Categories: Тварини

Як привчити кішку до сухого корму?


Бажання перевести домашнього улюбленця на правильний і справжній раціон у вигляді сухого корму коли небудь відвідує кожного власника тварини, хто змушений часто і довго бути відсутнім протягом усього дня.

Готове харчування, дійсно, може стати простим і зручним позбавленням від проблеми годування. Але як привчити кішку до сухого корму в дорослому віці? Часто вихованці, які з дитячих часів отримували тільки справжню їжу, просто відмовляються від незвичних ласощів.

Як перевести кота зі справжньої їжі та мокрого корму на сухий? Скільки це займає часу, чи можна обійтися без кардинальних заходів на кшталт повного припинення видачі звичної їжі? Яких типових помилок краще не допускати під час годування тварини? Тільки вивчивши відповіді на всі ці запитання, необхідно переходити до рішучих дій насправді.

Показання до споживання

Чому відбувається переведення тварини зі звичайного харчування на сухе — розглянемо найпопулярніший.

  1. Незбалансованість харчування. Якщо тварина від початку не їсть якісь продукти, вона може втратити цінні амінокислоти, мінерали та вітаміни, які забезпечують правильний розвиток і збереження здоров’я.
  2. Наявність обмежень у харчуванні, пов’язаних зі здоров’ям. За високих ризиків розвитку сечокам’яної хвороби у стерилізованих кішок рекомендується переведення тварини на готовий корм.
  3. Відсутність контролю за свіжістю продуктів. Якщо є сумніви в якості м’яса, риби, інших компонентів котячого харчування, готова їжа дасть можливість не витрачати часу на їхні пошуки.
  4. Необхідність у довгому зберіганні готової їжі. Сухий корм не завітрюється, прибирає ризик отруєння, розмноження патогенної мікрофлори.
  5. Смакова різноманітність. Запропонувати тварині креветок або паштет із лосося на сніданок, а яловичину на вечерю готовий не будь-який господар.
  6. Дотримання дієти. Якщо на звичайнісінькому раціоні вихованець набрав вагу, визначити ідеальну поживність харчування самостійно буває дуже важко. Сухий корм дає можливість вибудовувати раціон з урахуванням конкретної калорійності та частоти прийомів їжі.
  7. Особливості породи. Практично всі породисті кішки потребують спеціального раціону з урахуванням їхніх індивідуальних потреб.

Є й інші чинники, які здатні вплинути на рішення про переведення вихованця на абсолютно готовий раціон. За будь-яких обставин процес зміни типу харчування потребуватиме деяких витрат сил і часу.

З якого віку можна привчати?

Процес переведення тварини зі звичайної їжі на сухий корм можна починати в різному віці після досягнення актуальної для породи ваги дорослої тварини. Якщо навіть кішка все життя їла виключно приготовану господарем їжу або, навпаки, жила на вулиці, і харчувалася нерегулярно, за будь-яких обставин перехід на повнораціонне меню буде для неї корисним. Після досягнення року і до глибокої старості підібраний час буде вдалим.

Крім того, особливе харчування призначається вихованцям, які перенесли кастрацію або стерилізацію, а ще мають інші медичні показання.

Достатня кількість часу

Розглянемо, скільки необхідно днів, щоб змусити вихованця повністю замінити справжній раціон на готовий корм товарного виробництва. Впоратися із завданням за один або 2 дні не вийде. Буде потрібно часу набагато більше, в середньому — від 7 до 10 днів, причому процес повинен проходити потроху. Не можна відразу позбавити тварину звичайного харчування, це може бути небезпечно для здоров’я.

Чим старша кішка, тим важчим і довшим буде перехід на нове харчування. Але в будь-якій справі важлива черговість і строгість — не варто переривати розпочатий процес, йти у тварини на поводу. При комбінуванні з вологими кормами в перехідний період рекомендується застосовувати тільки продукцію однієї марки, щоб вихованець швидше звик до його смаку.

Поетапність вимальовується в обсягах сухого корму, що додається до звичної їжі. У перший день можна порадити кішці 10% нового харчування прямо в гранульованому або розмоченому в бульйоні вигляді. Сухий корм підмішується до звичайної їжі. Щодня його обсяг має збільшуватися. Середній приріст у 10-15% дасть можливість витратити на переведення не більше 10 днів.

Важливо припинити перемішувати корм з 3-го дня заміни харчування, а з п’ятої доби його вже не перемішують зі звичайною їжею, а дають індивідуальною порцією. Одне годування обов’язково включає тільки сухе готове харчування. До десятого дня слід зовсім відмовитися від будь-якої іншої їжі, ретельно контролюючи загальний стан організму вихованця. До тривожних сигналів відносять:

  • постійний розлад випорожнень;
  • болі, кольки в животі;
  • зменшення обсягів з’їденого;
  • млявість, зміни в поведінці;
  • поява виділень з очей, носа, вух, що вказують на алергічну реакцію;
  • прояв агресії щодо господаря.

Якщо симптоматика, що супроводжує заміну харчування, виглядає тривожно, потрібно звернутися до ветлікаря. У перехідний період, поки організм перебудовується на нову їжу, слід стежити за твариною, рахувати кількість разів, коли вона ходить до туалету.

