Categories: Тварини

Відучити собаку гадити будинку 3 Ради фахівців


Поява тварини змінює атмосферу і домашню обстановку. Його незграбні спроби ходити і скакати викликають розчулення, а ось випадкові калюжки гнів. У початкові місяці життя це звичайне явище і доведеться докласти максимальну кількість зусиль, проявити завзятість, щоб привчити дитину до горщика. Однак якщо це відбувається регулярно або дорослий вихованець раптово став цілити територію, то бажано перевірити ситуацію. Відучити собаку гадити в будинку в різному віці допоможуть цінні поради заводчиків і ветеринарів.

Причина

Невеликі цуценята не припускають, що в квартирі не ходять в туалет. Конкретний період життя їх тримають на карантині, поки їм не будуть проставлені всі щеплення . В результаті у цуценят залишається ніяких варіантів, як справити нужду на килим або ковдру. Для збереження чистоти будинку можна влаштувати лоток, пелюшку.

У перший час вихованець буде сидіти на відведеному місці, грати, спати, а гадити на підлогу. З початком вигулу не варто розраховувати на інстинкти. Собака буде гратися, вивчати територію навколо, але не справляти нужду. У цуценят сечова система недостатньо розвинена, і якщо господар не побачить метання вихованця, він спорожниться в будинку.

Коли доросла навчена собака почала справлятися на підлогу, то можливо, вона показує образу . Так трапляється, коли улюблениця була в оточенні дбайливих власників і раптом залишається одна в будинку. Ніхто не винен, так як тварині важко усвідомити і прийняти нові обставини.

Буває, що собака починає гадити в помсту за несправедливе покарання. Відомі породи, які прагнуть до домінування, і, якщо господар занадто добрий, його чекає сюрприз.

Непотрібно забувати і про захворювання. Якщо собака харчується виключно сухим кормом, вона в зоні ризику розвитку проблем в сечостатевій системі . Спровокувати нетримання може і переохолодження під час прогулянки.

Як привчити цуценя до туалету

Привчання цуценя до домашнього туалету займає в середньому 5 місяців. З віком даний процес ускладнюється, так як сформіровивается певний тип поведінки.

Спочатку слід облаштувати місце для туалету. У зоомагазинах продаються спеціалізовані лотки для собак з не високими бортами і пелюшки. Останнє можна поміняти на газету. Перед появою нового члена сім’ї в будинку необхідно видалити килими, покриття для підлоги і т. д.

Для початку необхідно випустити дитину бігати по дому і вивчати його, і стежити, де він підбере місце для справляння потреби. У ці моменти собакою керують інстинкти, вона мітить територію. Де частіше ходить, там місце для лотка. Кількість санвузлів не обмежена, проте їх слід зменшувати в міру дорослішання вихованця.

Непоганий спосіб швидкого привчання полягає в покритті підлоги газетами. Кожен день необхідно зменшувати територію і рухатися до лотка . Якщо дитині подобаються відокремлені місця, то рекомендується не лімітувати до них доступ. Для отучения, в місцях, де постійно зустрічаються калюжки, встановлюються миски з їжею і водою. Це автоматично призведе вихованця до відмови від спорожнення поблизу цієї зони.

Також рекомендується регулярно стежити за собакою. Як тільки вона почала кидатися, крутитися, необхідно нести її до лотка або на пелюшку. Ці ж дії бажано повторити після сну і їжі. Коли цуценям всі справи зроблені в призначеному місці, його необхідно вихваляти, погладжувати, стимулювати ласощами.

Якщо невелика собака справила нужду в будинку невірно, калюжку можна примочити пелюшкою і покласти в лоток. Таким чином, цуценяті показують, куди він повинен писати. У перший час бажано нечасто міняти пелюшку або ганчірку, не поспішати вимити підлогу під туалетом.

Собаки на відміну від інших тварин від природи охайні і швидко проходять навчання правилам гігієни.

Відучити собаку гадити в будинку

Не можна, не вживаючи заходів, відучити виросло цуценя або дорослу собаку гадити в квартирі. Але і діяти натиском не вийде. У всіх окремих випадках потрібно брати до уваги причини поганої поведінки і прибирати їх.

Цуценя

З 6 місяців дитина починає терпіти, сечова система готова до випорожнення по годинах. Вводяться прогулянки. У перший день буде знайомство з новим середовищем, а після повернення додому похід в туалет. За місяці карантину зазвичай у цуценят виробляється конкретно такий алгоритм дій. Щоб відвадити вихованця гадити на підлогу, необхідно застосувати такі хитрощі:

  1. За 30 хвилин до виходу на прогулянку погодувати собаку і почекати, коли вона почне шукати місце.
  2. Рекомендується довго перебувати з нею на повітрі і при першій вимозі дати їй попити. Якщо вона захотіла ще в будинку в туалет, то незабаром не витримає і сходить в травичку.
  3. Коли бажане захід трапиться необхідно похвалити дитину.

Якщо щеня виявився міцним горішком і пописав, покакал в квартирі після прогулянки, то наступного разу краще відправитися з ним в місце скупчення інших собак і похвалити за туалет чужого вихованця.

Дорослий пес

Якщо в будинку виникло тварина від інших власників, тоді доведеться проявити завзятість, щоб привчити його до вулиці і відучити гадити в будинку. Не можна сердитися на невдачі, для нього переїзд і зміна сім’ї – сильний стрес. Також ситуація може бути викликана образою. Потрібно проявити турботу, не лінується ще раз погладити і похвалити. Необхідна повільна вироблення режиму.

Якщо раптово собака почала писати, какати на килим, спочатку необхідно визначити причину у взаєминах з нею.

  • у будинку з’явилася дитина, інша тварина;
  • з’явилася робота з постійною зайнятістю;
  • вихованцеві часто залишається один, йому не вистачає уваги і не має значення, хто він дорослий пес мастиф або дівчинка-болонка.

Необхідно перетерпіти і по-всякому приділяти увагу вихованцеві.

Якщо собака паскудить в будинку навмисно під час відсутності господаря, можна спробувати залишати його в спеціальній клітці. Обов’язково всередині повинна бути їжа, вода, м’яка підстилка і улюблені іграшки. Починати звикання до нового місця проживання необхідно тоді, коли всі члени сім’ї знаходяться в будинку.

Навчити дорослого пса ходити на власне місце, а не килими можна лише рішучістю і строгістю. Важливо показувати несхвалення і розлад, так як багатьма породами управляє прагнення переважати.

Якщо стара собака стала писати і какати в будинку, то її рекомендується відвести до ветеринара. Може бути, з проблемою доведеться погодитися через хворобу сечової системи. Доктор може порадити гігієнічні засоби і розповісти про догляд.

Заборонені і дозволені методи

Часто буває таке, що люди беруть в сім’ю собаку, не вивчивши важливі моменти по її вихованню. Це загрожує постійними калюжками і купками по дому, які протягом певного часу додадуть в атмосферу квартири стійкий запах випорожнень. Якщо всі зусилля безглузді і щеня з віком не перестає гадити в не призначених для цього місцях, значить, господарі роблять щось невірно.

  1. Не можна збільшувати голос на тваринного під час, коли вихованець випорожнюється і відразу ж після нього. Ці дії вироблять в собаці невірний рефлекс, вона почне гадити в потаємних місцях або поглинати фікалії, щоб приховати сліди злочину.
  2. Чи не дозволяється бити тваринного і тикати його носом в калюжу. Такого звернення вихованець злякається.
  1. Постійно відводити тварини на власне місце в один і той же час. Не можна сьогодні виводити на вулицю або носити в туалет, а на наступний день пропустити всі заходи.
  2. Коли сходить собака правильно, її необхідно похвалити вкусняшками і погладити, обійняти. Надалі вона зробить все, заради схвалення.
  3. Якщо регулярно повторити теже самі дії, тварина запам’ятає їх, то не буде гадити в будинку.

Коли дитина нашкодив, господарі повинні його лаяти поведінкою, а не криком. Важливо показати розлад і роздратування. Представників декоративних порід і багатьох великих собак можна карати ігноруванням. Для них немає нічого гіршого, ніж відсутність уваги.

Хімічні та народні засоби

Якщо постійні виходи на вулицю і відвідування лотка не допомагають відучити собаку в будинку писати в неправильному місці, можна озброїтися особливими засобами. Вони продаються у великому асортименті в ветеринарних аптеках і зоомагазинах. Для прекрасного вибору продукту рекомендується отримати консультацію і отримати пораду від фахівця. Він розповість, як правильно застосовувати і коли чекати результату.

  • Антігадін;
  • Fresh;
  • Puppy Trainer;
  • Розумний спрей;
  • Ordagone і т. д.

До їх складу входять речовини, що викликають розчинення сечі і зникнення запаху. Ефект приходить через 1-2 години після розпилення. Для будь-якого вихованця слід вибирати власний засіб, так як не всі реагують на відлякувач рівнозначно.

Якщо немає довіри хімікатів, можна обробляти килим і підлогу побутовими засобами з кухонної шафки.

  1. Медичний спирт. Після його нанесення собака дуже довго буде обходити стороною обгиджене місце. Тампони зі спиртом рекомендується розкладати уздовж периметра квартири.
  2. Оцет. Сильний запах відлякує собаку і примушує шукати новий туалет.
  3. Сода. Досить присипати нею калюжку, і вона зупинить сечу.
  4. Цитрусові. Для отучения цуценя гадити, по дому розстеляють шкурки від фруктів, а їх соком обробляють помічені місця.

Рекомендується бути акуратним в поводженні з засобами перевіреними часом, не завдати шкоди вихованцеві. Занадто агресивні розчини і продукти можуть обпалити слизову його носа.

Постійні помилки

Навчити цуценя або дорослу собаку ходити правильно на горщик коштує чималих праць. Тварини, немов діти розуміють тільки добре ставлення, тому багато початківці заводчики допускають ряд помилок:

  • грубо карають за витівки;
  • вимовляють кличку дуже голосно і в негативному підтексті;
  • облаштовують один туалет;
  • закривають ванну, кімнату, де собаці подобається справляти нужду;
  • б’ють тварини;
  • змінюють місце розміщення лотка;
  • гуляють з вихованцем в дуже різний період часу;
  • не хочуть дотримуватися режиму прийому їжі;
  • не займаються вихованням собаки.

Рекомендації ветеринарів

Якщо людина любить собаку, вона обов’язково відповість взаємністю. Безсумнівно, не потрібно ігнорувати і мовчки прибирати від неї калюжі і купки, потрібно згідно з правилами вибудувати лінію поведінки.

  • якщо дитина напаскудив, то бажано поговорити з ним в строгому Тоні;
  • коли собака починає шукати простір, де напаскудити, необхідно впустити що-небудь або стукнути, щоб відвернути увагу і швидко віднести її в туалет;
  • під час вигулу рекомендується знайти друга вихованцеві. Він стане прикладом поведінки.
  • бажано грати з собакою на чистому повітрі, поки її кишечник і сечовий міхур не переповнюється.

Якщо пес не піддається вихованню, то можливо, його пора каструвати або провести в’язку. В якості альтернативи використовуються препарати для регуляції статевої охоти.

Більшість сімей беруть собаку заради розваги і не займаються її дресируванням. Тому починаються проблеми з поведінкою тварини і туалетом. Однак якщо методично займатися твариною, то таких проблем вийти уникнути.

admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago