Поява в будинку будь – якого вихованця-завжди хвилююче. Але маленьке кошеня не завжди виникає в будинку від заводчика або ж з добрих рук.
У більшості випадків люди вибирають кошенят на вулиці. У зв’язку з цим наближається питання – Як визначити вік дитини. Дана інформація важлива для організації подальшого правильного догляду за твариною.
За допомогою можна звернутися до ветеринарного професіонала, а можна спробувати визначити вік тварини самостійно, спираючись на ряд параметрів.
Інформація про вік маленького кошеня може здатися не важливою або несуттєвою. Але все таки, знати приблизний вік вихованця потрібно для того, щоб правильно вибрати раціон харчування. Адже корми для дорослих кішок і маленьких кошенят розрізняються. Більш того, якщо кошеня занадто маленький, необхідно знати, чи потрібно його додатково догодовувати замінником котячого молока або ж переходити на раціон для підлітків.
Вік кошеня важливий і для інших дій. Знаючи вік дитини, можна правильно вибрати вітаміни якщо знадобиться, кошти від бліх, кліщів і гельмінтів. Також необхідно пам’ятати вік тварини, щоб записати на прийом до ветеринара і провести планову вакцинацію.
Визначити вік кошеня не дуже складно, як на перший погляд здається. Професійні заводчики і ветеринарні доктора, спираються у встановленні віку кошеня на кілька параметрів:
Порід кішок є дуже і дуже багато і вони відрізняються між собою тим більше за габаритами і вагою. Так, кошенята породи мейн-кун, відрізняються великою статурою з самого народження, а ось сноу шу, маленькі від природи. При цьому, велика голова і маленький тулуб – отличительно як для мейн-кунів, так і сноу шу в перші тижні життя.
Якщо маленьке кошеня, незалежно від породи, поміщається в долоню дорослої людини, значить йому не більше 15 днів від роду. Через 4 тижні після виникнення на світло, кошенята стають пропорційними і вже з 2-х місяців, починають витягуватися, набуваючи форми дорослої тварини. Змінюватися починають і лапи, сформіровивается мускулатура вже у віці 3.5 місяців.
Новонароджені кошенята сліпі, тому зрозуміти, що кошеняті менше 2-ох тижнів можна по закритим очках.
Нечасто, але зустрічається феномен, коли кошенята відкривають очі вже на 10 день. Райдужна оболонка починає змінювати власний колір, почавши з 2-х місяців, а до цього часу малюки мають очі блакитного кольору з легким помутнінням кольору.
У міру зростання кішки змінюється і розмір вух. При народженні котячі вушка прилягають до голови і знаходяться в цьому положенні до 8 днів від народження. Вуха розправляються у кошенят довше, ніж відкриваються очі. Тому, якщо у кошеняти ще зігнуті вушні раковини – йому менше 3-х тижнів. Подовжена форма вух зустрічається у кішок у віці від 90 до 120 днів.
Має велике значення і вага тварини. Дитина, підібраний з вулиці, може мати вагу набагато менше, ніж його однолітки, що народилися в прийнятних умовах. Потрібно пару днів витратити на налагодження харчування і виключно після цього зважувати. У середньому, кошенята народжуються з вагою в межах від 80 до 125 р. Вже починаючи з другого тижня життя кошеня може набрати до 170г. А ось вже ближче до місяця, в середньому кошеня важить до 240-260г. До півтора місяців, маса тіла збільшується фактично вдвічі, а іноді і втричі і стає від 500 до 800г. Кошеня у віці 2-ух місяців може важити від 800г до 1.300. У 3 і старше, нормою ваги для кошеняти вважається проміжок від 1.5 кг до 2.300.
Визначити вік дитини можна і по зубах, тим більше якщо кошеня вже виріс. Потрібно брати до уваги ряд параметрів:
Часті зуби набагато темні, ніж молочні. Процес зміни молочних зубів на часті починається у віці 4-х місяців. Вже до 7 місяців, у кошеняти повинна статися повна зміна зубів.
Визначити вік кошеня допоможе і уважне вивчення поведінки дитини.
Кошеня в установленому віці починає купувати нестандартні повадки. До одного місяця кошеня не здатний піднімати повністю лапки, а ось вже до 4 тижнів життя швидко вчиться впевнено стояти на власних лапках і намагається приземлятися при падінні.
В 1 місяць дитина активний, цікавий і грайливий, намагається бігати. Якщо кошеня голосно і заклично кричить, намагається вибігти на вулицю, це може вказувати на період статевого дозрівання, що настає вже у віці 5-ти місяців.
Сумніваючись у власних аргументах, володар завжди може звернутися до ветеринара і отримати консультацію з даного приводу. Разом з цим можна дізнатися і який догляд потрібен тварині в установленому віці.
У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…