб собака не відбирала корм у кішки, інакше можуть з’явитися проблеми не тільки в стосунках між вихованцями, але і з їх здоров’ям.
  • Боротьба за гарне місце . Тварини можуть встановлювати лідерські якості на постійній основі. Боротьба за місце в будинку або ж поруч з господарем здатна затьмарити будні. У силах власника зробити так, щоб собака і кішка мирно жили між собою і не намагалися змагатися. Домогтися цього не просто, але все таки можливо.

Як примирити кішку і собаку

для того щоб примирити собаку і кішку або ж зробити так, щоб вони звикли один до одного, господареві слід докласти зусиль. Залежить все від ситуації. Так, якщо собака вже жила в будинку і людина вирішила завести кішку або ж навпаки, необхідно потурбуватися про те, щоб на певний період часу територія була розділена.

Важливо, щоб кожен вихованець мав власну лежанку, недоторканну для іншого члена сім’ї.

Розраховувати на те, що собака і кішка з самого початку знайдуть спільну мову, не варто. Нове знайомство для тварини завжди стрес, не має значення, кішка це чи собака. Стрес у двох тварин може з’явитися і при появі в будинку дитини.

Слід приготувати так, щоб з’явився в будинку кіт або пес, не займали простір, де звикло відпочивати інша тварина.

Можна дозволяти «знайомитися» з місцем, але не давати можливості зазіхати на цю територію. Протягом певного часу, коли запахи один одного для кішки і собаки стануть природними, час проведений разом, стає більше.

Рекомендації фахівців для того щоб примирити кішку і собаку в будинку, такі:

  • Підбирати нового вихованця в молодому віці. Якщо володар вирішив завести кішку, а в будинку є вже доросла собака, то вибір краще буде зупинити на кошеняті. Дорослий і розумний пес сприйме нового члена зграї з добротою і цікавістю. Певні власники відзначають той момент, що доросла собака почне ставитися до кошеняті, як учитель або нянька. Дорослій же кішці більш екстремальні звикнути не тільки до собаки в будинку, але і новій обстановці. Для кішки це дуже великий стрес.
  • Місце де можна відпочити. Кожен вихованець зобов’язаний мати свій простір, де зможе повністю розслабитися. Якщо наприклад в будинку з’явився маленький щеня, він буде регулярно намагатися зіграти з кішкою. Вусатому хижакові такі ж прояви уваги можуть набриднути і кішка буде роздратованою. Тому найкраще купити або спорудити своїми руками будиночок для кішки, що розміщується на певному узвишші, куди щеня не зможе дістати.
  • Лоток. Це стосується в основному кішок. Котячий туалет потрібно розташувати в цьому прихованому місці, куди не матиме доступ собака. По-перше, тварині потрібно усамітнення, а друге, цуценята – любителі все пробувати на зуб і наповнювач для котячого туалету не виняток. Сюди відносять і копрофагію. Не встигнувши вчасно прибрати фекалії за кішкою, володар може зустрінуться з не дуже приємною ситуацією, коли собака буде їх активно поїдати.
  • Час годування. Годувати кішку і собаку, що живуть мирно, можна в один час. Однак найчастіше, експерти радять ділити цей період. Прекрасним виходом з цієї ситуації буде не тільки різний час годування, але і найрізноманітніші приміщення для цього. Собака з’їдає корм в кілька разів швидше, ніж кішка, і не проти буде поласувати з їжею з котячої миски. Цього допускати не варто.
  • Постійні прогулянки з собакою. Незалежно від віку і статевої приналежності, собак необхідно часто вигулювати. Під час такої прогулянки корисно буде позайматися з твариною активними спортивними видами, побігати або ж зіграти. Втомлена собака після прогулянки не стане сумувати і від нудьги доконати кішку. Домашні ж представники сімейства котячих, вважають за краще більше відпочивати, ніж грати в активні ігри.

Важливо стежити за тим, щоб кішка і собака, які проживають під одним дахом, не завдавали один одному каліцтв.

Собака, навіть та, яка ставитися до карликовим породам, здатна боляче покусати кішку, а останні зі свого боку, сильно дряпаються і можуть виявитися причиною втрати зору у цуценяти.

Виховувати потрібно не тільки собаку, але і кішку. Пояснювати тваринам, що не можна завдавати один одному шкоду, потрібно з найперших днів виникнення їх в будинку. Може здатися, що такі ж суперечки не будуть зрозумілі відповідним чином. По правді кажучи, тварини прекрасно розуміють тон господаря і його настрій.

Карати фізично тварин не можна. Крім того, що таким чином не вийти досягти хорошого результату (собака з кішкою будуть діяти нишком), володар може стикнутися з більш великими проблемами, наприклад, неврозами у собаки або кішки.

Слід приділити увагу улюбленцям однаково. Не можна виділяти когось одного.

Якщо кішка здається неприступною і спостерігає здалеку, коли володар грає з собакою, це не означає, що тварина не ревнує.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago