Categories: Тварини

Сечокам’яна хвороба у собак

Хвороби сечостатевої системи для собак не вважається рідкістю. Згідно з даними статистики більше 15% чотириногих друзів страждають такою важкою патологією, як сечокам’яна хвороба.

Здебільшого недуга діагностується у дорослих і літніх тварин, але бувають випадки, коли сечокам’яна хвороба у собак з’являється в набагато молодому віці.

Патологія надає тваринам сильні страждання, адже виведення сечі з сечового міхура відбувається боляче. Відсутність лікування МКБ призводить до тяжких наслідків і провокує навіть загибель собаки.

Причини сечокам’яної хвороби

Сечокам’яна хвороба або уролітіаз собою являє патологічний процес, при якому в сечовидільних органах відбувається утворення конкрементів.

В основному, конкременти з’являються, якщо склад сечі змінюється в кислу або лужну сторону.

Камені і пісок регулярно травмують слизові оболонки сечового міхура або уретри, викликають порушення відтоку сечі, сильну інтоксикацію організму і призводять до запальних процесів в сечостатевій системі.

Майстрам досі не відомо точна причина появи МКБ, але є ряд факторів, що збільшують ризик розвитку хвороби.

Причини уролітіазу дуже різні:

  • Недостатня рухливість . Рідкісні і короткочасні прогулянки допомагають утворенню каменів і застійних процесів в органах системи сечовиділення.
  • Стать тварини . Ветеринари зробили висновок, що хвороба частіше розвивається у псів, ніж у сук. Довга уретра самців найзручніша для процесу кристалізації солей і утворення конкрементів.
  • Незбалансоване харчування. Собаки, які споживають пристойну кількість клітковини, білка, мінеральних солей і високоуглеводістой їжі (каш), частіше схильні до МКБ ніж родичі, які харчуються правильно.
  • Інфекційні процеси, що протікають в будь-якій системі організму, але тим більше в статевих або сечовидільних органах.
  • Вживання поганий водопровідної води, недостатній придатної для пиття режим. Якщо собака вживає мало рідини, сеча стає щільною, що призводить до сечокам’яної хвороби.
  • Вроджені патології, спадковий фактор . До розвитку МКБ призводять такі порушення, як збої в роботі печінки, нирок, судин. Дуже часто основою МКБ стає порушення обміну речовин.

Сечокам’яна хвороба дуже часто зустрічається у деяких порід собак, наприклад як Йоркширські тер’єри, англійські бульдоги, пекінеси, шнауцери, карликові пуделі.

Симптоми сечокам’яної хвороби у собак

На перших кроках розвитку ознаки сечокам’яної хвороби у собак досить не просто виявити, і, в основному, господарі вихованців звертаються до ветеринарів, коли патологія прийняла масштабні розміри. Залежно від напрямку хвороби, МКБ має 4 форми:

  1. Безсимптомна . Ніяких зовнішніх ознак ще не вимальовується, однак при аналізі сечі можна підкреслити зміна її складу в лужну або кислу сторону. На цій формі розвитку виявити пісок і камені можна лише за допомогою діагностики ультразвуком або під час рентгена.
  2. Легка форма . Запідозрити сечокам’яну хворобу не завжди представляється можливим, так як всі її симптоми вказують на звичайне погане самопочуття (почастішання сечовипускання, поява в сечі крапель крові, тривале випорожнення сечового міхура). Під час виходу сечі у тварини з’являються болі, через що собака може скиглити, приймати неприродні пози. Якщо до сечокам’яної хвороби прикріплюється процес запалення, у чотириногого вихованця зустрічається збільшення температури тіла.
  3. Важка форма . Собака не може контролювати сечовипускальний процес, сеча виділяється регулярно, маленькими дозами. Під час спорожнення сечового міхура тварина відчуває сильний біль, скиглить і напружується, в сечі чітко видно кров. Тварина починає багато пити, апетит, в основному, зникає, відзначається збільшення температури тіла. При тому, що промацує сечового міхура можна підкреслити, що орган напружений і заповнений (через утрудненого відтоку урини).
  4. Загрозлива для життя форма . Є досить небезпечним станом, так як в даному випадку сеча не виводиться взагалі (анурія). Тварина виглядає виснаженим, організм зневоднений, отруєний токсичними речовинами, що містяться в урине. З пащі вихованця виходить поганий запах аміаку, температура тіла падає до небезпечних показників. Собака здебільшого лежить, не реагуючи на зовнішні подразники. У більшості випадків може наступити коматозний стан і розрив стінок сечового міхура.

При загрозливій життю формі МКБ є підвищений ризик смерті собаки тому якщо у вихованця зустрічається хоч один із зазначених симптомів, тварина необхідно негайно доставити до професіонала.

Діагностика МКБ в себе включає забір сечі на аналіз, УЗД і рентген. На підставі отриманих результатів дослідження доктор призначає тактику лікування патології.

Хвору собаку обов’язково необхідно показати ветеринару, самолікуванням займатися небезпечно. Виняток становить тільки той випадок, коли вчасно доставити тварину до лікаря немає можливості. У даній ситуації рекомендується застосувати препарати, що знімають спазми і біль (баралгін, але-шпа, Папаверин).

Узнайте о популярных болезнях почек>>>

Оздоровчі заходи при МКБ

Лікувати сечокам’яну хворобу досить лише після визначення форми патології, адже погано підібрана тактика лікування може лише погіршити ситуацію. При анурії доктор проводить видалення сечі за допомогою катетера, потім призначає препарати, що знімають результати закупорки сечових проток:

  • Спазмолітики;
  • Знеболюючий;
  • Протизапальний;
  • Кровоспинний.

Після зняття гострого процесу потрібно довга терапія. Вибір подальшого лікування абсолютно залежить від типу конкрементів.

Потрібно розчинити і вивести камені, не допускаючи їх подальшої появи. Щоб це виконати рекомендують абсолютно змінити раціон годування собаки.

Багато ветеринари наполегливо пропонують застосовувати корм для собак при сечокам’яній хворобі, а ще систематично здавати аналізи сечі (для контролю якості лікування). Захворювання схильний до рецидивів, а це означає, що терапія патології повинна підтримуватися довічно.

Важливу роль в лікуванні МКБ грає лікувальна дієта. Крім дозволених ветеринаром кормів слід зовсім виключити входить в раціон собаки шкідливу їжу (гостре, копчене, солодке, молочне).

Якщо годування собаки виконується натуральними продуктами, володар повинен ретельно стежити за їх якістю, підбирати для власного вихованця тільки перевірені магазини з продажу продуктів.

Але більшість ветеринарів пропонують все ж перевести тварина на цілющий корм, розроблений конкретно для собак, хворих патологією. Під час вибору корму необхідно дивитися на фірму-виробника. Величезною популярністю користуються подібні виробники, як Роял Канін і Хілс.

Іноді медикаментозна терапія сечокам’яної хвороби не приносить очікуваних результатів, в даному випадку доктор приймає рішення про втручання хірургічним шляхом. Великі камені, що перекривають сечовивідні протоки, прибирають за допомогою операції:

  1. Уретростоміі-виведення каменів через отвір сечівника (стому).
  2. Цистостомії-розтин сечового міхура і видалення з нього конкрементів.
  3. Ретроградної урогидропропульсии-камені, що заважають відтоку сечі в уретру, проштовхуються в сечовий міхур.

На випадок, коли організм тварини отруєний продуктами речовинного обміну, необхідне проведення очищення крові (діаліз).

Профілактика сечокам’яної хвороби

Для попередження повторень захворювання, а ще для недопущення розвитку процесу в загальному, необхідно прибрати можливі фактори, які можуть вплинути на утворення сечокам’яної хвороби:

  1. Собака повинна систематично і активно вигулюватися. Час кожної прогулянки — не менше 40 хвилин, за які тварина зможе скільки душі завгодно набігатися, розважатися і повністю спорожнити сечовий міхур.
  2. Поліпшити раціон харчування собаки. Застосовувати для годування тварини тільки дуже якісні корми, преміум або супер-преміум класу, що містять пристойну кількість вологи і мінімум кальцію, натрію, білка і фосфору.
  3. Ретельно стежити за вагою вихованця. Ожиріння-одна з основних причин появи патології.
  4. Забезпечити собаці доступ до чистої і свіжої води, тим більше якщо тварина знаходиться на харчуванні сухими кормами. Воду найкраще застосовувати з фільтра, або як мінімум, відстоювати.
  5. Систематично водити собаку до ветеринара, визначати і лікувати всі виявлені захворювання, особливо інфекційні.

Профілактика сечокам’яної хвороби зобов’язана робитися кожним господарем собаки, адже це тільки один спосіб захистити власного вихованця від важкого захворювання.

Сечокам’яна хвороба — дуже хитра патологія, яка довго може ніяк не виражати себе.

Тільки уважне ставлення і турбота господаря про власну собаці здатні не допустити рецидиви хвороби звести до мінімуму небезпеки її розвитку.

Важливо пам’ятати: МКБ летальна, захворіла тварина буде довічно бути на підтримуючої терапії, тому попередити патологію куди легше, ніж надалі лікувати власного вихованця.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Бюро переводов – популярная современная компания

Бюро переводов – это не просто компания, предоставляющая услуги перевода. Это настоящий мост между культурами,…

4 дні ago

Що таке проктосигмоїдит?

Проктосигмоїдит — це хронічне або гостре запалення, яке вражає слизову оболонку прямої та сигмоподібної кишки.…

2 тижні ago

Як підібрати планшет під свої вимоги

У світі сучасних технологій планшети стали незамінним інструментом для роботи, навчання та розваг. З величезним…

2 тижні ago

Минераловатный базальтовый цилиндр: универсальное решение для теплоизоляции

В современном строительстве и промышленности вопрос энергоэффективности становится всё более актуальным. Одним из ключевых элементов…

2 тижні ago

Як обрати книгу по душі: поради для читача

Вибір книги – це завжди маленька пригода. Хочеться знайти саме ту історію, яка зачарує, розвеселить або…

3 тижні ago

Надійний хостинг для вашого бізнесу: оренда Віртуальних серверів від 3v-Hosting

Стабільна робота сайту, онлайн-сервісу чи будь-якої іншої цифрової платформи багато в чому залежить від обраного…

3 тижні ago