Categories: Тварини

Як навчити собаку команді Голос

Навчання собаки команді «Голос» входить в базовий список команд, які повинні знати всі тварини. Невід’ємним нормативом здатність подавати голос по команді вважається у службових порід собак.

Власним гучним гавкотом тварина може не тільки подати відповідний сигнал і висловити власне ставлення до подій, а й захистити будинок власника, самого господаря в разі небезпеки, а ще налякати недоброзичливо налаштованої людини.

Іноді, команді» Голос», господарі навчають власних вихованців просто так, заради забави. При цьому важливо пам’ятати, що навчити тварину подавати голос по команді набагато простіше, ніж потім намагатися перевчити собаку.

Чим буде корисним такий навик

Тварини, перебуваючи в природі або поруч з людиною, мають здатність подавати голос, висловлюючи, таким чином, власний емоційний стан або ж звертаючись до власних родичів. Певні власники, особливо великих собак, думають, що гавкіт по команді додає особливої ефектності тварині, показуючи його статус. При цьому собака не навчена іншим важливим командам.

Кінологи вітають бажання власника навчити собаку всім базовим командам, куди і входить команда»Голос». Якщо вихованець знає і легко виконує команду, подаючи голос, це зовсім не означає, що він розумніший за інших родичів, які не навчених цій команді.

Невід’ємним вважається здатність подавати голос по команді для собак мисливських і сторожових порід. Також вітається здатність подавати голос у службових псів. Завдяки спеціальним заняттям, у таких собак виробляється дисциплінованість.

Породи собак, що призначаються для охорони житла, вишукують заборонені предмети або ж незаконослухняних громадян, повинні пройти особливу підготовку, куди входить в здатність подавати голос по команді власника.

Фахівці з дресирування собак, наполегливо рекомендують починати навчання собаки з молодого віку. Цуценята у віці від 2 до 4 місяців сприймають всю нову інформацію набагато легше, ніж більш старші тварини. Важливо також пам’ятати, що собаки, як і люди, індивідуальні. Не всі тварини можуть виконувати команду «Голос».

Якщо володар помітив, що після довгого навчання собака так і не навчилася подавати голос, значить, тренування потрібно зупинити. Це дасть можливість уникнути психологічної травми у собаки.

Методи навчання собаки команді » Голос»

Початок навчання базовій команді «Голос«, має починатися виключно після того, як тварина вже вивчила і добре виконує команди» до мене«,» не можна«,»поруч». Перед будь-дресируванням варто вибрати місце, добре захищене від зовнішніх подразників, не даючи можливості цуценяті відволікатися під час занять.

Кінологи рекомендують чергувати тренування на вулиці і вдома, даючи можливість вихованцеві адаптуватися потроху до різної ситуації. Навчання має вестися кілька разів протягом тижня (бажано 2-3 рази).

У перший час тривалість тренувань повинна становити менше 30 хвилин. Виключно після того, як щеня освоїться, і не буде регулярно перемикати власну увагу, тривалість дресирування можна зробити більше від 40 до 60 хвилин. Важливо стежити за тим, щоб тварина не перевтомлювалося.

Під час тренування необхідно повторити вже вивчений матеріал – старі команди, і виключно після цього повторити нові. Тварина швидше засвоїть, що від нього вимагають, і буде дуже легко сприймати нову інформацію.

Кожен раз команда (Стара або Нова) повинна вимовлятися голосно і чітко. Господареві необхідно звернути свою увагу на тон голосу – дозволяється строгість, але тільки не роздратування. Повторити одну і ту ж команду по парі раз не потрібно, важливо намагатися, щоб собака запам’ятала з першого разу.

Швидше отримати необхідний результат від цуценя дозволяють ласощі, застосовані для дресирування тварин. Необхідно не тільки давати ласощі, а й підбадьорювати собаку ласкавим голосом, обов’язково вихваляти. Прекрасним помічником для собаки під час дресирування вважається добрий настрій самого власника.

Звичайнісінький спосіб навчити собаку команді» Голос » — викликати інтерес. З ласощами це буде зробити набагато простіше. Вихованець матиме мотивацію, швидше запам’ятовуючи порядок здійснюваних дій, необхідних господарем. Застосовувати можна не тільки ласощі, а й іграшки. Якщо людина застосовує ласощі, необхідно потурбуватися про те, щоб тварина була голодна перед дресируванням. У разі застосування іграшки, мотивацію підігрівають попередніми активними іграми з твариною.

Собаку садять перед собою, показуючи ласощі або ж іграшку (на вибір), намагаючись привчити до команди «Голос». Гавкати тварина, в основному, починає не відразу, намагаючись випросити жаданий предмет або ласощі. На перших етапах, собака може подавати звук, не дуже схожий на гавкіт, при цьому володар повинен віддати мотивуючий предмет відразу, показуючи тварині, який хороший і покірний у нього вихованець. Дресуру продовжують до тих пір, поки щеня не засвоїть черговість дій – загавкати, почувши команду «Голос», отримавши жадану винагороду. Тварина отримує ласощі або іграшку виключно після того як загавкає.

Навчити собаку команді» Голос», можна і без ласощів. Для цього необхідно ретельно стежити за поведінкою собаки. Як тільки щеня загавкав, потрібно дати команду «Голос», заохотивши вихованця похвалою. Інтерес у тварини з’являється самостійно, тому щеня швидко засвоїть необхідні від нього дії.

Ще один нескладний спосіб привчання собаки подавати голос по команді-наслідування. Наслідувати вихованець може власним родичам. Це хитрість, якою користується більшість заводчиків під час прогулянок. На прикладі інших собак вихованець навчається команді «Голос» дуже швидко, іноді вистачає одного разу.

Важливо, щоб інша собака вміла виконувати кілька команд, в тому числі і подавати голос по команді. Поки одна тварина виконує команду, в основному, отримуючи похвалу або ласощі, інша повинна ретельно стежити за діями. Щеня захоче отримати власну порцію ласки або ласощі, тому буде намагатися повторити дії власного родича.

Перераховані вище способи дресирування собаки підійде не тільки для навчання команді «Голос», а й інших важливих базових команд. Методи навчання дуже м’які, підходять як для маленьких цуценят, так і вже для дорослих собак.

Тільки важливо пам’ятати, дорослі тварини важче проходять навчання всьому новому. Проявляючи спокій і витримку, володар незабаром доб’ється хороших результатів, а собака обрадує господаря новими здібностями.

При підході до навчання, необхідно бути уважним, визначаючи, що провокує гавкіт у собаки, на що вона може реагувати настільки бурхливо і при цьому подавати голос. Повторити для відточування навички вправу, кінологи рекомендують кілька разів на день.

Якщо господар привчив собаку подавати голос і у відповідь тварина отримувала ласощі, потроху можна починати вчити тварину виконувати команду, отримуючи схвалення добрими словами або ж погладжуванням.

Страх у тварини, закомплексованість при виконанні команди, означає, що Володар проявляє агресію або строгість. Собаці важливо отримувати згоду від власного улюбленого власника. Дресируванням може займатися одна людина і як тільки тварина засвоїть нову команду, всі інші домочадці теж можуть спробувати домогтися результату.

Буває і так, що тварина починає гавкати навіть без команди. Експерти радять одночасно з командою «Голос«, привчати до команди»Тихо». На першу вимогу собака повинна зупинити виробляти будь-які звуки.

Підбираючи методи для дресирування тварини, варто пам’ятати про головне – собаки, розумні істоти, що вимагають до себе уваги і гарного поводження. Конфіденційні і дружні відносини, побудовані між господарем і вихованцем, є відмінним грунтом для будь-яких починань.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago