Categories: Тварини

Стерилізація собак плюси і мінуси вік видалення яєчників думка фахівців


Власникам тварин іноді буває важкувато боротися зі звичними бажаннями вихованців. Інстинкт до відтворення потомства дуже сильний, іноді він робить поведінку собаки абсолютно неконтрольованим, що штовхає господаря до пошуку методів по припиненню потягу до протилежної статі.

Багато хто любить давати тварині спеціалізовані таблетки, а хтось вибирає більш кардинальний метод-стерилізація собак. Розглянемо детально, в чому полягає процедура, і чому існують затяті противники подібної операції.

Що таке стерилізація

Втручання хірургічним шляхом в репродуктивну функцію собаки для придушення статевого потягу і повної зупинки дітородних органів – це процедура стерилізації.

Є кілька типів і методів виконання операції:

  1. Порожнинний. Найпопулярніший серед ветеринарів. Розтин порожнини живота собаки відбувається під загальною анестезією. Тривалість самої процедури не більше півтори години, після тварині належить тривалий період реабілітації.
  2. Метод лапароскопії. Підходить виключно невеликим собакам, які важать не більше десяти кілограм. Через міні-проколи доктор проникає в тулуб з невеликими травмами для тварини. Період відновлення проходить швидко.
  3. Хімічний. Передбачає стерилізацію ін’єкцією або уколом, який роблять собаці до року. Чи не рекомендований досвідченими ветеринарами метод, так як існує великий ризик розвитку хвороб порожнини живота, пухлин.
  4. Вибірковий метод. Застосовується по відношенню до молодих собак, ще не народжували першого потомства. Забираються тільки яєчники, а не матка.
  5. Трубна оклюзія. Всі органи залишаються на місці, а труби матки самки перев’язують. Цей спосіб тільки усуне небажану вагітність собаки, але не зупинить тічки і неконтрольованого поведінки, викликаного інстинктом до продовження роду.

Безшовні методи собаками легше переносяться і менш зношують їх організм, ніж порожнинна операція.

Що краще: стерилізація або кастрація

Серед шанувальників собак існує неправильна думка про те, що це таж сама процедура, що розпізнається за статевою приналежністю. Це не так. В процесі стерилізації дівчаткам перев’язують труби матки, а кобелям – насінники.

Кастрація суки передбачає повне видалення яєчників. Собака більше не буде народжувати непотрібних цуценят і висловлювати інтерес до протилежної статі. Стерилізація припиняє дітородну функцію, але не позбавляє вихованця активного сексуального життя.

Процедура кастрації менш гуманна по відношенню до тварини, шкідлива при запаленнях і хворобах сечостатевої системи.

Аргументи за і проти

Вороги операції називають аналогічні способи варварськими, вважають їх небезпечними для здоров’я тварини. Але ті господарі, яким довелося стикнутися з гіперсексуальним поведінкою собаки під час тічки, думають інакше.

Дуже сильно в цьому випадку страждають господарі дрібних порід, так як таким особинам не має значення «спаровуються» вони з представником власного виду або з ногою господаря.

Розглянемо детально плюси і певні недоліки стерилізації тварини.

  1. Моральний аспект. Господар тварини, позбавленого дітородних функцій, може вигулювати вихованця, не побоюючись нападок з боку сторонніх псів. Самці і самки стануть набагато спокійніше після процедури.
  2. Зниження агресії. Собака з незадоволеними потребами може зовсім припинити відгукуватися на команди, висловлювати агресивну поведінку по відношенню до сторонніх людей або навіть до самого власника.
  3. Тварина перестає цілити територію. Собаці більше не варто ставити власні межі і дробити володіння, крім того, у стерилізованого кобеля або сучки зникає сильний запах.
  4. Збільшується життєву тривалість собаки і стає менше схильність до захворювань (кісти, пухлини, піометра).
  5. Чи не виникне незаплановане потомство, власнику не доведеться думати про те, куди прилаштувати цуценят.
  • негативний вплив на організм, непереносимість наркозу;
  • можливо, прояв хронічних патологій сечовивідної системи;
  • ускладнення у вигляді кровотеч, випадкових інфекцій, запалення, розривів швів;
  • помилки доктора під час операції;
  • гормональні збої, набір надмірної ваги.

Уникнути несприятливих наслідків можна, якщо вибрати кваліфіковану і перевірену клініку, хорошого ветеринарного лікаря, а вже потім ретельно стежити за собакою і правильно доглядати.

Навіщо необхідна стерилізація

Своєчасне втручання в статеве життя собаки буває гострою соціальною необхідністю. Щорічно на вулиці стає все більше бездомних тварин, зменшити яких можна за допомогою стерилізації.

Господар дівчинки, якщо мова не йде про племінних особин і якісної родоводу, не зацікавлений в регулярному потомстві. Цуценятам потрібно знайти будинок, а утримувати вагітну самку і собаку з новонародженим виводком дуже дорого, ніж 1 раз повернути кошти за процедуру в клініці.

В якому віці стерилізують

Немає конкретних обмежень за віком стерилізованої собаки, тільки рекомендації:

  1. Кобелям шкідлива занадто рання операція, власнику варто почекати, поки вихованцеві не виповниться 7-8 місяців, щоб не було затримки в рості тварини.
  2. Дівчинку стерилізують за 15-20 днів до першої тічки, щоб зменшити ризик розвитку пухлин і захворювань.
  3. Не рекомендується допускати стерилізацію маленьких цуценят, органи яких ще не сформувалися. Дітородна функція здатна відновитися, якщо операція проведена собаці, якій ще немає 6 місяців.
  4. Літні пси гірше відновлюються після наркозу і переносять погано своєчасні втручання.
  5. Собаці не можна проводити операцію під час вагітності або тічки.
  6. Сучку, яка приносила потомство, потрібно забезпечити останні пологи в п’ять років, після цього стерилізувати тварину.

Як вважають професіонали, хороший вік для проведення процедури з невеликими результатами і небезпекою для здоров’я тварини – від 6 до 24 місяців. Крім того, собака повинна бути абсолютно здоровою для проведення планової операції.

Показання

Іноді у господаря немає вибору, а операція потрібна дорослому вихованцеві за медичними показаннями. Рада ветеринарів-проводити стерилізацію тварині старше 7 років, щоб зменшити ризик розвитку онкології і для попередження інших захворювань собаки.

До швидкої операції готують сучку з дуже тривалою течкою і сильною крововтратою. До факторів, що впливає на показання доктора до проведення стерилізації, відносяться гормональні порушення, викидні, хвороби, не розвивається вагітність.

Підготовка

У спеціальній і ліцензованій клініці собаці буде складений анамнез із зазначенням всіх перенесених раніше хвороб, можливості алергічної реакції, інформації про щеплення і дегельмінтизації.

Для підготовки до операції у тварини візьмуть аналізи для лабораторних досліджень, проведуть УЗД серця і органів знаходяться всередині. За 4 години до операції йому перестають давати воду, годувати припиняють ще раніше, щоб уникнути навантаження на шлунок, печінку, кишечник.

Ветеринарний анестезіолог передбачає показання і вибирає оптимальний наркоз для вихованця. Це може бути суміш газів для інгаляційної анестезії, внутрішньомускульна ін’єкція ксилазину, внутрішньовенний укол пропофолу.

Проведення операції

Ветеринар оперує собаку під загальним наркозом, процедура триває десь годину. Простіше всього справи йдуть з псами, яким прибирають насінники.

Відносно сучки буває важче, так як потрібно дістатися до порожнини живота тварини.

Для цього використовують порожнинної тип стерилізації.

  1. Класичний спосіб. Розріз проходить уздовж білої стрічки живота, при цьому непотрібна шерсть заздалегідь збривається. Оваріоектомія прибирає яєчники, або лікар дістає маткові роги і перев’язує труби. Після закінчення операції собаці накладають шви.
  2. Бічний спосіб. Уздовж м’язів тварини робиться розріз. Матка витягується за допомогою спеціалізованих гачків, яєчники затискають, роблять відсікання між затискачем і прошивний лігатурою.

Догляд після

Пси зазвичай відновлюються швидко і не вимагають спеціального догляду. Самки важче переносять складну операцію, їм потрібен довгий реабілітаційний період.

Після стерилізації собака потребує спокою в теплому зручному місці без протягів.

Єлизаветинський комір і спеціалізовані попонки убезпечать тваринного від зализування швів на рані.

Через добу після процедури дозволяється трохи погодувати вихованця, до цього лише потрібно мочити губи водою. Можуть знадобитися препарати антибіотиків для якнайшвидшого одужання, а ще загоюють антисептичні засоби.

Шви знімають після двох тижнів після того як проведена операція в разі успішного загоєння.

  • кровотеча;
  • розбіжність швів;
  • запалення і хвороба;
  • млявість;
  • прискорений пульс і гіпотонія.

Досить популярним і частим ускладненням вважається нетримання сечі або енурез. Патологія з’являється не відразу, а через пару років після того як проведена операція, але лікується до самої смерті тварини за допомогою спеціалізованих препаратів.

Ще одним неприємним наслідком для власника стає відновлення тічки, яке може говорити про розвиток пухлини в яєчниках.

Вартість

Скільки коштує операція залежить від великої кількості самих різних факторів – кваліфікація ветеринарного лікаря, Популярність клініки, розмір тварини, Регіон.

Мінімальна ціна-2 тис. руб., максимальна-12 тис.

Це без витрат на ліки, аналізи, вакцини та процедури з підготовки тварини до своєчасного втручання.

Харчування стерилізованої собаки

Небезпека розвитку ожиріння після того як проведена операція висока, якщо господар не переглянув раціон тварини і не дає йому належних фізнагрузок.

Якщо господар перевагу віддає фабричному сухому корму, необхідно розглянути спеціалізовані сорти для стерилізованих тварин, що містять набір потрібних вітамінів і мікроелементів.

Думка фахівців

Анатолій Кулагін, М Новосибірськ: «стерилізація і кастрація – обов’язкова процедура для собаки, якщо господар не планує розведення потомства. Всі, хто вважає спосіб втручання хірургічним шляхом негуманним по відношенню до тварини, повинні зрозуміти, що собаки не відчувають задоволення від статевого акту. Для них це лише інстинкт до продовження роду, а для власника – непотрібний головний біль».

Олена Александрова, м. Москва: «в нашу клініку часто звертаються небайдужі організатори розплідників і притулків для тварин. Для стерилізованої собаки набагато простіше знайти сім’ю, так як зазвичай люди бояться заводити вихованця якраз через небажаного потомства. Процедура абсолютно безпечна, якщо проходить під контролем досвідченого хірурга».

Кирило Перов, м Воронеж: «Обов’язково необхідно стерилізувати сучку, яка протягом 5-6 років приносила потомство. Це збільшить їй життєву тривалість, так як вагітність і пологи сильно зношують організм».

Код помилки: «Forbidden».Повідомлення про помилку: «the request cannot be completed because you have exceeded your quota.»Домен:» youtube.quota».Причина: «quotaExceeded».

Чи додали Ви власний API-ключ для Google? Дивіться довідку.

Необхідно перевірити в YouTube, чи належить ID PLH53slWA60RckjQ3qnkbAxr8zM71Eek7j playlist. Необхідно перевірити FAQ плагіна або відправте повідомлення про помилку на підтримка.

Серйозний господар завжди подбає про здоров’я собаки і забезпечить всім важливим цуценят. Однак якщо існує хоч маленька ймовірність викинутих на вулицю зайвих малюків, необхідно розглянути стерилізацію, як важливу необхідність.

admin

Recent Posts

Какая жижа лучше для пода в 2024 году?

Среди вейперов, особенно тех, кто предпочитает компактные под системы, часто возникает вопрос: какую жижу выбрать…

1 день ago

Раздвижные двери: идеальное решение для экономии пространства и современного интерьера

Раздвижные двери становятся всё более популярными элементами современных интерьеров, и на это есть веские причины.…

2 тижні ago

Освещение для квартир, домов, промышленных объектов

Освещение — это искусство и наука одновременно. Оно способно преобразить любое пространство: квартиру, дом или…

2 тижні ago

Чем заняться на выходных

Выходные – возможность расслабиться, сменить обстановку и отдохнуть от рутины. Запланируйте веселые мероприятия, чтобы зарядиться…

2 тижні ago

Переваги працевлаштування у Нідерландах для українців

Українці все частіше обирають Нідерланди як країну для працевлаштування. Ця країна приваблює не лише своєю…

2 тижні ago

Дорогоцінні метали в промисловості: як золото, срібло та платина змінюють технології?

Дорогоцінні метали, такі як золото, срібло та платина, протягом багатьох століть вважалися символом багатства і…

1 місяць ago