Для морської свинки можна вибрати клітку в спеціальному магазині, адже є величезний асортимент подібних пристроїв. Однак якщо не вдасться знайти відповідну клітку для власного улюбленця, то її можна зробити власними руками.
Існують плюси і мінуси клітки, виготовленої власними руками.
До хороших якостей можна віднести позиції, описані нижче.
Грошова економія — краще зробити самим житло, ніж витратити гроші в магазині і купувати клітку, що має малі габарити. Щоб набагато більше заощадити, можна застосовувати підстилку з флісу — вона швидко очищається і ставиться на місце.
Якщо робити самим клітку для гризуна, то улюбленці будуть здоровими, веселими і щасливими, оскільки саморобна конструкція не стане для них маленькою, і у тварини не буде обмежень у русі.
Якщо всередині клітки перебуватиме кілька вихованців, то зроблене житло може дати їм більше території для усамітнення.
Також можна створювати унікальні, що мають багато рівнів, г-подібні конструкції. Виникає багато варіантів для творчості.
Можна застосовувати фактично будь-які матеріали та деталі. З матеріалів для будівництва, які підготовлені для житла тварини, можна зробити харчову частину, годівницю і будиночок. Якщо є решітки, то можна приготувати двоярусні ліжечка. Необхідно їх зігнути і закріпити стяжками до краєчків житла.
Клітка, зроблена самостійно, легко чиститься. Якщо робити велику і незакриту конструкцію, то можна добре все почистити і замінити підстилку. Саморобну клітку не потрібно розбирати — у неї не буде важкодоступних частин.
Серед недоліків необхідно виділити той момент, що за відсутності знань усіх правил і рекомендацій щодо конструювання житла, спорудженого своїми руками, воно може стати небезпечним для гризуна.
Потрібно заздалегідь дізнатися, з яких матеріалів робляться клітки, як правильно їх кріпити. Якщо цього не зробити, то гризун зможе отримати травми і постраждати.
Перед тим як робити клітку своїми руками, потрібно брати до уваги розміри житла. Можна скласти маленьку таблицю типових розмірів конструкції для гризунів.
Для одного гризуна розміри клітки мають бути 80?110 см, для 2-ох — 80?150 см, для трьох — 80?180 см, а для чотирьох — 80?220 см.
Якщо потрібно зробити територію більшою, то необхідно додати трохи метражу, щоб тварини вільно переміщалися по всьому порожньому простору.
Перед тим як спорудити житло, важливо знати конкретні умови.
Щоб приступати до конструювання клітки своїми руками для домашнього улюбленця, потрібно мати інструменти та матеріали, описані нижче.
Перед тим як робити конструкцію, необхідно вибрати розміри для житла. Якщо є кілька морських гризунів, то необхідно робити велике житло.
Якщо всередині клітки будуть перебувати вагітні або дрібні вихованці, то для них необхідно оснащувати захист по краєчках житла.
Необхідно вибрати розміри з перетином із прямими кутами. Розміри нижньої основи будуть залежати від розміру житла гризуна.
Рекомендованою висотою вважається 16 см.
Спорудити клітку можна за схемою, представленою нижче.
Необхідно зобразити на картоні нижню частину майбутнього житла. Щоб зробити борти, потрібно відміряти відстань по 16 см з усіх боків і об’єднати їх лініями. Гофрований картон може мати 2 шари і повітряні кишені між ними. Прорізавши лицьовий шар, можна зігнути гофрокартон на 90 градусів. На першому його шарі необхідно зробити надріз, після цього розкроїти лист, зібрати коробку й обклеїти її скотчем. Потім потрібно скласти краї. Для цього необхідно зігнути краї бортів, що виступили, на іншу частину і, застосовуючи клейку стрічку, склеїти їх між собою.
У підсумку має вийти коробка у формі прямокутника, що не має верхівки.
Тепер слід зібрати стіни з металевих решіток — вони йтимуть уздовж периметра житла гризуна.
З них необхідно вирізати панелі. У панелі висота має бути вдвічі більшою, ніж висота самої коробки. Щоб особина не травмувалася, необхідно обробити краї панелей. За допомогою стяжок для кабелів потрібно об’єднати панелі. Кінці стяжок для кабелів слід зрізати. Кожну сторону слід зібрати окремо. Довжина всіх сторін має бути відповідною.
Тепер потрібно під’єднати коробку з картону до решіток.
Застосовуючи кабельні стяжки, потрібно об’єднати між собою краї сторін. Також необхідно зв’язати краї на верхній, нижній і центральній частинах. Кут, який вийде, має бути прямим. Не можна щільно кріпити сторони між собою, оскільки через це неможливо об’єднати сторони на іншій стороні клітки.
Предмети всередині житла мають бути добре прикріплені до стін або розміщені на підлозі. Усередині клітки слід розмістити поїлку, годівницю, лоток для сіна, іграшки, дерев’яні палички. Також для тварини потрібно надати місце для усамітнення.
За допомогою поїлки особина не буде розбризкувати воду на підстилку і не зможе намочитися. Обсяг поїлки може залежати від чисельності вихованців всередині клітки. Якщо тварин багато, то можна скористатися кількома поїлками, які мають менші розміри.
Також усередині житла особини повинна знаходитися ділянка для їжі. Слід купувати кілька годівниць, щоб сипати різні варіанти кормів. Зелену, соковиту і жорстку їжу потрібно розмістити в різні годівниці.
Для гризуна, який живе вдома, необхідні умови, схожі на натуральні. Для вихованця потрібні грубі матеріали, щоб він міг сточувати власні зуби. Усередині клітки необхідно покласти гілки, але не варто класти гілки від хвойних порід. Гілки, у яких всередині плодів є великі кістки, необхідно заздалегідь висушувати. У середину клітки також можна покласти мінеральний камінь.
Можна розмістити підвісні аксесуари, так як у них не вийде викликати травм у вихованця, якщо їх якісно встановити і закріпити. Наприклад, необхідно придивитися до гамаків, на яких морські вихованці зможуть розслабитися.
Тварина вважається полохливою і скромною. Поруч із турботливими людьми особина стане комунікабельнішою і сміливішою. Однак для вихованця все одно необхідна ділянка, щоб він зміг усамітнитися. Усередині клітки слід облаштувати відокремлений куточок, наприклад, будиночок.
Якщо всередині клітки знаходиться безліч гризунів, то вони будуть боротися за нього. Замість звичайного будинку, необхідно поставити навіс або вберегти всю клітку непоганим матеріалом. Ще один варіант — покласти трубу, виготовлену з пресованого сіна.
Якщо морська свинка регулярно ховається всередині будиночка, то її неможливо буде приручити, оскільки всередині нього тварина може відчувати себе відокремленою і не може бачити людей. Щоб вихованець зміг звикнути до людини, будиночок необхідно на деякий час поміняти на жменьку сіна.
Для тварини слід придбати іграшки, щоб морська свинка могла трохи розважитися. За допомогою іграшок вихованець зможе швидко осягнути всю територію клітки. Щоб тварина більше рухалася, необхідно регулярно міняти іграшки.
Якщо поставити в клітку кульку з сіном, то багато гризунів зможуть витягувати соломинки з неї. Але ця конструкція не буде зручною для прийому їжі. Можна поставити і спеціалізований лоток, і кульку.
Ці вихованці зручно відчувають себе на території, яка схожа на нору. Завдяки цьому слід купувати іграшки, у яких форма труби. Якщо всередині клітки живе кілька тварин, то необхідно придбати кілька труб. Труби служать як укриття, якщо вихованці будуть конфліктувати між собою. Також труби і лабіринти здатні зробити життя вихованця цікавішим.
Звірятко може надовго зацікавитися різними лабіринтами. Основне, щоб гризун був активним, оскільки це сприятливо впливає на здоров’я вихованця — він не страждає на ожиріння.
Таким чином, клітка вважається найважливішою складовою для свинки. Важливо правильно зробити житло для вихованця і комфортно його облаштувати.
Визитки – это не просто карточки с контактной информацией, а важный инструмент личного брендинга и…
Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…
Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…
Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…
Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…
Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…