Як і все живе у світі, кішка не застрахована від смерті під час пологів, раптового зникнення (якщо тварина гарна і навіть породиста — її можуть відвезти), потрапляння під колеса машини, захворювань тощо. Але кошенят, яких вона встигла народити, чатує небезпека від решти звірів, наприклад, голодних собак, а ще смерть від голоду й холоду. Кошенятам пощастило, якщо поруч опинилися жалісливі й турботливі люди або сусідські кішки, які ще не розродилися, але й не відкинули чужих безпорадних кошенят.
Кішка формує особливе молоко, за жирністю воно помітно менше, ніж коров’яче.
Воно містить:
Це ідеальне поєднання води з розчиненими в ній поживними речовинами, підібране матір’ю-природою для котів і кішок, які ростуть. Серйозне порушення такого балансу в харчуванні кошеняти підвищує ймовірність уповільнення зростання і набору ваги, помітно зменшує життєву тривалість дорослої тварини, призводить до появи хронічних захворювань.
Кошеня народжується сліпим і безпорадним, важить лише 100 грамів, розміром — не більше щура. У перший тиждень воно не здатне далеко переміщатися, бо плюс до всього ще й не вміє ходити. Залишок пуповини, через яку він отримував в утробі матері поживні речовини, може зберігатися протягом цього тижня. Після 2-ох тижнів у нього прочиняються очі, але не одразу — лише до 21 дня свого життя він може їх розкривати широко. Вага кошеняти подвоюється. До того часу вуха також повністю розправляються. Приблизно в цей же термін воно показує перші зуби. До кінця місяця вони з’являються всі.
Також кошеня впевнено ходить і може досягати в масі 300 грамів.
У разі коли кішка відкинула кошенят або загинула під час пологів, негайно зверніться до ветеринара. Він скоригує харчування новонароджених, максимально наблизивши його рецепт до природного складу, що дасть змогу без великого клопоту вигодувати без кішки малюків. Ще одне звернення знадобиться, коли кошенята не набиратимуть у вазі та захворіють. Хворого кошеня переводять на дещо особливий режим догодовування.
Спробуйте знайти іншу особу, яка годує — все таки справжній раціон перевершує той, що створили люди. В інших варіантах власнику доведеться на певний період часу стати замінником зниклої кішки-матері, організувавши вдома доступ кошеняти до поживних сумішей.
Насамперед пошукайте для нього захищене від вогкості та протягу місце.
Якщо кошеняті немає ще й місяця, знадобляться такі пристрої :
Магазинне молоко (коров’яче), чи то сухе, чи то розведене, включно з сухими вершками, кефіром тощо, абсолютно не підходить маленькому кошеняті. Що стосується котів і кішок породи «сфінкс», вони, навіть будучи дорослими, незабаром від його вживання просто околівають. Інші породи котів сприймають коров’яче молоко і його похідні, але лише упереміж з основним харчуванням, а не на постійній основі.
Скористайтеся спеціалізованими поживними сумішами, гранично схожими з котячим молоком за складом. Вони підстьобнуть значно зростання кошенят. Непогану продукцію поставляє, наприклад, Royal Canin, Hartz або Katzenmilch, дуже часто застосовуючи сумісні замінники, які підходять навіть цуценятам і дитинчатам тхорів. Але ці знамениті виробники постачають недешеву продукцію. На щастя, є інші варіанти, наприклад: розведене несолодке згущене молоко з добавкою кісткового борошна, молочно-яєчна суміш (без білків) з мінімальною кількістю рослинної олії та деякі інші варіанти.
Як тимчасовий захід підходить і розмочений до стану водянистої кашки чорний хліб.
Обов’язково помийте (якщо є можливість — простерилізуйте) весь посуд, як якщо б ви годували дітей грудного віку. Ретельно помийте руки.
Перед початком годування суміш слід уважно приготувати, виконуючи рецепт. Загущення суміші призведе до нетравлення, занадто водянистий склад — до передчасного голодування, недоїдання кошеняти і, як наслідок, до його дуже повільного росту.
Після 6 годин приготована суміш стає перетриманою — навіть будучи замороженою і ще раз розмороженою, вона призведе до біологічного стресу при її засвоєнні. Температура суміші не може бути нижчою за 37 градусів. Якщо це не так, підігрійте її.
Для кращого результату помасажуйте кошеня за лічені хвилини, гладячи його по голові та спині. Найкраще кошеня буде їсти, точніше, пити цю суміш із соски. Відпоювати його «голим» шприцом або за допомогою ложки-поїлки не рекомендується: воно може вдавитися при ковтанні. Виняток: ваші дії мають бути настільки точні, що за один прийом ви введете кошеняті не більше 0,1 «кубика» за шкалою, нанесеною на шприц. Якщо шприц настільки поганий, що поршень під час кожного натискання рухається ривками і робить фонтанчики, поміняйте його або все ж таки скористайтеся соскою.
Випадкове потрапляння хоча б краплі поживного складу призведе до того, що він захлинеться або розвинеться пневмонія. Їсти він повинен у вертикальному або напівгоризонтальному положенні.
Продовжуйте його годувати до насичення — він після отримання суміші заспокоїться і засне. Суміш не повинна бути газована (завоздушена). Після завершення годування слід його потримати кілька хвилин вертикально — залишки проковтнутої кошеням суміші повністю стечуть зі стравоходу в шлунок.
Розклад годування зменшується в міру «дорослішання» кошеняти:
Після чого кошеня потроху переводять на загальнокотячий раціон, а нічне годування цілком прибирають із розкладу. Мейн-куна, савану, піксі-боба або курильського бобтейла ви зможете погодувати дещо більшими дозами.
Про те, що ви все робите правильно, свідчить спокійна поведінка кошеняти. Однак якщо ви забудете його погодувати — воно тут же нагадає вам про себе. Відстежуйте динаміку набору ваги із середніми показниками.
Новонароджених кошенят, яким немає ще й тижня, так само як і ослаблених, хворих, можна годувати сумішшю «Крихітка», застосовуючи для її приготування дитячу суміш «Нутрілон» і рідкі комплекси вітамінів у краплях.
Варіанти покупних котячих сумішей, здатних замінити материнське молоко реальної кішки:
З одномісячного віку кошенятам можна вводити прикорм, при цьому переривати годування не слід. Спочатку підходить дитяче пюре з добавкою подрібненого м’яса. І хоча кішка — хижак, давати їй натуральне м’ясо або рибу не варто поспішати, поки вона не зможе таке перетравити.
Щоб порівняти: бродячі кішки, що харчуються з першого місяця будь-чим, здебільшого, більше 7-8 років не живуть, хоча могли б прожити більше 10 років.
Через 1,5 місяця життя кошеняти можна анулювати поживні суміші, замінивши їх звичайним молоком, тертими і вареними овочами, розм’якшеним чорним хлібом. Не рекомендується давати йому білий хліб і білок яйця, булки і солодощі — травлення і метаболізм кішки сильно відрізняється від людського. Хоча кішка від постійного голодування з’їсть навіть морозиво, схожі варварські експерименти — тим паче на голодний шлунок — незабаром «посадять» їй печінку і підшлункову залозу, і без термінового лікування тварина незабаром зачахне. Якщо кошеня породисте, пошукайте альтернативне харчування: його організм навряд чи впорається з такими продуктами, як сире м’ясо чи риба, молоко і хліб, — кошеня просто блювонутиме від подібної їжі. Тільки не перегодовуйте кошеня в різному віці твердою їжею, наприклад сухим кормом, залишивши відкритий мішок у легкодоступному для нього місці. Воно переїсть (кішки не знають міри), і це гарантовано в нього спричинить запор, тут уже знадобиться допомога ветеринара.
Якщо є можливість купувати справжній сухий корм, а не дорогі підробки під нього — скористайтеся цією можливістю. Поганої якості харчування, так само як і передозування добової норми годування, призведе, приміром, до передчасної гіпертрофії печінки та циститу. Також кошеня має отримувати велику кількість води — не забудьте про це.
Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…
Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…
У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…
В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…
Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…
Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…