Важливість води під час переходу

Отримання необхідної кількості рідини досить важливе для кішки, яка переходить на харчування сухим кормом. У тварини має бути частий доступ до чистої та свіжої води. Обсяги потреб вихованця в рідині в цей період, дійсно, стають більшими, і її нестача призводить до надмірної сухості випорожнень, більш рідкісного сечовипускання, загального зневоднення організму.

При переході на нове меню тваринам пропонується набагато пристойна кількість води. Спочатку миски для пиття краще розставити в декількох місцях. Можна порадити велику ємність або придбати спеціалізований придатний для пиття фонтанчик, багато породистих тварин віддають перевагу власне водопровідній воді.

Якщо вихованець вередує, необхідно звертати свою увагу на найрізноманітніші сучасні пристрої або ж просто встановити більш плоскі тарілки, що дозволяють йому не відчувати дискомфорту під час пиття.

Єдині правила перекладу

Привчаючи кішку до сухого корму, необхідно пам’ятати про низку нехитрих правил, що дозволяють зробити ситуацію найменш травматичною для тварини.

  1. Поетапність. Слід діяти потроху, обережно й акуратно. Необхідно бути готовим до зміни харчової поведінки, порушення стільця, метеоризму.
  2. Відсутність примусу. Якщо навіть корм залишається недоторканим, його можна подрібнити, підмішати в просту їжу. Варто домогтися звикання тварини до запаху і смаку нової їжі.
  3. Поєднання з вологим годуванням. Необхідно запастися паучами або консервами того ж виробника, і в перший день давати їх поряд із сухими кормами.
  4. При підмішуванні гранули необхідно ретельно об’єднувати зі звичною їжею, щоб тварині було важче їх відокремити.

Вибір відповідного харчування — непросте завдання. Варто запропонувати вихованцеві на вибір продукцію кількох виробників. Можливо, після знаходження бажаного смакового комбінування, проблема звикання до оригінальної їжі буде повністю вирішена.

Після мокрого корму

Перехід з мокрого на сухий корм зазвичай не викликає труднощів, тим паче якщо він відбувається без зміни марки. Для полегшення засвоєння їжі варто збільшувати дозу гранульованого варіанту потроху.

Ще один відповідальний момент: доступ до їжі має бути затишним для тварини, постійним і зручним. Обсяги води, що надається, також потрібно зробити більшими, відстежуючи в перший день всі показники здоров’я вихованця.

Після справжньої їжі

Привчаючи кота до сухих кормів після справжньої їжі, необхідно обов’язково вибрати харчування, здатне повністю замінити колишній раціон. Віддавати перевагу варто продукції преміум класів, суперпреміум, в її складі натуральне м’ясо звичайних сортів. До цієї категорії належать гранули від Hills, Royal Canin, Eukanuba, Acana. Породистим тваринам, кастрованим і стерилізованим кішкам вибирають харчування з відповідними позначками на упаковці.

При переході на сухі корми власникам часто виявляється важко точно дозувати харчування улюбленця. Не варто допускати переїдання, добовий обсяг корму для дорослої тварини становить 30-35 г/кг маси тіла. Час отримання їжі також необхідно дуже ретельно дотримуватися, забезпечуючи формування правильного режиму дня.

Після повного переходу на сухий корм не потрібно давати кішці або коту корм з власного столу. Дуже і дуже рідко пропонується кисломолочна продукція, варені овочі, трава. Вітаміни, мінеральні добавки додатково давати не варто.

Типові помилки

Існує список найтиповіших помилок, яких припускаються практично всі господарі тварин, що приступають до переведення власного вихованця на сухий корм. Перше, чого варто уникати — силові методи впливу. Це може налякати кішку і навіть викликати психосоматичні реакції негативного характеру. Ветеринари пропонують діяти м’яко, ненастирливо, потроху допомагаючи тварині адаптуватися до незвичного для неї харчування.

Ще один помилковий крок — відмова в годуванні кішки будь-якими іншими продуктами. Якщо вихованець категорично відмовляється їсти готове харчування, замість звичайних страв, варто потроху і м’яко пропонувати йому власне сухий корм. Основою неприємностей зможе стати погане засвоєння їжі.

Купівля найдешевшого корму для домашнього улюбленця, на якого чекає зміна харчування — дуже погане рішення. Недорогі продукти із сегмента мас-маркету не підійдуть породистим тваринам. Чим старша кішка, тим ретельніше доведеться підбирати харчування. Прекрасне рішення — корми класу суперпреміум або холістик, що виготовляються зі справжньої сировини популярними брендами. Алергічна реакція в 99% випадків на готове харчування пов’язана саме з придбанням низькосортних товарів, а абсолютно не з індивідуальною непереносимістю компонентів.

Відмови тварини їсти сухий корм можуть бути пов’язані з тим, що він неправильно зберігається або втрачає симпатичний смак і запах. Ємність для гранул повинна герметично закриватися. Після їжі миска з харчовими залишками повинна спорожнятися, ретельно очищатися від залишків корму.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago